סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
aMoon מגייסת קרן ענק חדשה להשקעה בטכנולוגיות בריאות

הערכה: היקף הקרן החדשה יהיה דומה לזה של הראשונה - 750 מיליון דולר; aMoon מתמקדת בבריאות דיגיטלית, מכשור רפואי וביו-פארמה

קרן הון הסיכון aMoon מגייסת קרן צמיחה חדשה, בהמשך לקרן הצמיחה הראשונה שלה שעומדת על 750 מיליון דולר, כך עולה ממסמך שהגישה הקרן לרשות ניירות ערך האמריקאית.

השותפים בקרן החדשה הם ד"ר יאיר שינדל (שותף מנהל), ד"ר תומר ברקוביץ (שותף כללי), טוד סון (שותף כללי) וד"ר גור רושאלב (שותף). בנוסף ד"ר רעות שמע (דירקטור מנהלת) תוביל עסקאות בקרן החדשה.
2 צפייה בגלריה
מימין ד"ר תומר ברקוביץ טוד סון ד"ר גור רשאלב ד"ר יאיר שינדל קרן aMoon
מימין ד"ר תומר ברקוביץ טוד סון ד"ר גור רשאלב ד"ר יאיר שינדל קרן aMoon
מימין, ד"ר תומר ברקוביץ, טוד סון, ד"ר גור רשאלב וד"ר יאיר שינדל מקרן aMoon
( צילום: Gavriel Baharlia)
הקרן לא פרסמה את הסכום אותו היא מתכוונת לגייס, אך על פי ההערכות היא תהיה דומה לראשונה. עם משקיעי הקרן הראשונה נמנים קרדיט סוויס, שהיתה משקיעה מובילה בקרן, ומריוס נכט, אחד ממייסדי צ'ק פוינט, שהיה גם ממקימי הקרן אך אינו שותף בה.
aMoon משקיעה בחברות העוסקות בטכנולוגיות בריאות בשלבי ביניים ושלבים סופיים של פיתוח המוצר, ומטרתה לספק את ההון הדרוש לחברות אלה, המאופיינות לרוב בהערכה בחסר. ההתמקדות של הקרן בשלושה תחומים: בריאות דיגיטלית, מכשור רפואי וביו-פארמה.
2 צפייה בגלריה
מימין מריוס נכט ו יאיר שינדל
מימין מריוס נכט ו יאיר שינדל
מריוס נכט ויאיר שינדל
קרן אמון MN הפמילי אופיס של מריוס. הוקמה ב 2017 וניהלה כ-300 מיליון דולר. השקיעה ב כ 20 חברות בינהם DayTwo, Igentify, Karius, Mammoth, Biondvax, Nobio. קרן אמון Growth קרן צמיחה על סך 750 מיליון דולר הוקמה ב-2018 והשקיעה בכ-20 חברות ביניהן: Seer, Adicet, Ayala, SophiA, Cartiheal, Theranica, MDClone, Viracta, Mobilion, Kahr. אמון ולוסטי - קרן ההשקעות המוקדמות, הוקמה ב-2019 ומנהלת כ-114 מיליון דולר. השקיעה ב-10 חברות בינהן: Ibex, Nectin, Eleos Health, Nanoghost.