סגור
כנס אייקומרס - אפי דהן
(סיני דודפור )

כנס E-commerce 360
"ביטול הפטור ממע"מ אינו צעד נכון, יעלה את יוקר המחיה"

אפי דהן, מנהל אזור ישראל, מרכז ומזרח אירופה של PayPal, אמר בכנס E-commerce 360 של כלכליסט בשיתוף הפניקס, כי יש לעזור לעסקים קטנים ולתמוך בהם אבל אסור שזה יבוא על חשבון הצרכנים. בהתייחסו לכניסת חברות ארנק רבות הוא אומר: "יש מקום לכולם אבל בעיקר לארנקים שיש להם ערך מוסף"

"ביטול הפטור ממע"מ הוא צעד לא נכון. צריך לעזור לעסקים קטנים ולתמוך בהם אבל אסור שזה יבוא על חשבון הצרכנים", כך אמר אפי דהן, מנהל אזור ישראל, מרכז ומזרח אירופה של PayPal, בשיחה עם הגר רבט מכלכליסט, בכנס E-commerce 360 של כלכליסט בשיתוף הפניקס.
"צריך לעזור לעסקים קטנים ולתת להם הזדמנות לגדול ומצד שני יש קונים שלהפיל עליהם עלייה של 17% זה עלייה ביוקר המחיה. זה צעד לא נכון לעשות אותו עכשיו. כולם חוגגים שהקורונה פחתה, ויש הרבה עסקים שלא חוגגים וצריך להקל עליהם, אבל לא על חשבון הקונים שרוצים להוריד את יוקר המחיה", אמר דהן.
"דיברנו הרבה מה קרה בתקופת הקורונה", אמר דהן. "השווינו את הרבעון הראשון של שנה שעברה, לפני הקורונה, להרבעון הראשון של השנה הזו שהוא פוסט קורונה פחות או יותר וראינו שהיקף המכירות באינטרנט עלה ב-60%. גדלנו ב-15% בכל שנה וזה היה גידול יפה ו-60% זה גידול משמעותי הרבה יותר. אנחנו מאמינים שזה יישאר איתנו קדימה".
1 צפייה בגלריה
הגר רבט בשיחה עם אפי דהן פייפל כנס וידאו e commerce 360
הגר רבט בשיחה עם אפי דהן פייפל כנס וידאו e commerce 360
אפי דהן, מנהל אזור ישראל, מרכז ומזרח אירופה של PayPal
(צילום: עמית שעל)
דהן מדגיש שעיקר הגידול במכירות המקוונות היה בתוך המדינה: "הקניות בתוך המדינה גדלו בקצב גדול אף יותר המהפכה הגדולה קרתה כאן בשוק המקומי וזה עזר להרבה מאוד עסקים כאן בארץ. החוויה של הקניה כאן הרבה יותר סבירה, השירות השתפר. לעסקים קטנים ופרילנסרים היה יותר קל כשעברו לאון ליין. אחד מכל 6 עסקים קטנים שפתחו בשנה האחרונה החלו למכור לחו"ל. ראינו בחורה שעלתה לארץ מארגנטינה והתחילה למכור אלפחורס באינטרנט. עכשיו היא כנראה תהיה בתנופה עצומה".
PayPal, בדומה לעוד ענקיות תשלומים אחרות, מודעת לתחרות הרבה בעולם התשלומים בעיקר עם כניסתה של אפל פיי לאחרונה. "יש תחרות מאוד גדולה על הסלולר שלנו", אומר דהן. "אנחנו מברכים כל שחקן שנכנס ומביא חדשנות לשוק התשלומים, יש הרבה ארנקים שנכנסו ויכנסו, יהיו כאלה שייעלמו ויהיו ארנקים מובילים. מי שיהיה מספיק נוח, בטוח, גמיש וקל למשתמש - יהיה הארנק שיעבוד. ארנק שיכול להחזיק מטבעות שונים, להעביר לחברים, יהיה שחקן מקומי וגלובלי, יש מקום לכולם אבל בעיקר לארנקים שיש להם ערך מוסף".