$
קורונה

הראשון בברודוויי מפרוץ הקורונה: תיאטרון סנט ג'יימס נפתח לקהל

התיאטרון בניו יורק השיק אתמול את המופע הראשון בפני עובדי מערכת הרפואה וההצלה, מאז שהמגפה אילצה את סגירת האולמות לפני יותר משנה. אחת הצופות: "אני חושבת שחייכתי בכל שנייה, רק ההרגשה הזו לשבת בחדר שוב עם אנשים ולחלוק חוויה אנושית היתה מדהימה"

חדשות חוץ 11:5504.04.21
תיאטרון סנט ג'יימס בניו יורק הפך אתמול (ש') לתיאטרון הראשון בברודוויי שנפתח מאז שהקורונה חייבה את סגירת אולמות ההופעות לפני למעלה משנה.

 

 

השחקן זוכה פרסי הטוני ניית'ן ליין והכוריאוגרף ורקדן הסטפס סביון גלובר הופיעו במשך כשעה בפני עובדי המערכת הרפואה וההצלה. שני האמנים זכו לתשואות והקהל אף עמד על רגליו. "הנה המשמעות האמיתית של המגפה", אמר ליין. "דרך האינטרנט אי אפשר להריח את הדוריטוס".

המופע הראשון בתאטרון סנט ג'יימס בניו יורק המופע הראשון בתאטרון סנט ג'יימס בניו יורק צילום: רויטרס

 

 

האירוע הזה הוא הראשון מתוך עשר הופעות מתוכננות בברודוויי בעשרת השבועות הקרובים. "זו תוכנית פיילוט שנועדה ליצור מודל עבודה שבמסגרתו בתי התיאטרון בברודוויי יוכלו בסופו של דבר להיפתח בבטחה", נמסר בהצהרה מטעם NY PopsUp, שמארגנים את האירועים. עם זאת, ליין וגלובר הופיעו בפני אולם שהיה בתפוסה של 10% בלבד.

 

אנרגיה חיובית בחדר

 

אחת הצופות הודתה שההופעה גרמה לה "לחייך כל כך חזק" מאחורי המסכה. "אני חושבת שחייכתי בכל שנייה, רק ההרגשה הזו לשבת בחדר שוב עם אנשים ולחלוק חוויה אנושית איתם היתה מדהימה", אמרה ל-CNN סוזאן סלוטורוף לאחר המופע. "הלב שלי הלם בחוזקה, אפשר היה להרגיש את ההתרגשות והציפייה ופשוט אנרגיה חיובית בחדר".

 

בהתאם להוראות מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו, אולמות הבידור מאושרים להיפתח מחדש מאז יום שישי עם הגבלה של עד מאה צופים באולם סגור או 150 צופים שמציגים תעודת התחסנות או בדיקת קורונה שלילית.

 

 

תיאטרון סנט ג'יימס, ברודוויי, ניו יורק תיאטרון סנט ג'יימס, ברודוויי, ניו יורק צילום: רויטרס

 

 

כל 41 בתי התיאטרון בברודוויי היו סגורים מאז 12 במרץ 2020 בשל התפרצות הקורונה.

 

"התגעגעתי להופעות חיות. התגעגעתי להיות על הבמה, אני שמח לחזור", סיכם גלובר.

 

x