סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
גולדמן זאקס בית השקעות
גולדמן זאקס. מדיניות חדשה (צילום: בלומברג)

גולדמן זאקס במו"מ לסיים את השותפות עם אפל בתחום האשראי

לפי "הוול סטריט ג'ורנל", הבנק מעוניין לסיים את השותפות עם ענקית הטכנולוגיה לטובת אמריקן אקספרס; זאת כחלק מאסטרטגיה רחבה לסגת מיוזמות בתחום הבנקאות הצרכנית שנחלו ברובן כישלון

הבנק האמריקאי גולדמן זאקס מעוניין לסיים את השותפות עם אפל בתחום כרטיסי האשראי ומיזמים נוספים עם ענקית הטכנולוגיה. לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", המתבסס על אנשים המעורים בנושא, בבנק מנהלים מגעים עם אמריקן אקספרס כדי להעביר אליהם שירותים אלה.
גולדמן זאקס, אפל ואמריקן אקספרס סירבו להגיב על הדיווח.
לפי הדיווח, המהלכים של גולדמן זאקס הם חלק מאסטרטגיה נרחבת יותר לסגת מיוזמות בתחום הבנקאות הצרכנית, שנחלו ברובן כישלון. במסגרת זו בבנק מתכוונים לרשום מחיקת שווי גדולה על הרכישה מ-2021 של חברת הפינטק גרינסקיי. מנכ"ל גולדמן זאקס, דיוויד סלומון, ספג ביקורת רבה על המהלכים הכושלים. בחברה חשפו כי הפסידו כ-3 מיליארד דולר על היוזמות הללו בתחום הצרכנות מאז 2020.
עם זאת, לפי הדיווח, המגעים בין גולדמן זאקס לאמריקן אקספרס הם בשלבים ראשוניים, ולא בהכרח יובילו להסכם.
מדובר בשינוי במדיניות לאחר שבאוקטובר האחרון חידשו גולדמן זאקס ואפל את השותפות ביניהם עד 2029, ובאפריל האחרון שיבח סמנכ"ל הכספים של גולדמן זאקס, דניס קולמן, את העמקתה. "אנחנו נרגשים להעמיק את השותפות שלנו עם אפל באמצעות הוספת חשבון חיסכון למחזיקי כרטיס האשראי שלה", מסר אז קולמן. חשבון החיסכון שנפתח בשיתוף גולדמן זאקס מציע ריבית שנתית של 4.15%, וניתן לפתוח אותו היישר מאפליקציית הארנק באייפון.
ב"וול סטריט ג'ורנל" דיווחו אתמול (ו') כי בגולדמן זאקס שוקלים גם לוותר על השותפות עם כרטיס האשראי של ג'נרל מוטורס.