סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

טיפ ליוצר: טוויטר תאפשר לשלם לצייצנים בביטקוין

החברה הודיעה על השקת פיצ'ר בשם Tips, שישמש להעברת תשלום מצד משתמשים ליוצרי התוכן החביבים עליהם - בשלב זה באייפון ובאנדרואיד; במקביל, המנכ"ל דורסי מעוניין להכניס שימוש ב-NFT בטוויטר

טוויטר הודיעה היום (ה') על השקת פיצ'ר בשם Tips או טיפים. התכונה המאפשרת לשלוח לצייצנים ויוצרי תוכן החביבים על המשתמשים ברשת החברתית כסף או ביטקוין. החברה כבר החלה להתנסות בכך לפני כמה חודשים עת הציגה את היכולת הזו במאי שעבר.


כעת ניתן יהיה לשלוח טיפים כבר באייפון או באנדרואיד. עם זאת התכונה לא תשולב בגרסת הדפדפן בשלב הנוכחי. החידוש העיקרי הוא שילוב מטבעות קריפטו כאמצעי לשליחת טיפים.

1 צפייה בגלריה
ג'ק דורסי מנכ"ל טוויטר
ג'ק דורסי מנכ"ל טוויטר
ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר
(צילום: בלומברג)

עד כה היה ניתן לשלוח כסף ליוצרי תוכן או צייצנים - אך רק דרך אפליקציות צד-שלישי כגון סקוור, פטריאון או Venmo ורק בהילך חוקי. כעת גם מטבעות קריפטו נכנסים לרשימה. טוויטר אגב לא גובה עמלה על הכסף שמועבר.
מהלך שילוב הביטקוין בטוויטר לא ממש מפתיע. מנכ''ל ומייסד החברה, ג'ק דורסי, הוא חסיד נלהב של מטבעות קריפטו ורואה בהם אמצעי להביא לשלום עולמי - לא פחות. הוא התנסה בכריית ביטקוין, יצר NFT מהציוץ הראשון שהופיע בפיד של טוויטר והצהיר שהוא לא מכיר משהו חשוב יותר לעבוד עליו מאשר ביטקוין.
אגב NFT, או נכס דיגיטלי מבוסס בלוקצ'יין, מעין אסימון וירטואלי שמאפשר לזהות כל פיסת מידע או מדיה כדי לקבע את המקוריות שלו. דורסי רוצה להביא אותו לשימוש בטוויטר ולאפשר למשתמשים ליצור אסימון לתכנים שלהם כדי שיוכלו לאחר מכן למכור אותם בדיוק כפי שמכר את הציוץ הראשון שלו. עבור דורסי זו גם דרך לאפשר ליוצרי אמנות דיגיטלית להסדיר את המקוריות של היצירות שלהם.
טוויטר מנסה לקדם את עצמה כבית ליוצרים, והחברה הודיעה שתשיק קרן ליוצרים שעושים שימוש בשירות האודיו Spaces. זהו שירות שמאפשר למנחה או למרצה לשדר באופן ישיר למאזינים ואף לנהל איתם דיון. לא ברור כיצד טוויטר מתכננת לשלם ליוצרי ספייסס, אך הקמת הקרן הזו כנראה תאפשר לסייע ליוצרים פופולריים לקבל תגמול פיננסי כדי להגדיל את היקף התכנים שהם מציעים למשתמשים.