אמנות ועיצוב

חדשות העיצוב: אתר הבית

מי שרוצה להיכנס למשרדיה החדשים של גוגל בלונדון חייב לעבור דרך אחת מאותיות ה־O. אחר כך ימצא את עצמו באווירת "ברייטון ביץ'"

דקל גודוביץ 11:5101.02.11

מי שבקיא בתולדות האדריכלות מכיר את הקטע הביקורתי בספר "ללמוד מלאס וגאס" של רוברט ונטורי, דניז סקוט בראון וסטיבן אייזנאוור, על תכנון של מבנה מסחרי לפי מה שמוכרים בו - למשל, דוכן לנקניקיות בצורת נקניקייה. אבל למרות הביקורתיות על בחירה שנחשבת לטעם רע באדריכלות, הרי שבמשרדיה החדשים של גוגל בלונדון עשו בדיוק זאת.

 

במשרדיה של ענקית החיפוש, בעיצוב משרד האדריכלים Scott Brownrigg, שנפתחו החודש, משמש הלוגו המפורסם של החברה כשער כניסה לנכנסים. כלומר, מי שרוצה להגיע למשרדים חייב לעבור מבעד לאחת משתי אותיות ה־O הצבעוניות שבמרכז הלוגו. בתוך המשרדים עצמם מתגלה העולם הצעיר, הצבעוני והשונה כל כך שכבר הפך למושא לקנאה.

 

במשרדי גוגל החדשים עובדים מתוך מכוניות מתנגשות, תאי טלפון ענקיים או סוכות חוף מפוספסות בגוני תכלת וצהוב. כמו בכל משרדי החברה בעולם גם פה נבחר נושא מרכזי, שהאדריכלים והמנהל המקומי הגדירו כ"ברייטון ביץ'".

העיצוב הזה מטרתו "ליצור אווירת שיתוף דינמית בין 300 עובדי החברה", כפי שטוענים מנהליה. שלב א' של המשרדים, שנפתח זה עתה, כולל 3,700 מ"ר שבהם גם חדר כושר, ספא ומסעדה. שלב ב' עתיד להיפתח במרץ השנה על פני 900 מ"ר נוספים.

 

גוגל לונדון. העיצוב אמור לאפשר אווירת שיתוף דינמית גוגל לונדון. העיצוב אמור לאפשר אווירת שיתוף דינמית

 

סטודנטים בטולמנ'ס

 

"רהיט חוץ" היא תערוכה חדשה שנפתחה אתמול בסניף טולמנ'ס בבית יהושע. מוצגים בה רהיטי חוץ שעיצבו סטודנטים במכללת שנקר. את הפרויקט הנחתה האדריכלית לי מילוא, בשיתוף פעולה עם טולמנ'ס.

 

התערוכה מציגה עבודות של 14 סטודנטים, תלמידי שנה ג', ומטרתה להביא את הבשורה הבאה בתחום רהיטי החוץ והגינה. בין המציגים: מאשה גביש, הילה גבאי, רוני כוכבי, נועה ליבר, מיכל לנדאו, עומר משיח, נעמי סווק, תמי סטרוגו, ורה סקסונוב, ג'ני קוט, רוני שפירא, עדי חיון, נעה דותן ותמר שרעבי.

 

העבודה שתיבחר לטובה ביותר תזכה לסיוע בייצורה במהדורה מוגבלת מצד טולמנ'ס, והחברה גם תפעל לקידומו של המעצב הצעיר.

 

פרטים: עד 28 בפברואר, 19:00–9:00.

 

כיסאות המשמשים לתליית ביגוד או מוצרי טיפוח כיסאות המשמשים לתליית ביגוד או מוצרי טיפוח

 

נא לא לשבת

 

סטודיו העיצוב הגרמני Stadtnomaden התבסס על הרעיון שכיסאות משמשים לעתים כמתלה זמני לבגדים, והפך אותו למציאות קבועה. המוצר kammerdiener אמנם נראה כזוג כיסאות, אך ייעודם אינו לישיבה אלא לתליית ביגוד או מוצרי טיפוח. העבודה עדיין בפיתוח והוצגה בתערוכת הצעירים "imm cologne 2011".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x