$
פרויקטים

המעבר לעבודה מרחוק עקב משבר הקורונה מזניק את מודל 'אבטחת המידע כשירות'

הצורך במענה נרחב לעבודה מאובטחת מהבית מעביר את מגרש המשחקים לאבטחת מידע כשירות בהובלת החברה הישראלית - Perimeter 81

בשיתוף Perimeter 81 17:4810.05.20
משבר הקורונה העובר על העולם הביא לקדמת הבמה את הצורך הבלתי מתפשר של חברות וארגונים גדולים לספק מענה לעבודה מהבית בצורה מאובטחת וחלקה. למעשה, זירז המשבר תהליכים הפועלים בשוק מזה מספר שנים על כוח העבודה בעולם המודרני.

 

השימוש בענן ובסביבות עבודה ניידות שינו את האופן בו אנו עובדים, והביא לעליה מסיבית במספר המועסקים העובדים מחוץ לארגון ומרחוק. תופעה זו העלתה פי כמה את הצורך לעבור ממודל אבטחה ממוקד-אתר (site-centric) מיושן, לפלטפורמה ידידותית יותר למשתמש (user-centric), מבוססת ענן שתהא נגישה מכל מקום בעולם. אחד מהפתרונות המובילים בעולם בנושא זה, פיתחה לא אחרת מאשר חברה ישראלית בשם Perimeter 81. הפתרון הייחודי שפיתחה החברה עובד עם כל פלטפורמת ענן וFireWall ארגוני במשרד, ומאפשר יכולות התאמה אישית של הרשת, יכולות אבטחה מתקדמות וגישה מאובטחת לרשת והמשאבים הפנימיים של הארגון. בנוסף, Perimeter 81 מאפשרת פריסה אוטומטית ומהירה של הרשת וניהול מספר רב של משתמשים, תוך כדי ניטור פעילות הרשת בצורה חכמה ומלאה ללא צורך בשינוי או התקנת חומרה פיזית נוספת.

 

רוצים מענה לעבודה מכל מקום

״תשתיות הרשת המסורתיות, מבוססות החומרה הן נחלת העבר, הן לא מספקות פתרון מהימן לכוח העבודה המשתנה אל מול עינינו", מסביר עמית ברקת, מייסד שותף ומנכ״ל Perimeter 81. "עובדי הארגון מבקשים לעבוד מכל מקום ודורשים חיבוריות מהירה ונגישות לכל תשתית באשר היא, בענן וב on premise. ארגונים מכל הסוגים והגדלים משנים את דפוסי העבודה שלהם ונסמכים יותר ויותר על שירותי הענן על מנת להפעיל את העסק שלהם, הם מוסיפים דרכים חדשות לצריכה של מוצרי אבטחה על מנת למנוע בצורה אפקטיבית התקפות על התשתית ולא משנה היכן הם נמצאים או מהי תצורת הרשת שלהם. אי לכך, המגמה והשינוי בדפוסי העבודה הינו תהליך בלתי נמנע. אנו רואים זאת במיוחד בימים קשים אלו, כאשר מגיפת הקורונה מאלצת ארגונים לשנות את ממשקי העבודה שלהם ולעבור לעבודה מרחוק".

רוצים מענה לעבודה מכל מקום רוצים מענה לעבודה מכל מקום צילום: שאטרסטוק

 

מחליפים את פתרונות האבטחה המסורתיים

"הפלטפורמה של החברה מחליפה למעשה את פתרונות ה VPN וה- FireWall המסורתיים ומאפשרת יצירת רשת בטוחה וידידותית לשימוש כשירות המאפשרת גישת Zero Trust למשאבים פנימיים, אבטחת אינטרנט למשתמש ולסניפי הארגון, קישוריות ביניהם ואבטחת נקודות קצה (endpoint protection) במקום אחד - ללא שימוש בחומת אש פיזית", מסביר שגיא גידלי, מייסד ושותף ב Perimeter 81. "במהלך החודשים הבאים נשיק מוצרי אבטחה נוספים כמו - חומת אש בענן, Web filtering, SDWan as a Service ואחרים. הכל מתוך הממשק האחיד של Perimeter 81 בתמחור פשוט, על בסיס חודשי או שנתי".

