סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

הקיצוצים בהייטק נמשכים: חברת האחסון בענן Zadara פיטרה כ-10 מ-80 עובדיה בישראל

החברה הישראלית אמריקאית שמעסיקה כ-200 עובדים בעולם וגייסה עד היום 100 מיליון דולר, נפרדה בין היתר מיאיר הרשקו, אחד ממייסדיה, ששימש בתפקיד CTO. זאדרא: "החברה מתאימה את עצמה לתנאי השוק הנוכחיים"

חברת האחסון בענן זאדרא (Zadara) פיטרה עשרה עובדים מתוך 80 עובדיה במרכזי הפיתוח שלה בישראל, הנמצאים ביוקנעם ותל אביב. החברה שמעסיקה כ-200 עובדים בעולם אף נפרדה מיאיר הרשקו, אחד ממייסדיה, ששימש בתפקיד CTO.
מייסד נוסף של החברה הוא נלסון נחום, שמשמש בתפקיד מנכ"ל החברה ויושב בעמק הסיליקון. החברה היא אמריקאית ישראלית וחלק משמעותי ממרכז הפיתוח שלה בארץ מבוסס על הקניין הרוחני של חברת סטרטוסקייל שקרסה ב-2019.
החברה מפתחת תשתיות ושירותים לספקי ענן מקומיים (Local CSP) וחברות טלקום, בשיתוף עימם זאדרא מנהלת מעל 400 עננים המותקנים ברחבי העולם ומשרתים אלפי לקוחות קצה. החברה שהוקמה ב-2011 גייסה עד היום למעלה מ-100 מיליון דולר, כאשר בין משקיעיה קרן IGP של משה ליכטמן וחיים שני, קרן וינטג' ועוד.
מהחברה נמסר: "חברת זאדרא אשר גייסה במהלך השנים האחרונות עשרות עובדים, מתאימה את עצמה לתנאי השוק הנוכחיים, ולדרישות לקוחותיה, על מנת להמשיך את קצב הצמיחה המהיר של החברה. כחלק מהתהליך זה, נעשה שינוי בהנהלה הבכירה של החברה, ונעשים שינויים, בין היתר, במבנה הארגוני ובמצבת כח האדם. במסגרת השינויים בכח האדם, הופסקה עבודתם של מספר מצומצם של עובדים בישראל. החברה מצרה על כל עובד אשר הופסקה עבודתו, ומסייעת ככל הניתן על מנת לעזור להם בהמשך דרכם. חשוב לציין כי רק לאחרונה עברה זאדרא סבב גיוס נוסף אשר יאפשר לחברה המשך פעילות לטווח ארוך, וצמיחה מואצת גם בתנאי השוק החדשים".
ראוי לציין כי החברה לוקחת חלק במספר פרוייקטי ענן גדולים אשר חלקם פורסמו, וחלקם יתפרסמו בקרוב.