$
פרויקטים

תנאי השכר, הים, ועוד הפתעה אחת גדולה: למורים העוברים לאילת יש הרבה סיבות לשמוח

מאות אלפי שקלים מענק לכל מורה בחוזה מיוחד, ים צלול בצבע תכלת וקהילה משפחתית תומכת – אם אתם מורים אז תתחילו לארוז את בגדי הקיץ כי הזדמנות כזאת יש פעם בעשור

בשיתוף עיריית אילת 11:3128.02.21
העיר אילת מוכיחה שגם מורה יכול ליהנות מתנאי שכר מצוינים, מגוון בונוסים, פינוקים, הטבות ותנאי העסקה שאין בשום מקום אחר. השבוע נחשפו מענקי השכר העדכניים לשנת 2021 למורים שיבחרו להעתיק את מקום מגוריהם לאילת ולהצטרף למערכת החינוך המקומית.

 

זה התחיל בשנים האחרונות מתוספת שכר למורים, סיוע בשכר דירה וטיסות למרכז, והחל מהשנה הבאה, במטרה לאחד את כלל הטבות הניתנות למורים, מורים שיעברו ללמד באילת ייהנו מתוכנית תמריצים מרשימה בשווי עשרות אלפי שקלים לכל מורה בשנה ועד מאות אלפים בהתאם למספר השנים שיעבוד בעיר.

  

לפי התוכנית החדשה, שתושק החל מתחילת שנת הלימודים הבאה ומיועדת למורים שאינם מתגוררים כרגע באילת (או התגוררו בה בחמש השנים האחרונות) מורים חדשים שיגיעו ללמד בעיר אילת, ללא התחייבות מצידם, יוכלו להנות ממענק שנתי של 60 אלף שקל, לכל שנת לימודים. אם המורה יתחייב להישאר בעיר לפחות שנתיים, המענק השנתי שיקבל יגיע ל-72 אלף ש"ח, ואם יתחייב ל-4 שנים - המענק יזנק ל-85 אלף ₪ לכל שנה. וזאת בנוסף להטבת מס הכנסה בגובה 10%. אתם מכירים עוד מקום עם תנאי שכר כאלה?

 

תמר, מורה באילת: "אחרי כמה חופשות באילת הבנתי שאני רוצה לגור פה. זה סיפוק אדיר להיות מחנכת. היחס כאן מאוד אישי. ולהבדיל מהמקום הקודם אני מרגישה שפה רואים אותי ואת העשייה שלי. כמורה באילת אני מרוויחה פי 2 מהשכר שהיה לי בתל אביב. וגם פחות יקר לחיות כאן. קרו לי דברים טובים באילת, הכרתי כאן את בעלי, גם הוא מורה להיסטוריה בתיכון המקביל".

 

לקום לבוקר של עבודה עם נוף הרים מדברי וים בצבע תכלת לקום לבוקר של עבודה עם נוף הרים מדברי וים בצבע תכלת צילום: שאטרסטוק

 

אילת ידועה בקסמה הייחודי, בטבע המרהיב, בחופים המבצבצים מכל עבר ומושכים אליהם את תושבי העיר בסיומו של יום עבודה, במסלולי הטיולים היפהפיים מחוץ לעיר, באוויר נקי וכבישים ללא עומסי תנועה - כל אלו יחד ללא ספק משמעותיים בקבלת ההחלטות של המורה. גם מערכת החינוך רותמת את משאבי הטבע הייחודיים ליצירת חווית לימודים אחרת, שכוללת מקצועות דוגמת ביולוגיה ימית, חקלאות ימית, תיירות, צפרות ועוד.

 

ערן, מורה באילת: "אילת זה איכות חיים. עיר עם אופי מאוד מיוחד, משפחתי. לראות בכל בוקר בדרך לעבודה את המפרץ המדהים הזה מוקף בהרים. זה כל כך שונה מבוקר של פקקים ולחץ. ממש עולם אחר. עברנו לקצב חיים שפוי יותר. חזרתי להיות אבא כמעט במשרה מלאה".

 

אילת, העיר היחידה בישראל שזכתה שלוש פעמים בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך, מציגה נתונים מרשימים בהשקעה של העירייה בתחום: 36% מסך תקציב העיר אילת מופנה לחינוך, וכך התברגה העיר הדרומית למקום השמיני בישראל מבין 250 רשויות בהשקעה לתלמיד.

 

מרחבי למידה חדשניים שמזמנים למידה באסטרטגיות הוראה מגוונות. בית הספר היובל אילת מרחבי למידה חדשניים שמזמנים למידה באסטרטגיות הוראה מגוונות. בית הספר היובל אילת צילום: יח"צ

"תכנית התמריצים החדשה היא צעד נוסף וחסר תקדים בהשקעה במערכת החינוך העירונית", אומר ד"ר דרורי גניאל ראש מנהל שח"ק באילת. "מורה שיגיע לעיר למספר שנים, יוכל להרוויח רק מהמענקים מאות אלפי שקלים, שיסייעו לו ברכישת דירה למשל, בלי קשר לשכר החודשי הרגיל אותו הוא מקבל. לעיר אילת יש הרבה מה להציע למורים, החל ממערך תמיכה יישובי שהקמנו עבור המורים המגיעים לעיר, חיי חברה ובילויים, קהילה קטנה ומחבקת, וטבע עירוני שאין שני לו".

 

הכתבה עשתה לכם חשק להיות מורה באילת? קדימה, מטה גיוס המורים רוצה אתכם

 

שילחו קורות חיים לכתובת הבאה בצירוף העתקי תעודות השכלה למייל

gmorim@eilat.muni.il

 

לפרטים נוספים על תוכנית ההטבות לשנת 2021 לחצו כאן>> 

 

x