$
שווקי חו"ל

בנתיב התאוששות: בואינג מוכרת עוד 24 מטוסי 737 מקס

יצרנית המטוסים שבה למכור את הדגם שקורקע למשך שנתיים מסיבות בטיחותיות - הפעם לחברה קנדית, שגם קיבלה אופציה לרכישת 60 מטוסים נוספים; זאת בהמשך לפרסום לפי היא עומדת למכור כמה עשרות יחידות לסאות'ווסט

חדשות חוץ 13:3413.03.21
יצרנית המטוסים האמריקאית בואינג חשפה אתמול (ו') הזמנות חדשות למטוסי 737 מקס, זאת כחלק מהמאמצים של החברה להחזיר את אמון המשקיעים לאחר משבר הבטיחות בדגם זה שנמשך כמעט שנתיים.

 

 

 

בואינג חשפה עסקה למכירת 24 מטוסים דגם 737 מקס 8 לחברת הפרייבט אקוויטי 777 פרטנרס שהיא בעלת אחזקה בחברת התעופה הקנדית המוזלת פלייר איירליינס. החוזה מעניק לחברה אפשרות לרכוש 60 מטוסים נוספים. קודם לכן דווח בסוכנות הידיעות רויטרס כי בואינג צפויה לחתום בקרוב על חוזה גדול יותר עם סאות'ווסט איירליינס לכמה עשרות מטוסים - ההזמנה הגדולה ביותר למטוסים מאז הוסר הקרקוע. לאחר הדיווחים עלתה מניית בואינג ב-6.2% למחיר של 267.86 דולר.

 

בדצמבר הסכימה חברת אלסקה איירליינס לרכוש 23 מטוסי 737 מקס 9, ורינאייר - 75 מטוסים.

 

בואינג 737 מקס בואינג 737 מקס צילום: Boeing

 

בבואינג מתאמצים לשקם את התדמית בקרב הנוסעים וחברות התעופה זאת לאחר שלפני כמעט שנתיים קורקעו מטוסי 737 מקס בשל שתי התרסקויות שאירעו בתוך פחות מחמישה חודשים וגרמו למותם של 346 אנשים.

 

מה דעתך על מניית BOEING:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שתי העסקאות המדווחות יספקו לבואינג הזרמה נחוצה של מזומנים, לאחר שהחברה דיווחה בשנה שעברה על חובות של מעל 60 מיליארד דולר והפסד היסטורי של 12 מיליארד דולר. בואינג התחרתה על החוזה בסאות'ווסט נגד הצעה לרכישת מטוסי איירבוס A220 החדשים יותר. אנליסטים ציינו כי בואינג היתה חייבת לזכות בחוזה הזה כדי הבטיח את ההתאוששות שלה.

 

השבוע הודיעה בואינג כי לראשונה מאז נובמבר שעבר מאזן ההזמנות שקיבלה הוא חיובי - 82 הזמנות בחודש פברואר, מול 50 ביטולים או שינויים.

x