$
פרויקטים

נתקעתם, קשה לקנות או למכור אג"ח או מניה? יש פתרון ...

כ-85% מניירות הערך הנסחרים בבורסה בתל אביב הם בעלי סחירות נמוכה | אז מה עושים משקיעים פרטיים או גופים מוסדיים ש"נתקעו" עם נייר ערך ולא מצליחים למכור אותו? הכירו את הלוח החם שמחבר בין קונים למוכרים

בשיתוף מאה נט 19:2202.05.21

לאורך שנים, חברות רבות שנסחרו בבורסה הפסיקו להיסחר, או שהעניין בהן פחת ורמת הסחירות פחתה, בין אם באופן זמני (השהיה) ובין אם באופן מוחלט, כאשר חלקן אף נמחקו מהרשימה בבורסה.

 

פעמים רבות לא מדובר בגופים זניחים. די אם נזכיר כמה מהדוגמאות הבולטות למסחר בני"ע לא סחירים: אידיבי , אול-יר, אורבנקרופ, סטרווד, ברוקלנד, שדות נפט, גוליבר, תדביק, שמן תעשיות, תדיר גן, קרדן אן וי, גפן השקעות, בי.ג'י איי, גמול השקעות ב, בסר אירופה, מטיס קפיטל, גבעות עולם גפן השקעות ועוד..

 

"תקוע עם נייר לא מצליח למכור או לקנות פנה אלינו ואנו נעזור לך לבצע עסקה.חברת מאה נט בעלת ניסיון עשיר של 25 שנה בהפגשת קונים עם מוכרים במרבית ני"ע. אם תרצה לקנות אנו נמצא לך מוכר. אם תרצה למכור אנו נמצא לך קונה". נדריך אותך איך לבצע עסקה מחוץ לבורסה.

 

פנה לחברת מאה נט בע"מ היא תסייע לך לבצע את העסקה. באתר הייחודי www.100net.co.il של מאה נט תוכל לראות לוח ובו מוצגים הצעות של קונים ומוכרים בני"ע. הפרסום באתר חינם. אנשי מאה נט מקשרים בין הקונים למוכרים ומלווה אותם לביצוע עסקה. דני נוריאל, מנכ"ל מאה נט מבטיח סיוע מקצועי ואמין – "העסקה בכל מקרה מבוצעת באמצעות הבנק של הלקוח".

 

 

חשוב להבין כי לא מדובר במיעוט, אלא דווקא במרבית (כ-85%) ני"ע הנסחרים בבורסה בתל אביב, להם קיימת בעיית סחירות. עם זאת, למעט מקרים בהם חברה או גוף פשטו את הרגל ונסגרו סופית (כלומר נמחקו לחלוטין ברשם החברות), אותם הגופים ממשיכים לפעול ולכן למניות ולאג"ח שלהם יש שווי מסוים.

מסחר בבורסה מסחר בבורסה צילום: pexels

 

שווי הנכסים הלא נסחרים גבוה ממיליארד שקלים. חלק מהמחזיקים הם אנשים פרטיים שלא יודעים כיצד לממש את האחזקות שלהם בני"ע לא נסחרים. על-פי הערכת חברת מאה נט בע"מ, הציבור משלם עמלות עבור יותר מ-30,000 חשבונות המכילים ני"ע שאינם נסחרים, כאשר לרוב בעלי החשבון לא יודעים כיצד למכור אותן והיועצים בבנק לא יודעים כיצד למצוא קונים עבורן. יתרה מכך, לא פעם נדרשים המשקיעים הפרטיים אף לשלם לבנק עמלות על החזקת חשבון ני"ע כזה.

 

ליווי מקצועי ללא חשיפת זהות הסוחרים

מה בכל זאת יכולים לעשות בעלי המניות או אגרות החוב שמתקשים למכור את אחזקותיהם? בפועל, קיימת אפשרות למכור את ני"ע בעסקה מחוץ לבורסה, ולקבל תמורה מיידית עבורם. כל ני"ע שהפסיק להיסחר ניתן למכור ולקנות, מחוץ לבורסה, באמצעות חברת מאה נט, מתמחה בעסקות מתואמות "גמבו" ובמסחר מחוץ, ומקשרת בין קונים למוכרים.

 

הערכה: היקף ני"ע הלא סחירים בישראל - יותר ממיליארד שקלים; הציבור משלם על 30 אלף חשבונות כאלו קיימים אלפי חשבנות שנמצאים בהם ניירות שהפסיקו להיסחר בבורסה ו/או ני"ע שנמצאים ברשימת השימור ו/או ני"ע שהמסחר בהם דליל וקשה לבצע בהם עסקה.

 

את הפתרון לבעיית הסחירות הקיימת בשוק ההון הישראלי מעניקה מאה נט באמצעות אתר האינטרנט www.100net.co.il המהווה מקום מפגש מקצועי ודיסקרטי של סוחרי ני"ע. האתר פועל במקביל לבורסה, ללא חשיפת המציעים, ומאפשר גמישות בהכנסת הנתונים.

 

כל סוחר או בעל מניות או אג"ח שרוצה לדעת מה קורה בכל רגע נתון ורוצה ליצור קשר עם השוק יכול לעשות זאת באמצעות לוח ההצעות הדינמי של מאה נט –האתר להפגשת סוחרי ני"ע בשוק. בלוח החם מפורסמות הצעות חמות לקניה ולמכירה של ני"ע וכל אחד מוזמן להציע או להגיב. אנשי המקצוע של מאה נט, החולייה המקשרת בין הצדדים, ילוו את התהליך בעבודה דיסקרטית ומקצועית עד הביצוע של העסקה במחירים המוסכמים על שני הצדדים, ולשביעות רצונם.

מסחר בבורסה מסחר בבורסה צילום: pexels

 

"יש לנו רשימה של קונים ומוכרים בניירות נסחרים ורשימה של אלו שעוסקים בניירות שאינם נסחרים. כך אנו מבצעים עסקאות עבור לקוחות ש'נתקעו' או שרוצים להפוך מניות ואג"חים לכסף, כדי לקנות נייר ערך אחר או כיוון שהם זקוקים לכסף מזומן", אומר מנכ"ל מאה נט, דני נוריאל.

 

נוריאל מציין כי הסחירות הנמוכה מביאה יותר ויותר משקיעים להשתמש במערכת מאה נט על מנת לממש אחזקותיהם בני"ע בעלי סחירות נמוכה, והם יכולים לצפות בהצעות חמות לקניה ומכירה של ני"ע בלוח החם שמציעה החברה. "כל פקודה יכולה להשפיע על שער המניה ולכן קיים צורך בגוף שיגשר בין הקונים למוכרים. ביצענו כבר יותר מ-20 אלף הפגשות של קונים עם מוכרים למרבית ני"ע בעלי סחירות נמוכה (פחות מ-1 מיליון שקלים ממוצע ביום) או דלי סחירות, ני"ע בשימור, בהפסקת מסחר, וגם ני"ע שאינם נסחרים כלל. על לקוחותינו נמנים גופים מוסדיים, מקצועני השוק, אנשים פרטיים, בעלי עניין וחברות ציבוריות, כך שאנו יודעים להעניק לכולם פתרון מקצועי ולא פחות חשוב, פתרון דיסקרטי. בנוסף, אנו מעמידים מספר רב של מקורות אשראי שדרכם אפשר לקבל אשראי בתנאים טובים כנגד שעבוד ני"ע", הוא מסכם.

 

 

x