$
שוק ההון

נטש את הרכב התקוע: המשקיע קרל אייקן מכר בהפסד את כל אחזקותיו בהרץ

החברה להשכרת רכב שקרל אייקן היה בעל המניות הגדול ביותר שלה - 39% - מכר את מניותיו לאחר שהרץ הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל בשישי שעבר. על פי הערכות אייקן הפסיד 1.8 מיליארד דולר על השקעותו בהרץ

שירות כלכליסט 11:4828.05.20
המשקיע האמריקאי קרל אייקן מכר ביום שלישי את כל האחזקה שלו בחברת השכרת הרכב הרץ. הוא עשה זאת ביום העסקים הראשון, לאחר שהחברה הודיעה בשישי שעבר, כי תגיש בקשה להגנה מפני פשיטת רגל.

 

 

 

קרל אייקן. מכר את מניות הרץ בהפסד משמעותי קרל אייקן. מכר את מניות הרץ בהפסד משמעותי ילום: בלומברג

לפי הדיווח, חברות שבבעלותו של אייקן מכרו 55.3 מיליון מניות של הרץ ביום שלישי עבור 39.8 מיליון דולר – מחיר ממוצע של 72 סנט למניה. אייקן חשף את העסקה במסמכים שהגיש לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). הוא היה בעל המניות הגדול ביותר של הרץ, והמניות שמכר מייצגות אחזקה של 39% בחברה.

 

אייקן ככל הנראה הפסיד 1.8 מיליארד דולר בעסקה, שכן הוא רכש את האחזקה עבור סכום מצרפי של 1.88 מיליארד דולר, כך לפי מסמכים שהגיש ל-SEC במרץ. אייקן אף ציין במסמכים הנוכחיים כי מכר את האחזקה "בהפסד משמעותי", אך המכירה "לא אומרת בהכרח שאיבדתי אמון בעתיד של הרץ". אייקן לא הגיב לדיווח, שהתפרסם באתר בארונ'ס.

 

עוד הוסיף אייקן: "אני מאמין שאם תתבסס על תוכנית הארגון מחדש שכוללת הזרמת הון חדש, הרץ תחזור להיות חברה מעולה. אני מתכוון לעקוב מקרוב אחר הארגון מחדש של החברה, ובכוונתי שקול בהמשך אפשרויות שונות שיאפשרו לתמוך בהרץ".

 

אייקן האשים את התפרצות מגיפת הקורונה ב"ירידה המהירה במיוחד והמשמעותית בנסיעות ובחופשות שגרמה להרץ בעיות פיננסיות רציניות.אני תומך בדירקטוריון ובהחלטתו להגיש בקשה להגנה מפני פשיטת רגל", סיכם.

x