אוכל

רוקח 73 עוברת, טרומפלדור 10 נסגרת

המסעדה של השף אייל לביא תהפוך למתחם אירועים. המסעדה שייסד דניאל זך כבר לא איתנו

גלי וולוצקי 08:5227.04.14

מסעדת היוקרה רוקח 73 בתל אביב של השף אייל לביא תיסגר ותהפוך למתחם אירועים - כך נודע ל"כלכליסט". לדברי לביא, הוא מתכוון לפתוח את רוקח 73 מחדש במתכונת שונה במרכז תל אביב, אך באותה נשימה הוא מודה כי הסיבה לסגירת המסעדה במתכונתה הנוכחית היא הצפיפות הגוברת בענף המסעדות.

 

"מספר המסעדות עולה כל הזמן ומספר הסועדים נשאר זהה", אומר לביא. "מצאתי את עצמי מתעסק יותר בלהביא לקוחות מאשר בלעשות את מה שאני אמור לעשות - להתעסק בתפריטים ולבשל.

 

"כשפתחתי את רוקח 73 חלמתי שהיא תהיה מוסד בסגנון צרפתי, מהמסעדות שפועלות שנים ושאנשים באים אליהן במיוחד בשביל האוכל. התרבות שלנו לא מאפשרת קיום של מוסדות כאלה, כי הקהל מחפש כל הזמן ריגושים חדשים. לכן החלטתי שגם כשאפתח את רוקח 73 בלוקיישן אחר, דינמי יותר, היא תהיה שונה. לא מסעדת שף אלא מקום פחות פורמלי, בסגנון שיותר מזכיר ביסטרו".

 

מסעדת רוקח 73. אייל לביא: "כשאפתח בלוקיישן אחר, דינמי יותר, היא תהיה שונה" מסעדת רוקח 73. אייל לביא: "כשאפתח בלוקיישן אחר, דינמי יותר, היא תהיה שונה" צילום: עמית שעל

 

גם מסעדת טרומפלדור 10 ברמת השרון, שנפתחה באוגוסט 2012 בידי השף דניאל זך (לשעבר כרמלה בנחלה) ושותפו מתן שנק, נסגרה השבוע. המסעדה היתה ביסטרו שכונתי שהגיש אוכל ים־תיכוני. לאחר כשנה של פעילות מכר זך את חלקו במסעדה לשנק, והמשיך על תקן יועץ קולינרי במקביל לעבודתו כשף וכבעלים של מסעדת אסיה מוניקה בהוד השרון.

 

"מאוד הצטערתי לשמוע על הסגירה", אומר זך. "אני חושב שרמת השרון קצת מוגבלת מבחינת היכולת להכיל מסעדה שהיא מעבר לבית קפה. כרגע אני מחפש זכיין לפתוח איתו סניף נוסף לאסיה מוניקה". "החלטתי לעבור לתחום אחר, לכן אני מוכר את המסעדה", אמר שנק, "עדיין לא ברור מי לוקח את הנכס, אבל המסעדה נסגרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x