$
פנאי

מלחמת השפים: "גבר, אתה חי בסרט"

מושיק רוט העלה לאינסטגרם תמונה של חציל. רושפלד כתב לו שזו מנה של בית קפה, ונתן את האות לתחילתו של קרב עתיר שפים וסימני קריאה מיותרים

רעות ברנע 08:5301.10.14

האם השף מושיק רוט חי בסרט? כך לפחות טען הקולגה יונתן רושפלד, בתגובה לתמונה שהעלה רוט אתמול לחשבון האינסטגרם שלו. רוט, שף ישראלי שחי שנים רבות בהולנד ומחזיק שם במסעדה שזכתה לשני כוכבי מישלן, נחשף לציבור הישראלי בשנה האחרונה בעיקר בזכות היותו שופט בתוכנית הריאליטי "משחקי השף" ברשת, ולאחרונה נכנס לנעליו של ירון שליו כשף של מסעדת טוטו בתל אביב.

 

חציל המריבה חציל המריבה

 

אתמול העלה רוט לחשבון האינסטגרם שלו סדרה של שלוש תמונות ובהן מנות חדשות בתפריט של טוטו. התמונה האחרונה, שבה מצולמת מנה צמחונית של חציל קלוי, עוררה אמוציות בלתי צפויות אצל רושפלד, השף של מסעדות הרברט סמואל ועלמה מקבוצת עדי'ס לייף סטייל, ושופט בתוכנית האוכל של הזכיינית המתחרה קשת "מאסטר שף".

"מישהו צריך להגיד את האמת!!!", כותב רושפלד (סימני הקריאה ושגיאות הניסוח - במקור), "גבר, אתה חי בסרט תוצרת חוץ אבל סרט! או שתביא את היכולות המופלאות שלך, ויש לך ממדריך מישלן הוכחות עליהן ללא עוררין, או ש... אבל בחייאת, החציל הזה כוכב גדול בבתי קפה היום, לא של מישלן של בתי קפה".

 

יונתן רושפלד יונתן רושפלד צילום: יובל חן

 

תגובתו של רושפלד גררה שרשרת תגובות משלה. "לא מכובד!!!", כתב השף דיוויד פרנקל (גם פה, סימני הקריאה במקור), והגדיל לעשות השף מאיר אדוני שכתב, "רושפלד, שנים כל טבח בעיר בז למי שאתה ולמה שאתה מייצג", וגם "בסופו של יום אתה בסה"כ טבח ותו לא!!!" (גם פה, סימני הקריאה ושגיאות הניסוח - במקור).

 

רושפלד, מצדו, לא התאפק והגיב למגיבים: "ועכשיו, כשכל אחד הוציא את המיטב שלו, אסכם זאת כך ליתר ברור. טוטו היתה ותישאר יצירת מופת שחתום עליה ירון שליו" (שאגב, לפני כשלושה חודשים כונה "נחש" על ידי רושפלד באותה רשת חברתית בדיוק). וגם: "בניגוד לרוב המגיבים גם ביקרתי שלוש פעמים, טעמתי והקשבתי לאוכל. מאיר (אדוני), אתה יכול לקפוץ עד מחר, אם האוכל הזה בדיוק היה מגיע לפיך ואמת שגורה על שפתותיך, היית קורע את מי שבישל אותו. אין שם צוות מיומן ליומרה ולמחירים הנגבים במקום". הוא סיים בברכת "לילה טוב, כאן הסתיימו שידורינו".

 

מסעדת טוטו בשם השף מושיק רוט, צפיתם את ההשתלחות?

"הדברים אינם ראויים לתגובה".

 

רושפלד, תגובתך?

"הכל כבר נאמר".

 

יש חרטות? או שממש לא?

"כפי שאמרתי, הכל כבר נאמר".

 

את מאיר אדוני לא ניתן היה להשיג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x