$
פרויקטים

החברה הישראלית שעשויה לשנות את שוק החקלאות העולמי

בשורה מהפכנית במוצרי סינון מים לענף החקלאות מגיעה השנה מחברת עמיעד מערכות מים הישראלית - ספין קלין נובה, מסנן דסקיות אוטומטי ואיכותי מהווה פריצת דרך טכנולוגית ועתיד לייעל ולהוזיל באופן משמעותי תהליכי סינון מים בארץ ובעולם

בשיתוף עמיעד מערכות מים בע"מ 11:4703.03.21
חקלאים רבים מצפים בכיליון עיניים לקראת השקתו הקרובה של ספין קלין נובה - הדור הבא של מסנן הדסקיות בסדרת ספין קלין של עמיעד.

 

אייל אבישי, סמנכ"ל שיווק בעמיעד מספר: "צוות הפיתוח של עמיעד שעבד בצמוד עם חקלאים ולקוחות אחרים, פיתח מאפס מוצר חדשני עם ראייה הוליסטית המסוגל לבצע אופטימיזציה מלאה לכל פתרון הסינון. לספין קלין נובה יתרונות רבים על פני מוצרים אחרים –כמו יעילות אנרגטית, גמישות התקנה ומודולריות מבנית, כאשר בעצם משפחת נובה יוצרת פלטפורמה אחידה של מוצרים כתחליף בעל יחס עלות-תועלת מצוינת לכל מסנני הדסקיות הקיימים כיום בשוק."

 

ביצועי סינון מרשימים מגדילים יעילות ומפחיתים בזבוז

לדברי כפיר אטיאס סמנכ"ל הפיתוח של עמיעד "ספין קלין נובה מצליח להגיע לביצועי סינון שטרם נראו עד היום במוצרי סינון מקבילים, עם ספיקות גבוהות בעד 40% לשדרה, וירידה של עד 80% בהפסדי עומד ביחס למסנני דסקיות אחרים. היתרון המיידי לחקלאי הוא שימוש בפחות שדרות סינון לספיקה נתונה, מה שמוזיל את עלות המוצר הסופי ללקוח".

 

לשם כך צריך להבין כיצד מתרחש תהליך הסינון בפועל. מי השקיה גולמיים המגיעים לשדה עוברים תחילה דרך המסנן המשמש בפועל כמגן מפני סתימה של מערכת ההשקיה. במסנן נמצא אלמנט סינון המסנן חלקיקים באמצעות לכידתם במעברים בין דסקיות מחורצות המוערמות זו על זו ליצירת שדרת סינון. אחת לפרק זמן כששדרת הדסקיות צוברת לכלוך, מתבצעת שטיפה אוטומטית, ומי השטיפה נשפכים החוצה דרך פתח הניקוז (מים אלו אינם משמשים להשקיית יבול ונחשבים פחת).

 

אטיאס מסביר כי "בעזרת חדשנות טכנולוגית, הכפלנו את יכולת המוצר לקבל עומס לכלוך, וכתוצאה, גם הארכנו את מחזורי הסינון וצמצמנו במידה ניכרת בזבוז מי שטיפה. החקלאי מקבל כאן מוצר סינון מהפכני, יעיל אנרגטית, הצורך פחות מים."

 

ספין קלין נובה ספין קלין נובה צילום: עמיעד מערכות מים בע"מ

 

נוחות התקנה ומודולריות מותאמת לצרכי החקלאי

ספין קלין נובה עושה לחקלאי חיים קלים עוד בשלב ההתקנה. עמיעד תיכננו מסנן ורסטילי המוצע.

ב-6 תצורות בכדי להתאים לדרישות מים שונות על פי מאפייני היישום בשטח. פתחי כניסה ויציאה מודולריים מאפשרים להתאים את המסנן לכל תצורה, ללא צורך בשינויים דרמטיים במבנה הצנרת הקיימת בשטח, ובכך מסייעים לפשטות ההתקנה והורדת עלויות ההתקנה הראשוניות.

 

אייל אבישי מוסיף שעמיעד אפשרו שטחי סינון שונים על אותה פלטפורמה כדי להקל על חקלאים להגדיל את שטח הסינון ולהתאימו לצרכי הגידול בשלבים שונים. "הגרסה הבסיסית של ספין קלין נובה מגיעה עם שדרה קטנה המיועדת לספיקות מים נמוכות. בעזרת קיט שדרוג יוכל כל חקלאי לשדרג לשדרה גדולה יותר ולשלש בקלות ובמהירות את שטח הסינון, מבלי שיצטרך להחליף את גוף המסנן עצמו. בשונה ממוצרים קיימים בשוק, בהם לכל מסנן קיימים חלקי החילוף משלו, בספין קלין נובה אותם חלקי חילוף משמשים לכלל משפחת המוצרים ועל כן היחידה כולה מסוגלת לגדול ולהתרחב בצורה יעילה ופשוטה."

 

הנדסת מוצר מהפכנית המשנה את עולם מסנני המים

רובו המוחלט של מסנן ספין קלין נובה בנוי מחומרים פולימריים בעלי עמידות גבוהה.

"השימוש בחומרי מבנה פולימרים מהווה יתרון כפול" מסביר כפיר אטיאס. "הראשון הוא עמידות מוחלטת בפני קורוזיה. יתרון נוסף הוא שהמסנן קל יותר ממסנני מתכת מקבילים, ואנו נהנים מיחס מצוין בין משקל המסנן לביצועיו."

