$
חדשנות

מובילת מהפכת מתקני חניה הרובוטית: פרקומט קיבלה תו תקן אירופי

מכון התקינה השוויצרי הגדול והמוביל בעולם, SGS, העניק את תו התקן היוקרתי למוצריה של החברה הישראלית, ובכך מיצב אותה בחוד החנית של מוצרי החניה האוטומטית בעולם. "ישראל בדרך לסטנדרטיזציה בדרישות התקינה לחניונים אוטומטיים – בדומה למצב בתחום המעליות"

דב כהן 09:4214.01.21

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

מכון התקינה השוויצרי הגדול והמוביל בעולם, SGS, העניק את תו התקן היוקרתי למוצריה של חברת פרקומט הישראלית. בכך ממצבת את עצמה החברה, המתמחה בייצור והתקנה של פתרונות חניה רובוטיים, בחוד החנית של מוצרי החניה האוטומטית בעולם.

 

מתקני החניה של פרקומט עומדים בכל התקנים האירופיים המחמירים, כולל EN-14010. גם מפעל הייצור המתקדם של החברה, המתפרש על פני שמונה דונמים, עמד בהצלחה בדרישות המחמירות ואושר על ידי מכון הבדיקה PCA הבינלאומי. 

 

בינתיים הביקוש לחניונים רובוטיים בישראל ממשיך לנסוק. לדברי אייל חפץ, מנהל התפעול, הצמיחה בשוק מתקני החניה תלך ותתעצם: "כיום אנו זוכים לראות שמתחיל להיווצר ביקוש למתקנים רובוטיים גדולים גם בסקטור הציבורי, ובענפים חדשים שלא ציפינו לגלות בהם התעניינות. השנה למשל נמסור את החניון הרובוטי השלישי שלנו במלון בוטיק בישראל".

 

 

 

מדוע כל כך חשוב היה לכם לקבל את תו התקן?

"בשנים האחרונות אנחנו עדים לכניסת שחקנים רבים ומגוונים לשוק, חלקם מכובדים וראויים וחלקם, לצערי, פחות. הבנו שיש צורך אמיתי בארץ ליישר קו וליצור אבחנה ברורה ברמת המוצר. מכיוון שעד כה לא היה בישראל תו תקן למתקני חניה רובוטיים, קיבלנו החלטה לא להמתין ובחרנו להיבדק על ידי הגוף הגדול ביותר בתחומו בעולם – SGS השוויצרי. בכך למעשה ביצענו התאמה מלאה לתקן האירופאי, המאומץ כרגע בארץ".

 

מה החשיבות של תו תקן בעיני הלקוח? האם מוצרים שנושאים תו תקן "טובים" יותר?

"חד משמעית כן. ראשית, עמידה בתקן משמעה בחינה מדוקדקת של כל מוצר ומוצר, החל מבחינה מעמיקה של שיקולי התכן והבטיחות שלו ועד בחינה של מערכת בקרת האיכות במפעל – הכל נבדק, מרמת הגילוון ועד מקדמי הביטחון.

 

"שנית, על מנת לעמוד בהצלחה בכל הבחינות, ההתאמות הנדרשות והאנליזות למוצרים כדי לקבל תו תקן, נדרשת השקעה כלכלית עצומה, שכוללת בתוכה לא מעט שינויים תכנוניים וארגוניים. זה כשלעצמו מבדל בין שחקנים זמניים בשוק לבין כאלה שנמצאים פה כדי להישאר".

 

אייל חפץ אייל חפץ

 

"יתרה מזאת," ממשיך את חפץ אורן בטאט, סמנכ"ל חוזים והתקשרויות בחברה, "הדרישה העיקרית של הלקוחות, עוד בשלבי המשא ומתן המוקדמים, היא לקבל מוצר איכותי, אמין ועומד בתקן. זאת מכיוון שללא התקן, לא יוכלו הלקוחות לקבל את האישורים הנדרשים לטובת מתן טופס 4 וטופס אכלוס על ידי הרשויות".

 

מה צפוי בהמשך בעניין התקנים?

בטאט: "אנו סבורים שהתחום של חניה רובוטית ימשיך לשעוט קדימה לכיוון של סטנדרטיזציה בדרישות התקינה, בדומה למה שקיים היום בתחום המעליות. התחלנו בתהליכים אל מול גופים שונים בארץ במטרה להביא להסדרה בתחום, מה שלדעתנו נדרש כדי להביא לעלייה ברורה באיכות המוצרים ובשימוש בהם לאורך שנים ארוכות. פרקומט גאה להיות מובילה של תהליכים אלו".

 

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן