סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

מיקרוסופט מטרילה את אפל וגוגל: מאפשרת חנויות אפליקציות חיצוניות בחנות של ווינדוס

ענקית הטכנולוגיה כבר הודיעה שהיא צפויה לחשוף עיצוב חדש מתאים לווינדוס החדשה וכן תאפשר למפתחים להפעיל אמצעי תשלום וסליקה חיצוניים משלהם ללא דרישה לעמלה חיצונית - אך מדיניות זו לא תופסת במשחקים

מיקרוסופט לא ידועה בחוש הומור משוכלל או בעוקצנות במהלכיה העסקיים, אבל הפעם היא כנראה התעלתה על עצמה. החברה הודיעה הלילה (ד') שהיא מאפשרת לחנויות אפליקציות של צד שלישי לפעול בחנות האפליקציות המובנית של ווינדוס - מיקרוסופט סטור. הראשונות ליהנות מהמהלך יהיו אמזון ואפיק גיימס שחנויותיהן צפויות להגיע לחנות של מיקרוסופט בזמן הקרוב.
החברה הסבירה שניתן יהיה למצוא את החנויות כפי שמוצאים כל אפליקציה אחרת, דרך חיפוש או גלישה. כמובן שגם ניתן יהיה לגשת אליהן דרך קישורים מהחברות המפעילות. המדיניות החדשה מגיעה בדיוק לפני השקת ווינדוס 11 שצפויה להיחשף בקרוב.
מיקרוסופט כבר הודיעה שהיא מתכננת שדרוג ניכר לחנות שלה. בין היתר היא צפויה לחשוף עיצוב חדש מתאים לווינדוס החדשה וכן תאפשר למפתחים להפעיל אמצעי תשלום וסליקה חיצוניים משלהם ללא דרישה לעמלה חיצונית. עם זאת המדיניות הזו לא תופסת במשחקים - תחום בו היקף ההכנסות והרווחים גבוה מאוד.
1 צפייה בגלריה
מיקרוסופט ווינדוס 10
מיקרוסופט ווינדוס 10
מיקרוסופט, ווינדוס 10
(צילום: business insider)
עם זאת גם האפליקציה של Steam למשל תוכל להימכר דרך החנות - אם כי לא בטוח שחברת המשחקים תרצה לשתף את מיקרוסופט ברווחיה הנאים. עם זאת הבחירה באמזון כאחת החנויות הראשונות מיועדת גם לתקוע אצבע בעין של גוגל. האפליקציות של אמזון פועלות על אנדרואיד ומיועדות לגרסה שלה למערכת ההפעלה שמפעילה את טאבלטי הפייר למשל. אבל אלו גם אפליקציות שניתן להתקין על כל מכשיר אנדרואיד רגיל.
המהלך גם יאפשר למשתמשי ווינדוס 11 גישה לאפליקציות אנדרואיד - שכן אחת התכונות החדשות של המערכת היא אפשרות להפעיל אפליקציות כאלה על גבי המחשב. עם זאת התכונה לא תהיה זמינה בעת ההשקה ונאלץ להמתין להפעלתה בהמשך. כך או כך, מיקרוסופט מקשה מאוד על אפל וגוגל לטעון שאי אפשר להפעיל חנויות מתחרות במכשירים המופעלים על ידי אנדרואיד או iOS מסיבות טכניות ומסחריות. מדובר במהלך שצפוי למשוך הרבה מאוד מפתחים חדשים העשויים לנצל את התנאים המופלגים שמיקרוסופט מתכננת להעניק להם.