סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
ממוניות להימורים

בלעדי
ממוניות להימורים: מייסד Gett ושחקן ה-NBA הולכים לשנות את הלוטו בארה"ב

חברת ג'קפוט של רועי מור, ממייסדי גט, מאפשרת מילוי טופסי לוטו ממוחשבים להגרלות בארה"ב. בין המשתתפים בסבב הגיוס הנוכחי כוכבי NBA ו־NHL, בעלי קבוצות בייסבול ובכירים בעולם הגיימינג. ההשקעה תאפשר לחברה להפעיל אתר ואפליקציה בהמשך השנה

רועי מור, ממייסדי אפליקציית הנסיעות הישראלית גט Gett, הקים את חברת ג'קפוט (Jackpot) העוסקת בתחום הגרלות הלוטו בארה"ב ומנסה לאפשר רכישה ממוחשבת של כרטיסי הגרלה דרך הרשת. כיום זהו שוק המוערך ב־100 מיליארד דולר ומבוסס ברובו על כסף מזומן, כשכרטיסי ההגרלה נרכשים בעיקר בקיוסקים, חנויות נוחות ותחנות דלק ומרבית הגרלות הלוטו בארה"ב אינן פתוחות למשתמשים מקוונים בשוק רק 7% מהרכישות נעשות אונליין.
1 צפייה בגלריה
ג'יימס הרדן בין המשקיעים בג'קפוט.
ג'יימס הרדן בין המשקיעים בג'קפוט.
ג'יימס הרדן, בין המשקיעים בג'קפוט. שוק המוערך ב־100 מיליארד דולר
(צילום: רויטרס)
ג'קפוט הוקמה ב־2016 על ידי רועי מור, שכבר לא היה אז בגט, ואקשאי קאנה מנכ"ל החברה כיום ובעברו בכיר בענקית הכרטיסים סטאבהאב. בשלביה הראשונים השקיעו בחברה גיגי לוי, המשקיע המוביל בישראל בתחום הגיימינג ואחד מהשותפים בקרן NFX ודייב וייזר, מייסד גט שפרש לאחרונה ממנה. הפיתוח של החברה נעשה בסרביה ואין לחברה עובדים ישראלים.
לאחרונה סיימה החברה סבב גיוס של כ־35 מיליון דולר בהשתתפות שחקני ה־NBA ג'יימס הרדן וג'ואל אמביד, שחקן ה־NHL מרטין ברודר.
כן משקיעים בחברה קרן ההשקעות Accomplice שהוקמה על ידי בכירים בענקית הגיימינג דראפט קינג, קבוצת קראפט, מהבעלים של קבוצת הפוטבול ניו אינגלנד פטריוטס, קבוצת Haslam Sports, הבעלים של קבוצת הפוטבול קליבלנד בראונס, סם קנדי נשיא קבוצת הבייסבול בוסטון רד סוקס, מייקל רובין מנכ"ל חברת הגיימינג Fanatics וג'ייסון רובין מנכ"ל דראפט קינג.
החברה פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לכל אדם לשלוח טופס לוטו ממחשב ביתו או מהאפליקציה. ברגע שאדם ממלא טופס באתר החברה, עובדי החברה מקבלים את הפלט וממלאים עבורו טופס ידני עם המספרים שבחר ושולחים עבורו את הטופס. לאחר מכן מקבל המשתמש את הטופס סרוק לאפליקציה.
ההשקעה החדשה תאפשר לג'קפוט להתחיל להפעיל את האתר והאפליקציה שלו מאוחר יותר השנה במקומות נבחרים שבהם מותרת מכירת כרטיסי הגרלה מקוונת כמו מדינות ניו יורק, ניו ג'רזי, טקסס, אוהיו ואורגון. הפעילות של החברת מפוקחת רגולטורית.