$
פרויקטים

"נמשיך לעשות את מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב - להשקיע במחקר ולנהל השקעות"

אורי קרן, מנהל השקעות ראשי במור גמל מסכם שנה של הובלה בתשואות הגמל וההשתלמות, ומסתכל קדימה לעבר 2021

בשיתוף מור בית השקעות 11:0817.02.21
השנה שחלפה היתה יוצאת דופן בעולם ההשקעות, גם עבור אורי קרן, מנהל השקעות ראשי ושותף במור גמל, שרשמה תשואות בולטות באופן משמעותי ביחס לממוצע בענף קופות הגמל. לדבריו, "אין ספק שכשנת 2020 נפתחה, אי אפשר היה לדעת לאן היא תתפתח, אבל לשמחתנו בפברואר, כשהתחילו להגיע הידיעות על וירוס מיסתורי שתקף את סין, זיהינו שעלולה להיות לכך השפעה גלובלית והקטנו חשיפה למניות. ההחלטה הזו היתה ההחלטה הכי משמעותית שקיבלנו וסייעה לנו לשמור על כספי הלקוחות שלנו גם בזמן המשבר".

 

ואכן, לפי נתוני הגמל נט, נכון ל-31 בדצמבר 2020, בשנת 2020 בלטה מור גמל בתשואות שרשמה במסלולי השקעה שונים (ראו הערת שוליים). האמון של הלקוחות וערוצי ההפצה במור גמל בא לידי ביטוי בהיקף הכספים שהועברו לחברה, כך שעל פי נתוני הגמל-נט, גייסה החברה יותר משמונה מיליארד שקלים (נטו) למכשירי ההשקעה השונים: קופות גמל, קרנות השתלמות וקופת גמל להשקעה.

 

אורי קרן, מנהל השקעות ראשי ושותף במור גמל אורי קרן, מנהל השקעות ראשי ושותף במור גמל צילום: בועז צרפתי

 

יכולות אנליזה ייחודיות

"אחד היתרונות המשמעותיים של מור מגיע ממחלקת ההשקעות והמחקר של החברה ויכולות האנליזה שלנו", אומר קרן. "יש לנו צוות רחב של אנליסטים שמכיר את החברות על בוריין, ונמצא איתן בקשר שוטף, כמו גם עם יועצים שונים שמסייעים לנו לקבל ידע רחב על הפעילות של החברות השונות. בנוסף, פיתחנו יכולות אנליזה ייחודיות בתחום הטכנולוגי שמאפשרות לנו להיכנס לעסקאות בחברות עוד לפני הצפת הערך שלהן".

 

בהקשר לכך, מור זכתה במכרז של רשות החדשנות לעידוד השקעה של הגופים המוסדיים בשוק ההון הישראלי בחברות הייטק ישראליות בתחילת שלבי המכירות והצמיחה. במסגרת זו, מקבלים החוסכים של מור הגנה בשיעור של 40% על ההשקעות בתחום. "אנחנו משתפים פעולה עם בכירי ההייטק הישראלי שמביאים לוועדת ההשקעה של מור עסקאות פוטנציאליות, ומשקיעים גם מכיסם", אומר קרן.

 

איך מנהלים השקעות בתקופה מאתגרת כל כך?

"התקופה הנוכחית מאתגרת לכולם, ובטח למי שמנהל השקעות וכספים של אחרים. אנחנו במור מאמינים שהסוד הוא במחקר וגם ניהול סיכונים. הקורונה כאן כרגע וכולנו צריכים ללמוד להתנהל איתה, גם ביום יום, וגם בעולם ההשקעות. יחד עם זאת, בכל הקשור לניהול השקעות במוצרים כמו קופות גמל וקרנות השתלמות, חשוב לזכור שמדובר במוצר חיסכון לטווח הארוך, כך שבבחירה נכונה של מוצרים, המתאימים לתקופת ההשקעה והצרכים של החוסכים, ואפילו כשהשווקים תנודתיים, עדיין מדובר בחיסכון חשוב שיש לשמור עליו על מנת לדאוג לעתיד כלכלי בטוח. אנחנו מקפידים מאוד על ניהול סיכונים נכון, ואנחנו נמשיך לעשות את מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב שזה להשקיע במחקר ולנהל השקעות".

