$
אופנה

סופה לא אופנתית

שבוע האופנה בניו יורק התקיים בצל הסופה נמו, שגבתה מהפשניסטים מחיר כבד. מעצב־העל מייקל קורס נתפס על חם כשהוא נועל את אחד הפריטים המוקצים ביותר בעולם האופנה - מגפי Uggs

טלי שמיר 08:5513.02.13

סופת השלגים האימתנית נמו, שתקפה בסוף השבוע את החוף המזרחי בארה"ב, היתה אולי דרמטית פחות מהוריקן סנדי, אבל בעיר ניו יורק היא הצליחה לגבות קורבן חסר תקדים. אצולת עולם האופנה נאלצה לנטוש את הגרדרובות הראוותניות והנוצצות שנבחרו בכובד ראש לטובת שבוע האופנה של ניו יורק, המתקיים השבוע, ולעטות במקומן בגדים חמים, נוחים ולא מעודכנים במיוחד.

 

אושיות האופנה הידסו בנעליים מכוערות ובמעילים שחורים ובנאליים בין השלוליות וערימות השלג בדרך למסיבות ולתצוגות. אלה שהרהיבו עוז ועלו על עקבים נדרשו למשנה זהירות.

 

שלג מלאכותי בתצוגה של טום בראון, שעיצב את בגדי ההשבעה של מישל אובמה שלג מלאכותי בתצוגה של טום בראון, שעיצב את בגדי ההשבעה של מישל אובמה צילום: איי פי

 

מחוץ לתצוגה של קייט ספייד שתי נשים אמיצות, בפלטפורמות גבוהות, נצמדו זו לזו בחוזקה כדי שלא להחליק. המעצב מייקל קורס, שצייץ בטוויטר "נמו לא יכול לעצור אותנו!" נצפה כשלרגליו אחד הפריטים המוקצים ביותר בעולם האופנה: מגפי Uggs (יש האומרים מלשון Ugly - מכוער). מאחורי הקלעים החליף קורס בזריזות למגפי עור שחורים ואמר: "באתי לבוש כמו פאם (פאמלה) אנדרסון".

 

אבל לא כולם נתנו לשלג לבלבל אותם. הרי ידוע לכל טירון אופנה שכדי ללכוד את עדשת הצלמים יש להתאמץ ולבלוט - ואת זה אפשר לעשות גם במזג אוויר גרוע. הדוגמנית הבלגית Hanne Gaby Odiele, למשל, הסתובבה ברחבי העיר עם משקפת סקי, והפשניסטה ניקי כהן תחבה מכנסיים פרחוניים אל תוך נעלי נייקי דאנק גבוהות.

 

עוד לפני בוא השלג היתה האווירה בקרב אנשי האופנה מעט קודרת. מאמר שפורסם בתחילת השבוע ב"וול סטריט ג'ורנל" קבע שהאירוע המרכזי מתחיל לאבד מכוחו גם בלי קשר לאיתני הטבע, ומעצבים רבים נוטשים אותו לאחרונה, כיוון שהחשיפה פשוט לא מצדיקה את תג המחיר הגבוה מ־30 אלף עד יותר ממיליון דולר לתצוגה לכל בית אופנה. אבל בסופו של דבר, אחרי שהאוהל המרכזי בכיכר לינקולן כוסה בשכבת חימום נוספת, וצוות מיוחד גויס לפינוי הקרח והשלג, התברר שאת המכונה המשומנת של תעשיית האופנה קשה מאוד לעצור.

 

דגמי סתיו 2013 הוצגו במלוא הדרם וימשיכו להיות מוצגים עד יום חמישי, אז ייחתם השבוע בתצוגת הקולקציה החדשה של מארק ג'ייקובס, שהמועד שנקבע להצגתה נדחה בשל הסופה. הבשורות האופנתיות שהצליחו להתגבר על מזג האוויר, הצביעו בעיקר לכיוון הצבע הירוק, ששלט בהרבה מהתצוגות וגרם לכמה כתבי אופנה להכריז: "הירוק הוא השחור החדש" (על אף שהשחור כמובן לא הולך להיעלם). דיאן וון פירסטנברג הציגה את קולקציית גלאם רוק שלה, ובה הרבה ז'קטים ומכנסיים בצבעים מטאליים, ובקולקציות של דונה קארן ניו יורק וג'ייסון וו בלט הצבע האדום. וו, שהציג קולקציה לנשים בלבד, שילב בין כוח לרכות, אלמנטים צבאיים לצד בדי שיפון. לטום בראון, השם החם בעולם האופנה מאז שנבחר לעצב את מלבושי ההשבעה של מישל אובמה, השלג לא ממש הפריע - להפך. התצוגה הנועזת שלו, שנערכה ביום שני, כללה עצים בגודל טבעי ושלג מלאכותי, שעליו שכבו דוגמנים בעיניים מכוסות.

 

בנוסף, וכאילו שמעצבי האופנה תיאמו מראש עם הסופה נמו, הרבה מאוד מהקולקציות כללו פרוות - אמיתיות וגם סינתטיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x