$
קולנוע וטלוויזיה

007 שוב מתעכב: הסרט החדש של ג'יימס בונד יוקרן רק באוקטובר 2021

הקרנת "לא זמן למות" (No Time to Die) בכיכובו של דניאל קרייג היתה אמורה להתקיים באפריל 2021 לאחר שכבר נדחתה בשנה בעקבות הקורונה. בעלי אולמות הקולנוע קיוו כי הסרט יסמל את תחילת ההתאוששות של התעשייה, אך המשך התפשטות המגפה בארה"ב ובקנדה גרמו לאולפנים להקפיא את השקת הסרטים הגדולים

שירות כלכליסט 10:5522.01.21

הקרנת הסרט החדש בסדרת ג'יימס בונד "לא זמן למות" (No Time to Die) נדחתה שוב, הפעם מאפריל הקרוב לאוקטובר 2021, כך לפי הודעה שפרסמו המפיקים.

 

ההחלטה מהווה מכה נוספת למפעילי בתי הקולנוע שמנסים להחזיר את הלקוחות שנעלמו מאז התפרצה מגפת הקורונה. מכירות הכרטיסים בארה"ב ובקנדה צנחו בשנה שעברה ב-80%.

 

דניאל קרייג כג'יימס בונד בסרט "אין זמן למות". לא יוקרן בקרוב דניאל קרייג כג'יימס בונד בסרט "אין זמן למות". לא יוקרן בקרוב צילום: Universal

הסרט, שאמור להיות האחרון בכיכובו של דניאל קרייג כסוכן הביון הבריטי, היה אמור לעלות לאקרנים באפריל 2020, אך בשל הנסיבות נדחה לנובמבר ואז לאפריל 2021. כעת כאמור הוזז לאוקטובר. הפקת הסרט עלתה 200 מיליון דולר.

 

בעלי אולמות הקולנוע קיוו כי הסרט יסמל את תחילת ההתאוששות של התעשייה. אולם, הקורונה ממשיכה להתפשט במקומות רבים, כולל בלוס אנג'לס הנמצאת במרכז תעשיית הסרטים ובאולפנים לא ממהרים להוציא את הסרטים הגדולים לבתי הקולנוע. זאת בנוסף לכך שרבים מהם סגורים עדיין ואלה שפועלים חייבים לציית להנחיות הריחוק החברתי שמגבילות את מספר הצופים.

 

באולפני וורנר, למשל, הודיעו כי כל הסרטים שלהם, ביניהם גם וונדרוומן בכיכובה של גל גדות, יעלו במקביל גם בשירות הסטרימינג של HBO.

 

סדרת ג'יימס בונד נחשבת בין המרוויחות ביותר בתעשייה, כשהסרט ספקטר מ-2015 הכניס 880 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם. סקייפול מ-2012 הכניס מעל מיליארד דולר.

 

הסרט הגדול הבא שמעורר סקרנות הוא "אלמנה שחורה" של אולפני מארוול שבבעלות דיסני, שאמור לעלות לאקרנים במאי.

x