סגור
ועידת טוקיו 2023 יואל אסתרון מו"ל כלכליסט וידאו
מו"ל כלכליסט, יואל אסתרון (צילום: אלכס קולומויסקי)

ועידת טוקיו
קוניצ׳יווה טוקיו, להתראות בתל אביב

ועידת ישראל יפן הראשונה בטוקיו היא רק צעד ראשון בקירוב הקהילות העסקיות של שתי המדינות, אמר מו״ל כלכליסט יואל אסתרון בפתח הוועידה

כלכליסט, העיתון הכלכלי המוביל בישראל, פועל זה שנים כשגריר של הקהילה העסקית הישראלית, ובמיוחד של הטכנולוגיה והחדשנות הישראלית ברחבי העולם. אנחנו מייצרים מפגשים יחודיים הן בישראל והן בבירות חשובות מסביב לגלובוס.
מאז שהקמנו את כלכליסט לפני כ-15 שנה קיימנו מאות וועידות בישראל ובחצי הכדור המערבי. תל אביב, ניו יורק , עמק הסיליקון, לונדון, ברלין, פריס. אבל זו הפעם הראשונה שאנחנו נוחתים בטוקיו.
לפני כחודשים חגגנו 70 שנה לכינון היחסים בין יפן וישראל. בשנים האחרונות יפן הגדילה את מעורבותה בכלכלה הישראלית בהתמדה. הסחר בין ישראל ויפן צמח ליותר מ-4 מיליארד דולר בשנה. חברות יפניות השקיעו סך של 13 מיליארד דולר בהיי-טק הישראלי מאז שנת 2000. בשנה האחרונה ההשקעות היפניות בישראל היו כ-13% מההשקעות הזרות בישראל. בה בעת, כמעט 100 חברות יפניות פועלות כיום בישראל.
זה מאד מרשים, זה מאד מעודד, אבל אנחנו יכולים יותר.
לכן שמחתי לפני כחודשיים כשמשרדי החוץ והכלכלה סיכמו עם מקביליהם היפנים על פתיחת מסלול שיוכל להוביל להסכם סחר חופשי בין המדינות.
אני מקווה שהוועידה הזו היא רק צעד ראשון של הפעילות שלנו בכלכליסט לקרב בין הקהילות העסקיות של יפן וישראל. הצעד המתחייב הבא: אירוע דומה בתל אביב.