סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
גוגל
גוגל (AP)

שלחתם? לכלכתם: גוגל תחשוף בפני משתמשי ג'ימייל את מידת השפעתם על הסביבה

בצעד שנועד להגדיל את שקיפות החברה בנוגע לטביעת הרגל הפחמנית של האפליקציות שהיא מפעילה, כמו גם להעביר חלק מהאחריות למשתמשיהן, היא תספק החל מ-2023 נתונים לגבי השפעות סביבתיות ישירות ועקיפות. זאת, במטרה לצמצם את פליטות הפחמן שלה לאפס עד 2030

חטיבת מחשוב הענן של גוגל מתכוננת לחשוף את טביעת הרגל הפחמנית של אפליקציות Workspace שלה, לרבות ג'ימייל ודוקס - זאת, כחלק מהמאמצים של החברה לבניית מערכת כלים שתסייע ללקוחות להעריך את מידת השפעתם על הסביבה, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג.
המהלך מצד גוגל קלאוד שבבעלות אלפבית מרחיב את הצעדים שנחשפו בשנה שעברה במטרה לעזור ללקוחות למדוד ולהפחית את פליטת הפחמן כתוצאה משימוש בשירותי הענן של גוגל. בחברה מתכוונים לחשוף את נתוני פליטת הפחמן של אפליקציות Workspace בתחילת 2023, כך לדבריו של ג'סטין קיבל, מנהל הקיימות העולמית בגוגל קלאוד.
בגוגל הציבו יעד לאפס פליטות פחמן עד 2030. כיום החברה משתמשת במקורות אנרגיה מתחדשים עבור הפעילות העולמית שלה ובשנה שעברה התגאו שם במאמצים לסייע למשתמשים באפליקציות החיפוש והמפות להפחית את פליטת הפחמן שלהם על ידי הצעת מסלולי טיסות או נסיעות שיוצרות פחות זיהום.
ואולם, מחשוב ענן - תחום פעילות מרכזי עבור גוגל - ידוע כתחום הצורך אנרגיה רבה. גוגל מפעילה מרכזי מידע בכל רחבי העולם ובמשך שנים רכשה אנרגיה מתחדשת כדי לעמוד בקצב הצריכה של חוות השרתים שלה. הטענה בחברה היא שהענן שלה, המספק לחברות אחרות שירותי מחשב ואחסון המבוססים על האינטרנט, הוא הנקי ביותר בעולם.
החברה הודיעה כי תספק נתונים לגבי פליטות הפחמן בחטיבת הענן שהיא שולטת עליהן באופן ישיר ובאופן עקיף לאורך שרשרת האספקה שלה.