סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

OpenWeb הישראלית רוכשת את Hive Media האמריקאית ב- 60 מיליון דולר

OpenWeb מפתחת טכנולוגיה לשיפור השיח ברשת. עם הרכישה, מספר העובדים העולמי שלה יגיע ליותר מ-220; המנכ"ל נדב שובל: "באמצעות שיתוף פעולה זה נוכל להרחיב את הערך שאנחנו נותנים לשותפים שלנו"

חברת OpenWeb הישראלית, מפתחת טכנולוגיה לשיפור השיח ברשת, רוכשת את Hive Media Group האמריקאית בכ-60 מיליון דולר. Hive מביאה איתה מומחיות בתחומי עולם האופטימיזציה של חוויית המשתמש, רכישת משתמשים (User Acquisition) וכלי SEO שיוטמעו במוצר של OpenWeb.
נדב שובל, מייסד שותף ומנכ"ל OpenWeb אומר כי "בעלי אתרים מחפשים כיום את הטכנולוגיה הטובה ביותר כדי לבנות קהילה ולייצר קשר עמוק עם קהל המשתמשים שלהם. באמצעות שיתוף פעולה זה נוכל להרחיב את הערך שאנחנו נותנים לשותפים שלנו".
לשורותיה של OpenWeb יצורפו כעת אנשי הצוות של Hive המונה למעלה מ-60 עובדים, הכוללים בין היתר תפקידי ניהול מוצר ומהנדסים. עם תחילת המיזוג, Hive תפעל כיחידה עסקית עצמאית בתוך OpenWeb, כאשר מנכ״ל החברה יישאר בתפקידו ויצטרף לצוות ההנהלה הבכירה של החברה. עם הרכישה, מספר העובדים העולמי של OpenWeb יגיע ליותר מ-225.

1 צפייה בגלריה
נדב שובל OpenWeb אופן ווב ממייסדי החברה והמנכ"ל
נדב שובל OpenWeb אופן ווב ממייסדי החברה והמנכ"ל
נדב שובל, מייסד ומנכ"ל OpenWeb
(צילום: OpenWeb)

חברת Hive Media Group הוקמה ע"י הישראלי גיא ישועה שהיה בעברו בכיר בחברת מטומי והוא בנו של אילן ישועה מנכל וואלה לשעבר. שותפים נוספים להקמת החברה הם דניאל סגיס וסטיסי אברהם. "אנחנו מכירים ומעריכים את OpenWeb ואת אנשי הצוות שלה שנים", אומר ישועה. "המשימה שלנו משותפת- שיפור החוויה הדיגיטלית בקרב המשתמשים ובעלי האתרים. האיחוד בין הצוותים רק הופך את המאמצים שלנו למשמעותיים וחזקים יותר".
OpenWeb גייסה בנובמבר האחרון 150 מיליון דולר, בהובלת הקרנות Insight Partners ו-Georgian Partners, ובהשתתפות המשקיעים עומר ציגלר, הראל השקעות, Entrée Capital, New York Times, Dentsu ו-Samsung Next, יחד עם פרופ' סקוט גלאווי, שהשקיע בעבר בחברה והצטרף השנה לדירקטוריון שלה. הגיוס הפך את החברה ליוניקורן בשווי של מיליארד דולר.
OpenWeb הוקמה על ידי המנכ"ל נדב שובל, רועי גולדברג, שמשמש כ-COO, וישי גרין (שבינתיים עזב אותה) בשנת 2012 וגייסה עד כה 220 מיליון דולר. החברה מעסיקה למעלה מ-160 עובדים בישראל, ניו יורק וקייב. החברה עובדת כיום עם מעל ל-1000 אתרי תוכן גדולים, ביניהם: Fox News, Yahoo, TechCrunch, Salon, AOL, The times ובארץ- גלובס, ישראל היום, ספורט 5, מעריב ועוד.