 

מיחידת המודיעין המובחרת לעולם האבטחה הבינלאומי

Perimeter 81 נוסדה על ידי עמית ברקת ושגיא גידלי, שני מומחי סייבר סקיוריטי, בוגרי יחידת מודיעין מובחרת של צה"ל. בשנים האחרונות אומצו פתרונות החברה על ידי מגוון חברות בארץ ובעולם ששאפו להעביר חלקים גדולים יותר של פתרונות אבטחת המידע המסורתיים למודל של Cyber Security as a Service. בין הלקוחות הישראלים של החברה ניתן למצוא שמות כמו : Intsights, Snappygifts, TailorMed, סוגת, Bright Source Energy ואחרים. בשנתיים האחרונות, מאז השקת המוצר, מנהלת החברה למעלה מ-800 לקוחות משלמים ברחבי העולם, כגון: FrankCrum , AARP, Leatherman, Trust Pilot ואחרים.

 

על פי העדויות המתקבלות מהלקוחות מדובר במהפכה של ממש. כך למשל, ערן ביבי, ראש תחום DevOps באקווה-סקיוריטי מציין כי :"הודות לשימוש בפתרון של Perimeter 81, אנחנו לא צריכים לדאוג יותר בנוגע לניהול שרתי ה-VPN שלנו. אנו יכולים להוסיף בקליק אחד private gateways ולהקצות אותם לצוותים שונים בארגון, תוך ביטחון מלא בכך שרק צוות מסויים יקבל גישה למשאבים ספציפיים".

שגיא גידלי ועמית ברקת שגיא גידלי ועמית ברקת צילום: Perimeter 81

 

כח אבטחת מידע בלתי מוגבל

לדברי שגיא גידלי, "מודל העבודה של Perimeter 81 עושה לעולם האבטחה את מה שעשה הפיתרון של dropbox לעולם האחסון קבצים. העובדה שהפיתרון שלנו נמצא בענן ופזור על פני אתרים ברחבי כל העולם מאפשר לספק לארגונים כח אבטחת מידע בלתי מוגבל, שמאפשר להוסיף עוד ועוד משתמשים מבלי לחוות את התופעה של איטיות או שיהוי בקבלת מידע מתוך המערכות. הפתרונות המסורתיים חייבו את הארגונים לעשות שימוש במערכות חומרה מסורבלות, שדרשו כח אדם ייעודי לתחזוקה, עדכונים ושדרוגים מתמידים והיצמדות לסביבת הארגון. הפיתרון שלנו מייתר את כל אלה ופותח לכל ארגון את היכולת להנגיש את כל שירותי הארגון בצורה מאובטחת לגמרי, מכל מקום, בכל זמן ותוך שימשו במנגנוני אבטחה המחמירים מסוגם. כך למשל, המערכת מאפשרת להגדיר מי אמור לעבוד , באלו שעות בדיוק, מול איזה מערכות ספציפיות ודרך איזה מכשירים, כל זאת בנוסף לכל מנגנוני האותנטיקציה הרגילים".

 

פרידה בלתי נמנעת מהמערכות המיושנות 

אין ספק כי מגמת המעבר של עולם הסקיוריטי למודל של שירות בענן קיבלה בחודשים האחרונים זריקת מרץ בלתי צפויה בדמותו של משבר הקורונה. משבר זה גרם לארגונים רבים בעולם לעשות את הצעד הבלתי נמנע של פרידה מהמערכות המיושנות של ה-VPN וה- firewalls הפנים ארגוניים ומעבר לפיתרון אבטחה מודרני הניתן לצריכה כשירות. לדברי גידלי, בעקבות המשבר גדל הביקוש לפתרונות החברה פי 4 מהקצב הרגיל וכפי שהוא רואה את הדברים, לא מדובר במענה זמני אלא במגמה עולמית גורפת.

 

להרשמה בחינם ופרטים נוספים - הכנסו עכשיו >>

x