סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

סמסונג תשקיע מעל 200 מיליארד דולר בהרחבת עסקיה - בעיקר בתחום השבבים

בין היתר התוכנית כוללת גיוס של כ-40 אלף עובדים - כאשר החלק הארי של ההשקעה הזו יבוצע בקוריאה. כ-50 מיליארד דולר מהיקף ההשקעה יגיע כנראה גם למקומות אחרים

סמסונג הודיעה היום (ג') שתשקיע כ-240 טריליון וון (כ-205 מיליארד דולר) בתוכנית התרחבות עסקית בשלוש השנים הקרובות. המטרה שלה: "להפוך למובילה בתחומים חשובים אסטרטגית" עבורה. תחומים אלה הם ביו-פארמה, תקשורת, טכנולוגיות כגון AI ורובוטיקה ובעיקר שבבים. בין היתר התוכנית כוללת גיוס של כ-40 אלף עובדים - כאשר החלק הארי של ההשקעה הזו יושקע בקוריאה.
כ-50 מיליארד דולר מהיקף ההשקעה יגיע כנראה גם למקומות אחרים חוץ מקוריאה. חשוב להזכיר שסמסונג מחזיקה מרכזי מו''פ בכל העולם, וגם בישראל - ביקום - כך שיש סיכוי סביר שלפחות חלק מההשקעה הזו תשפיע על מדיניות הגיוס שלה בישראל ואולי אף תביא לרכישה של חברות נוספות. כדי להדגים עד כמה מדובר בתוכנית יוצאת דופן מבחינת החברה - סך כל היקף ההשקעה שלה במו''פ בין 2018 ו-2020 כמו גם בהוצאות תפעוליות עמד על כ-150 מיליארד דולר.
1 צפייה בגלריה
שבבים שבבי מחשב
שבבים שבבי מחשב
רוצה להפוך למובילה בתחום השבבים
(צילום: pixabay)
סמסונג מתכננת להפוך למובילה קבועה של תחום השבבים. היא רק "הדיחה" לפני כמה ימים את אינטל מראש טבלת יצרניות השבבים הגדולות בעולם וכעת היא מבקשת לחזק את המקום שלה. מעבר להובלתה בתחום שבבי הזיכרון היא רוצה להשקיע בפיתוח מעבדים ושבבים לוגיים אחרים. המהלך של סמסונג הוא תמונת מראה למהלכי הגיוס של אינטל שמנכ''לה פט גלסינגר מקפץ בין ממשלות בעולם כדי לזכות בחלק מההשקעה הגלובלית בפיתוח מערכי ייצור שבבים. הסיבה לכך פשוטה. בעוד אינטל מייצרת בכל העולם, סמסונג מייצרת בעיקר בקוריאה.
ייצור שבבים מייצג כ-19% מסך כל הייצוא הקוריאני. מבחינת סיאול, מדובר ב"רשת ביטחון כלכלית לאומית". אבל לא מדובר רק במוליכים למחצה. סמסונג מתכננת להרחיב את עסקי הפארמה שלה תוך שהיא מנצלת את משבר הבריאות העולמי, היא צפויה לבנות שני מפעלים חדשים, זאת בנוסף לשלושה שכבר פעילים ואחד שנמצא בבניה. היא סימנה כמטרה לשלוט בכ-30% משוק הייצור של מוצרי פארמה עד 2023. בין היתר היא מתכננת לייצר חיסונים, תרופות כמו גם מוצרי רפואה מבוססי גנים.