 

הסקטורים המעניינים ל-2021

כמי שראה לא מעט משברים ב-17 השנים בהן הוא מנהל השקעות בהיקפים של עשרות מיליארדי שקלים במור ובתפקידיו הקודמים, מספר קרן כי האתגר היה לזהות חברות שיצליחו לצלוח את המשבר ולייצר ערך למשקיעים.

 

הסקטורים המעניינים ל-2021 הסקטורים המעניינים ל-2021 צילום: שאטרסטוק

 

"שנת 2021 נפתחת עם סימני שאלה באשר לקצב ההתאוששות בשווקים, אבל גם עם אופטימיות שהחיסון יצליח לבלום את התפשטות הקורונה, זה בהחלט זמן לחשיבה מחודשת על אפיקי ההשקעה ובחירה פרטנית של ניירות ערך, בעיקר לאור העובדה שאנחנו רואים יותר ויותר משקיעים שנכנסים לשוק המניות.

 

"להערכתנו, הסקטורים המעניינים לתקופה הקרובה הם הם סקטור הבנקים, אנרגיה ירוקה, סמיקונדקטורס ונדל”ן מניב, כאשר ישנה חשיבות מכרעת לניהול סיכונים וניתוח ספציפי של כל חברה. בנוסף, אנחנו ממשיכים לבחון עסקאות לא סחירות, אשר להערכתנו יכולות להציף ערך לכספי לקוחותינו. יחד עם זאת, חשוב כמובן לזכור שאף אחד לא יודע באמת איך תיראה השנה הקרובה, או כל שנה, ולכן הדגש חייב להיות על מחקר".

 

רוצים לשמוע עוד? לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים >>

 

 

 

 

 

המרואיין הוא מנהל השקעות ראשי במור קופות גמל בע"מ. האמור בכתבה נכון ליום פרסומה.

 

הנתונים נכונים לשנת 2020 לתקופה מיום 01.20 – 12.20. ההובלה בתשואות ביחס לתקופה לקופת גמל אלפא מור תגמולים מדרגות 50-60 מ.ה 12533, מור השתלמות כללי מ.ה. 12535, מור קופת גמל להשקעה כללי מ.ה 12538, ביחס למסלולים בעלי מדיניות השקעה דומה בקופה הרלוונטית בהתאם לנתונים מאתר "גמל נט".

 

התשואה הינה לפני ניכוי דמי ניהול, ואין במידע על תשואות שהושגו בעבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתיד. אין לראות בדף מידע זה משום שיווק פנסיוני או הצעה או הזמנה לשיווק כאמור ואין בה כדי להוות תחליף לייעוץ/לשיווק בידי בעל רישיון לפי דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. יובהר כי אין לראות בדף מידע זה משום ניתוח מלא של כלל הנושאים המאוזכרים ואין בו כדי להחליף את שיקול הדעת העצמאי של הקורא.

 

מור קופות גמל בע"מ ("מור גמל") היא חברה המנהלת קופות גמל והיא עוסקת בשיווק פנסיוני באמצעות בעלי רישיון שיווק פנסיוני המועסקים על-ידה. למידע מלא אודות מדיניות ההשקעה במסלול, אנא פנו לתקנון קופת הגמל ומסמך מדיניות ההשקעה המוצהרת המעודכן שמפרסמת החברה באתר. מור גמל רשאית לשנות את מדיניות ההשקעות של המסלולים בהתאם להחלטות ועדת השקעות, תקנון הקופה והוראות הדין.

 

x