סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מייסדי F2, מימין: נועה מץ, יונתן סאקס, מאוד פרידמן, ברק רבינוביץ
מייסדי F2, מימין: נועה מץ, יונתן סאקס, מאוד פרידמן, ברק רבינוביץ (צילום: F2)

קרן הון הסיכון F2 גייסה 250 מיליון דולר להשקעה בחברות בשלבים מוקדמים

הגיוס השלישי של הקרן, הגדול ביותר שלה עד כה, מיועד בחלקו לסטארט-אפים חדשים ובחלקו לחברות פורטפוליו קיימות. בסך הכל הקרן מנהלת 400 מיליון דולר, אותם היא משקיעה בחברות ענן, ביג דאטה, בינה מלאכותית ופינטק

קרן הון הסיכון F2 גייסה את הקרן השלישית שלה בסך 150 מיליון דולר להשקעה בחברות בשלבים מוקדמים לצד קרן נוספת של 100 מיליון דולר להשקעה בחברות פורטפוליו קיימות. סך הגיוס בקרנות אלו הוא 250 מיליון דולר וסך הכספים המנוהלים כיום על ידי F2 הוא כ-400 מיליון דולר. תחומי המיקוד של F2 הם Fintech, AI, Big Data, Cloud, סייבר ועוד.
"במהלך 20 השנים האחרונות התמודדנו עם תנאי שוק שונים", אמר יונתן (ג'וני) סאקס, שותף מנהל ב-F2. "חלק מההשקעות הטובות ביותר שלנו התהוו בזמן כמו מצב השוק הנוכחי. אנו נרגשים מההזדמנויות הנהדרות שאנו רואים בשוק הישראלי".
על מנת להתמקד ביזמים המקימים חברות Deep-Technology ולתמוך בצמחיתן מאור פרידמן מונה לשותף בקרן. פרידמן היה בעבר מהנדס תוכנה באינטל ובאמזון (AWS), שם הוביל פעילויות טכנולוגיות חדשניות. ב-F2 היה שותף להשקעות ב-Justt, Parametrix, Astrix, DreamTeam, Darrow ועוד.
"מאור מרשים מאוד בעבודה שלו עם יזמים" אומר ברק רבינוביץ, שותף מנהל ב-F2. "בהתחשב ברקע הטכנולוגי העמוק והחוש העסקי שלו, הוא השותף האידיאלי לקרן החדשה שלנו ולשלב הצמיחה הנוכחי שלנו".
הקרן השלישית שגויסה מהווה עליית מדרגה מהקרנות הקודמות, שהיו בסך 60 מיליון דולר ו-75 מיליון דולר והושקו ב-2017 ו-2019, בהתאמה. הקרן היא ממשיכת הדרך של קרן ג'נסיס שהוקמה על ידי אדי שלו ואייל קישון, שהשקיעו בקרן וליוו אותה. חלק מפעילותה של ג'נסיס ולאחר מכן של F2 היה The junction - מאיץ חברות לשלבים מוקדמים. מאז 2011, המאיץ השקיע בעשרות חברות, ביניהן Honeybook, Appsflyer, Coralogix, Databand ו- CyberX.