סגור

TECH TLV
הטכנולוגיות שלא ידעתם שמוסדות פיננסיים משתמשים בהן

מוסדות פיננסיים לוקחים הימורים גדולים ואף מבצעים השקעות גדולות בטכנולוגיה, ולמרות זאת התפיסה הרווחת שלהם היא כשל גופים מיושנים. הסיבה היא שברוב המקרים, החידושים בארגונים אלו באים לידי ביטוי מאחורי הקלעים

בנקים בפרט, ומוסדות פיננסיים בכלל, נתפסים כגופים מיושנים שאינם מונעים על ידי הטכנולוגיות הכי חדישות ואינם מתחדשים באותה מהירות כמו חברות הפינטק הקטנות. אולם, תפיסה זו מוטעית, מכיוון שלרוב החידושים הנמצאים בחוד החנית בארגונים אלו באים לידי ביטוי מאחורי הקלעים, והבחירה בטכנולוגיות המקודמות נעשית בכפוף לחוקי החברה ותוך שמירה על רמת האבטחה הגבוהות ביותר - הכל במטרה לייצר את החוויה הכי טובה עבור הלקוח.
ועידת TECH TLV תתקיים ב-2 בנובמבר. לפרטים נוספים לחצו כאן
להלן שלוש טכנולוגיות המשרתות לקוחות ועובדים של בנקים גלובליים:

ביומטריה

ביומטריה נחשבת לאחד הדרכים המאובטחות והיעילות ביותר לאימות לקוחות ועובדים. באמצעות סוג אימות זה, ניתן לבצע התאמה אישית ומדויקת אשר משתמשת בפנים, קול או טביעת אצבע כדי לזהות את אותו אדם. ב-UBS, למשל, לקחנו את הזיהוי הביומטרי צעד קדימה - ואנו מאפשרים כניסה לבניין באמצעות גישה ביומטרית בכמה אתרים.

בינה מלאכותית בשיח אנושי (Conversational AI)

ככל שהכלים והיכולות ימשיכו להתפתח, צפוי שנראה יותר עסקאות שמתבצעות באמצעות שיח מבוסס בינה מלאכותית. כלים אלו יכולים להציע פתרונות מהירים המובססים על למידת הלקוח, מסוג השאלות העולות במהלך שיחה. מכאן, ניתן לפתח שירותים נוספים ומותאמים אישית עבור אותו הלקוח.
2 צפייה בגלריה
UBS
UBS
בנק UBS
(בלומברג)

מחשוב בר קיימא

הצורך הדחוף להיאבק במשבר האקלים משמעו שחברות גלובליות גדולות יצטרכו להוביל ולקדם מחשוב יעיל וחסכוני יותר מבחינת פליטות פחמן. מאחר שהצורך לקלוט ולעבד נתונים הולך ומחריף במהירות רבה, יש להפוך שיטות עבודה כמו קוד נקי וארכיטקטורה ירוקה לנורמה. באופן כללי, זהו תחום שיש לאמץ באופן נרחב, בין אם באמצעות שותפויות עם ספקים של שירותי ענן, או על ידי תכנון תשתית בצורה יעילה יותר מבחינת אנרגיה.
2 צפייה בגלריה
פול מקיואן ו דיוויד יגר UBS ועידת TECH TLV
פול מקיואן ו דיוויד יגר UBS ועידת TECH TLV
המחברים, פול מקיואן ודיוויד יגר
מוסדות פיננסיים לוקחים הימורים גדולים ואף מבצעים השקעות גדולות בטכנולוגיה, ולמרות שרבות מיכולות אלו נמצאות מאחורי הקלעים, הלקוחות והעובדים כאחד יפיקו מהן תועלת בטווח הארוך.
פול מקיואן הוא ראש תחום מערכות מידע וטכנולוגיה ב- UBS Global; דוד יגר הוא ראש תחום שירותי מחשוב ואוטומציה ב-UBS