 

כיום רוב מסנני הדסקיות נבנים לרוחב, לעומת ספין קלין נובה שנבנה לגובה. "אנו מחדירים לשוק הנדסת מוצר מהפכנית" מציין אטיאס, "מדובר על הקטנת מימדי שטח הפנים ב-30% עד 50% לעומת מוצרים הקיימים בשוק. ניתן אפילו להתקין שתי מערכות סינון האחת על השנייה, דבר היוצר חסכון אדיר בתשתיות הנדרשות בשטח - משטחי הבטון, אורך הגדר ההיקפית ועוד אלמנטים שמצטרפים לחסכון שהמוצר שלנו כבר מספק לחקלאי."

 

עוד מרחיב אטיאס "בייצור הספין קלין נובה שמנו דגש גם על שמירת איכות הסביבה ופיתוח מוצר בר קיימא. החל במארז שהולך למחזור קרטון, דרך מעמדים המיוצרים מפולימרים ממוחזרים, וכלה במשטח הבסיס המשמש חלק אינטגרלי מרגלי המוצר לכל ימי חייו."

 

ספין קלין נובה ספין קלין נובה צילום: עמיעד מערכות מים בע"מ

 

בקרה חכמה בזמן אמת וטכנולוגיית ענן מתקדמת

מסנן הספין קלין נובה מהווה פריצת דרך לא רק בתכנון ההנדסי אלא גם בטכנולוגיית השליטה והבקרה, ומתחבר לטרנד ה- Internet of Things ההופך ליותר ויותר נפוץ בעולם. בקר חדשני שפותח בעמיעד תחת השם ADI-X מהווה את מנהל מערכת הסינון החכם שמאפשר לחקלאי להישאר מחובר למערכת הסינון בכל רגע נתון ומספק לו השקיה רציפה ונטולת בעיות.

 

"מהיום כל אחד מסוגל לשלוט במסנן מסלון ביתו או מכל מקום, בין אם הוא נמצא קילומטר מהשדה או עשרות אלפי קילומטרים במדינה אחרת." מדגיש אייל אבישי. "הענקנו לחקלאי בקרה חכמה ושליטה טוטאלית בכל הפרמטרים ישירות דרך אפליקציה בטלפון החכם, ומכל טאבלט או מחשב. אפשר לדוגמה לקבל התראות על תקלות במסנן כגון לחץ כניסת מים נמוך, ולקבל הצעות לשינוי במשטר העבודה הרצוי, וכבר לא צריך להגיע פיזית לשדה בליל סערה או סופת שלג על מנת לשנות פרמטר במערכת. המידע נאסף ומגובה בענן, ובעתיד תספק עמיעד ערך נוסף ללקוחותיה באמצעות שילוב מידע מסנסורים נוספים והטמעה של תהליך למידת מכונה וניתוחי Big Data."

 

אלפי יחידות צפויות להימכר עם כניסת המוצר לשוק

הספין קלין נובה, מוצר הדגל של עמיעד לשנים הקרובות, הוא פרי פיתוח מקיף ואינטנסיבי שארך כ-5 שנים וכלל עשרות אלפי שעות פיתוח על ידי צוותי מהנדסים ומומחים. "מוצר חדשני זה מכנס לתוכו את כל הידע שצברה עמיעד לאורך השנים בתחום סינון הדסקיות הפולימרי, ביחד עם הצרכים והבקשות של חקלאים איתם אנו בקשר בכל רחבי העולם." מספר כפיר אטיאס, "כבר בהשקה אנו יוצאים עם פטנט רשום על המוצר, המשקף את החדשנות הטכנולוגית והמובילות של עמיעד בתחום מערכות סינון המים."

 

ההשקה החגיגית עתידה להתרחש כבר במהלך חודש מרץ 2021 במהלך קמפיין כלל ארצי לאורכה ולרוחבה של ישראל, כאשר באפריל יחל שלב המכירה דרך ערוצי הפצה נבחרים בארץ. אבישי מאמין במוכנות השוק למוצר החדשני "דווקא בענף החקלאות הנחשב שמרני ובלתי מתפשר אנו עדים לחקלאים רבים שלהוטים להתנסות במוצר המהפכני שלנו, המציע להם אין ספור יתרונות ותמורה ענקית להשקעה. צפי המכירות עומד על עשרות יחידות בשנה הראשונה בישראל בלבד, ובשנה הבאה צפויות להימכר אלפי יחידות של ספין קלין נובה בכל רחבי העולם. משפחת מסנני ספין קלין נובה עתידה להחליף את כל קו המוצרים הקיים של מסנני הדסקיות ותחולל מהפכה נרחבת בענף ההשקיה בארץ ובעולם."

 

חברת עמיעד נוסדה בשנת 1962 ונחשבת לחברה המובילה בעולם ביצור פתרונות סינון מים לשווקים בינלאומיים של השקיה ותעשייה. החברה מונה כ-700 עובדים הפרוסים בשני אתרי יצור בארץ ובעוד 13 חברות בת ואתרי מכירות קדמיים ברחבי העולם. קו הייצור של עמיעד מתמקד בטכנולוגיות הדסקיות, סינון הרשת, המדיה והמקרופייבר כש-95% נמכר ברובו ליצוא והשאר משווק בישראל. בעקבות הצלחתה הפכה עמיעד בשנת 2005 לחברה ציבורית הנסחרת בבורסה בלונדון, והיא נשלטת היום על ידי קרן ההשקעות FIMI של ישי דוידי.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

x