סגור

ועידת ניו יורק
בוש: "AIFL חיזקה את מערכת היחסים בין ארה"ב לישראל"

באירוע גאלה של ליגת הידידות אמריקה ישראל, שנערך בצמוד לוועידה, הוענקו פרסי הוקרה לנשיאים לשעבר ג'ורג' וו. בוש ורובי ריבלין. כמו כן הוענקו פרסי מנהיגות ראשי הבורסה בתל אביב

מאות ממובילי הקהילה היהודית בניו יורק ובארה"ב התכנסו ביום רביעי בערב באולם הכנסים המפואר של מלון פלאזה בניו יורק לגאלה חגיגית לציון 50 שנות פעילות של ליגת הידידות אמריקה־ישראל (AIFL).
האירוע, שנערך בצמוד לוועידת Mind the Tech, התקיים במעמד נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' וו. בוש ונשיא ישראל לשעבר רובי ריבלין.


AIFL היא אחד הגופים הפילנטרופיים החשובים ביותר שפועלים להידוק היחסים בין אמריקאים לישראלים. היא הוקמה ב־1971 על ידי סגן נשיא ארה"ב יוברט האמפרי, הסנטור הנרי ג'קסון, מושל ניו יורק ואיש העסקים נלסון רוקפלר, וחבר הקונגרס לשעבר הרברט טנזר.
כיום מתמקדת הליגה בהפעלת תוכניות להידוק ההיכרות הקשר של אמריקאים עם ישראלים, ובפרט תוכניות שנועדו לקרב בין צעירים אמריקאים לישראלים. אלו כוללות פלטפורמה מקוונת לניהול שיחות וידיאו בין צעירים משתי המדינות, בשם B’Teens, ותוכניות חילופי סטודנטים ותלמידים.

1 צפייה בגלריה
מימין רובי ריבלין דני גילרמן ג'ורג' בוש הליגה לידידות אמריקה ישראל ועידת כלכליסט
מימין רובי ריבלין דני גילרמן ג'ורג' בוש הליגה לידידות אמריקה ישראל ועידת כלכליסט
רובי ריבלין, דני גילרמן וג'ורג' בוש

מוקד הגאלה היה הענקת פרסי Partners for Democracy לריבלין ובוש על תרומתם לקידום הקשרים בין ישראל לארה"ב והערכים המשותפים של שתי המדינות. "AIFL חיזקה את היחסים בין שתי המדינות שלנו מעבר לסוגיות הפוליטיות של הרגע והידקה את קשרי הידידות והכבוד", אמר בוש.
ריבלין אמר: "אני מתכבד לקבל את הפרס עם הנשיא בוש. זהו סופו של שבוע חגיגות 50 שנה, שכלל תלמידי תיכון מארה"ב ומישראל שעבדו יחד כדי לשגר לחלל נאנו־לוויין וכנס באנסד"ק עם מנהיגי הייטק משתי המדינות שלנו שהחדירו לשווקים גלובליים רעיונות חדשניים".
כן הוענקו פרסי מנהיגות לסגן יו"ר הנאסד"ק אד נייט, למנכ"ל הבורסה בתל אביב איתי בן זאב וליו"ר הבורסה, אמנון נויבך. הפרס הוענק על קידום היחסים העסקיים בין ישראל לארה"ב, הודות להנפקות הבולטות של חברות טכנולוגיה מובילות בנאסד"ק ובתל אביב שהביאו שגשוג כלכלי גדול לישראל ולחיזוק הכלכלה האמריקאית בזכות חדשנות ישראלית.