$
זמן ניהול

קיבלתם 50 דחיות בראיונות עבודה - איך ניגשים לראיון ה-51?

פרופ' אורן קפלן, פסיכולוג קליני וכלכלן, פרופסור לפסיכולוגיה ומנהל עסקים ומנהל אקדמי של תכנית פסיכולוגיה חיובית בלהב, מסביר על בניית החוסן הנפשי תוך כדי מצבי קיצון, ונותן דרכי פעולה פשוטות להעלאת האושר של כל אחד ואחד מאיתנו. פודקאסט זמן ניהול, פרק שלישי

אתי אפללו 10:0306.12.20

השנה האחרונה מלווה באתגרים רבים: זעזועים תעסוקתיים, דאגות וחששות בריאותיים וריחוק מבני המשפחה. בתוך כל אלו, מציע פרופ' אורן קפלן,  להישאר חיוביים. "הכוונה היא לא להדחיק את הדברים, כי זה לא יעבוד, אלא לצד הקשיים להעצים באופן מודע את הדברים החיוביים אצלנו, על מנת שהם יתנו לנו את הכוח להמשיך, ולשים את שאר הדברים בפרופורציות הנכונות".

 

 

 

 

לדעת פרופ' קפלן, האושר טמון לא בחיזוק הנקודות החלשות שלנו, אלא בהבנה במה אנחנו חזקים ובמציאת הייחודיות שלנו. "ילד חוזר הביתה עם תעודה טובה - הרבה 90, מאה אחד ו-65. בדרך כלל נעשה איתו שיחה - למה 65? ניקח שיעורים פרטיים לחזק את הנקודה הזו. אבל למה שלא נעשה שיחה על ה-100 שהוא קיבל? איך הוא הצליח? מה בזה עניין אותו? איזה כישרונות שלו באו לידי ביטוי ב-100? הרי 100 זו סקאלה של משרד החינוך. בחיים הוא יכול עם הכישרון הזה להגיע גם ל-1000".

 

 

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מנהלים נדרשים בתקופה זו, לפי פרופ' קפלן, להיות רגישים ל-Well Being של העובדים, שהתערער בגלל טשטוש הגבולות שנוצר בין הבית לעבודה. אחת הדרכים לעשות את זה היא לערוך שיחות יזומות קבועות לכל הצוות ובאופן פרטני. "הקהילתיות, השיתופיות והיכולת להתייעץ, לחוות דעה וללמוד ממה שאחרים עושים, זה מרכיב חשוב בחוסן במקום העבודה".

 

אילו כלים נוספים יש על מנת להגדיל את חווית האושר והחוסן של כל אחד מאיתנו? על כך ועוד בפודקאסט זמן ניהול. האזנה נעימה.

 

 

 

x