סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חברת Equinom מגבעת ברנר גייסה 20 מיליון דולר להשבחת צמחים

מדובר בסבב גיוס C לחברת האגרו-טק שמפתחת מוצרי תזונה עתירי חלבון מהצומח, בהובלת הפניקס. הסבב הביא את סך גיוסי ההון של החברה ל-36 מיליון דולר

אקווינום חברת האגרו-טק מגבעת ברנר המפתחת מוצרי תזונה טבעיים עתירי חלבון מן הצומח, גייסה 20 מיליון דולר במסגרת סבב גיוס C שמביא את סך גיוסי ההון של החברה ל-36 מיליון דולר. בין מטרות החברה לפי מייסד ומנכ"ל החברה, גיל שלו, היא "לסייע למותגי המזון המובילים בעולם להפוך מזונות 'רגילים' למזונות על (Super Food)".
סבב הגיוס הובל על ידי חברת הביטוח הפניקס, ובהשתתפות הקרנות Trendlines ,BASF Venture Capital ,Fortissimo ו-Maverick שהשקיעו בעבר בחברה.
גיוס ההון יאפשר ל-Equinom להרחיב את פעילות המחקר והפיתוח, המכירות והשיווק שהיא מבצעת ברחבי העולם, כולל גיוס עובדים למטה החברה בישראל ולשלוחותיה ברחבי העולם. בחברה 42 עובדים ש-38 מתוכם במטה בישראל.

1 צפייה בגלריה
גיל שלו מייסד מנכ"ל אקווינום
גיל שלו מייסד מנכ"ל אקווינום
גיל שלו מייסד מנכ"ל אקווינום
(ויקטור בן ציון לוי)

גיל שלו, מייסד משותף ומנכ"ל Equinom: "הגיוס הנוכחי יאפשר לנו להאיץ את פעולות המחקר והפיתוח, השיווק והמכירות של המוצרים שלנו בשווקים הגלובליים ולהוביל את עתיד התזונה בת הקיימא בעולם. Equinom מסייעת למותגי המזון המובילים בעולם להפוך מזונות 'רגילים' למזונות על (Super Food). בדומה לאופן שבו הצרכנים משתמשים ב-Google, אנו צופים שמגדלים, בעלי חוות, חברות רכיבים ומותגי מזון גלובליים ישתמשו במאגר המידע והזרעים של Equinom על מנת ליצור ולהתאים למוצריהם חלבון צמחי שאינו מהונדס גנטית מתוך המגוון העצום של רכיבי המזון שאקווינום מפתחת. במהלך רבעון 4 של השנה הנוכחית אנו נערכים לשחרר לשוק אפונה שתהיה בעלת ריכוז החלבון הגבוה ביותר בעולם".
מאז הקמתה ב-2012, Equinom הפכה למקור עיקרי לייצור חלבון טבעי מהצומח למאכל אדם ובהתאם אפשרה הנגשה והוזלה של ייצור מזון מזין ואיכותי מבוסס חלבון צמחי שאינו מהונדס גנטית מכל זן של זרעים קיים. נכון להיום Equinom מגדלת למעלה מ-100,000 דונמים של גידולים על פני 5 יבשות. לחברה חוזים בשווי של מיליוני דולרים עם מותגי מזון מהמובילים בעולם להטמעת הגידולים החכמים בהליכי הייצור שלהן.
שלו מוסיף: "לפני 7 שנים התחלנו לחקור את הענף ובמהרה הפכנו לחלוצים עולמיים בתחום ה-AgTech. באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים עם מותגי מזון מובילים כמו Sabra שבבעלות PepsiCo, הפכנו להיות הראשונים לפתח מוצרי מזון איכותיים שלא קיימים בשוק אשר אינם עושים שימוש בהנדסה גנטית (Non-GMO), והינו לראשונים שהטמיעו רכיבי מזון בר קיימא בשוק".
"חברת Equinom מקיימת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם כמה מהחברות החדשניות ביותר בעולם המזון מבוסס צומח כגון: Sabra שבבעלות Roquette ,Pepsico ו-Dipasa וביכולתה להשפיע על עתיד התזונה האנושית”, מסביר אלעד גבעוני, ראש מחלקת ההון הפרטי (Private Equity) בחברת הביטוח הפניקס.