$
כלכלה ומדיניות

אולפני MGM מציעים את עצמם למכירה

לפי דיווח של אתר וארייטי, באולפנים מאמינים כי ספריית התכנים שלהם, הכוללת מעל ל-4,000 סרטים ו-17 אלף שעות של תוכניות טלוויזיה - וביניהם סדרת סרטי רוקי וההוביט ותכניות כמו סיפורה של שפחה והוויקינגים - תמשוך חברות המעוניינות להרחיב את היצע התכנים בשירותי הסטרימינג. שווי השוק של MGM עומד על 5.5 מיליארד דולר, כולל חובות

שירות כלכליסט 12:3022.12.20

אולפני הסרטים ההוליוודים MGM בוחנים אפשרות של מכירה, כך מדווח אתר וארייטי המתבסס על אנשים המעורים בנושא. באולפנים מאמינים כי ספריית התכנים, שכוללת בעלות משותפת על סדרת סרטי ג'יימס בונד, תמשוך חברות המעוניינות להרחיב את היצע התכנים בשירותי הסטרימינג.

 

דניאל קרייג כג'יימס בונד ב-No Time To Die דניאל קרייג כג'יימס בונד ב-No Time To Die צילום: MGM

 

לפי הדיווח, החברה שכרה את מורגן סטנלי וליון טרי לשמש כיועצים בתהליך המכירה; שווי השוק שלה עומד על 5.5 מיליארד דולר, כולל חובות. בעלת המניות העיקרית של החברה היא קרן הגידור אנקוראג' קפיטל (Anchorage Capital), שבראשה עומד קווין אולריך, לשעבר בכיר בגולדמן זאקס. אולריך הוא גם יו"ר הדירקטוריון של MGM.

 

ספריית התכנים כוללת מעל ל-4,000 סרטים ו-17 אלף שעות של תוכניות טלוויזיה, ביניהם סדרת סרטי רוקי וההוביט, ותכניות כמו סיפורה של שפחה והוויקינגים.

 

מגפת הקורונה וסגירתם המתמשכת של בתי הקולנוע כתוצאה מכך, הובילו לעלייה גדולה בפופולריות של שירותי הסטרימינג. כך למשל, מוקדם יותר החודש בוורנר ברדרס הודיעו כי כל הסרטים המתוכננים לעלות בבתי הקולנוע ב-2021 יעלו במקביל גם בשירות הסטרימינג HBO מקס, ביניהם הסרט החדש של וונדר וומן והמטריקס 4.

 

לוגו אולפני MGM לוגו אולפני MGM

 

באפריל מתוכנן לעלות לאקרנים הסרט ה-25 בסדרת ג'יימס בונד, "לא זמן למות" (No Time to Die), שהפיקו ב-MGM. גם הסרט הזה נדחה מספר פעמים בשל הקורונה.

 

הלהיטים הגדולים של החברה בעשור האחרון כוללים את ההוביט, סקייפול בסדרת ג'יימס בונד שיצא ב-2012 וקריד – הספין אוף לרוקי – שהרוויח 173 מיליון דולר ברחבי העולם. סרטים פופולאריים נוספים של MGM הזמינים כבר בשירותי הסטרימינג כוללים את שתיקת הכבשים, איש הגשם ושליחות קטלנית.

x