$
אקזיטוואלי

סטארט-אפ ישראלי פיתח טכנולוגיה מהפכנית לטיפול בבצקות ואי ספיקה ורידית

ElastiMed פיתחה מוצר רפואי לביש, שנועד להגביר את זרימת הדם ברגליים ולטפל בבצקות ואי ספיקה ורידית. טיפול שיוכל לשפר את איכות החיים של מיליוני אנשים בכל העולם. כעת היא משלימה סבב גיוס השקעה בפלטפורמת ExitValley

בשיתוף ExitValley 10:4007.05.20
בעיה שפוגעת באיכות החיים של מיליוני חולים בכל העולם

אי ספיקה ורידית (CVI) או לימפתית נגרמת כתוצאה מתפקוד לקוי של שסתומים או פגיעה בדופן כלי הדם או הלימפה. כתוצאה מכך, מצטבר נוזל רב בגפיים התחתונות הגורם לבצקות, כאבים ולכיבים קשים לריפוי. כיום, למעלה מ-14 מיליון בני אדם ברחבי העולם המערבי סובלים מזרימת דם לקויה דם ברגליים.

 

גרבי לחץ, שהן כיום הסטנדרט המקובל בתחום הטיפול הזה, סובלות מיעילות מוגבלת ולמעלה מ-60% מהמטופלים אינם חובשים אותן כלל. זאת משום שהן לוחצות מדי ושקשה לחבוש אותן ולהסירן. במיוחד הדברים אמורים על אוכלוסיית הדור השלישי, אלו הסובלים מעודף משקל ואלו הסובלים מדלקת פרקים.

 

פתרון אלטרנטיבי ויקר הרבה יותר מגרבי לחץ, הוא מכשירי לחץ פנאומטיים. מכשירים אלו עושים שימוש בשרוול מתנפח המעסה את רגלו של המטופל, ומחקה את תנועת השחרור והכיווץ של שריר התאומים. עם זאת, שרוולים אלו הם מסורבלים, ודורשים חיבור ישיר למדחסי אוויר רועשים וכבדים, אשר מגבילים את יכולתו של המטופל לנוע וגורמים לחוסר נוחות.

 

על כן, הפתרונות המקובלים בשוק עולמי זה הם או יקרים מדי, או קשים ללבישה או שניהם גם יחד. חברת ElastiMed הישראלית, פיתחה פתרון שצפוי לשנות את כללי המשחק.

 

פיתוח חדשני המבוסס על טכנולוגיית שרירים מלאכותיים

ElastiMed פיתחה מוצר רפואי לביש, המבוסס על טכנולוגית חומרים חכמים מהפכנית, אשר מיועד לשפר את זרימת הדם ברגליים ולטפל בבצקות לימפתיות ואי ספיקה ורידית. המכשיר, המופעל באמצעות סוללה, מולבש על השוק ומעסה את הרגל באופן עקבי לאורך היום, מבלי לפגוע בשגרת החיים של המטופל.

 

יעילות המכשיר הומחשה במהלך ניסוי קליני ראשוני מוצלח כשהראה ממצאים דומים לאלו המתקבלים ממכשירי לחץ פנאומטיים.

קטן, נייד וקל ללבישה קטן, נייד וקל ללבישה צילום: ElastiMed

 

פתרון פורץ דרך הנותן מענה לתעשיית הספורט המקצועני

המכשיר מתוכנן לשימוש גם במגוון רחב של תחומים נוספים, בין היתר: כדי להפחית את זמן ההתאוששות הנדרש לאחר אימון או פציעת ספורט או כדי למנוע נפיחות לאחר ישיבה ממושכת (במשך טיסה ממושכת או במשרד). כמו כן, ניתן יהיה להשתמש במוצר כדי לטפל בפצעים כרוניים ולסייע במניעת היווצרותם של קרישי דם. בהמשך, ההתקן של ElastiMed יוכל להיות מותאם לטיפול בכל הרגל או בזרוע ולטפל בסוגים שונים של בעיות הנובעות מזרימת דם לקויה.

הטיפול הקיים- מגושם ולא נוח הטיפול הקיים- מגושם ולא נוח צילום: שאטרסטוק

טכנולוגיה מהפכנית שטורפת את הקלפים

הטכנולוגיה של ElastiMed מבוססת על שימוש בחומרים חכמים הנקראים שרירים מלאכותיים (Artificial Muscles). חומרים אלו מבוססים על פלסטיק רך בעל יכולת לשנות את צורתו בהתאם לאות חשמלי. ElastiMed פיתחה תהליך המאפשר לייצר רצועה המבוססת על אותם "שרירים מלאכותיים" אשר מתארכת ומתקצרת בתגובה לאות חשמלי. על ידי כריכת הרצועה סביב הרגל, ההתארכות וההתקצרות מומרות ללחיצה והרפיה על הרגל. כך, באמצעות שימוש בשלוש/ארבע רצועות חכמות מקבילות והפעלה שלהן בהדרגה, רגלו של המטופל מקבלת עיסוי ונסחטת כלפי מעלה, מה שמאפשר להגביר את הזרימה במערכות הדם והלימפה. בנוסף, פיתוח עתידי צפוי לכלול קישוריות Bluetooth, שתאפשר ליצור טיפול מותאם אישית, פידבק שיאפשר למטופל להיות מעורב ולשלוט במצבו, ניתוח Big Data על מנת לייעל ולשפר את הטיפול וכן אפשרות לניתור מרחוק על רגלו של המטופל על ידי גורמי טיפול.

 

להצטרף להשקעה לצד אחד השחקנים המובילים בעולם בתחום ה-Compression Therapy

ElastiMed מחזיקה ברקורד מרשים של הצלחות, ובהם קבלת מענקי פיתוח מטעם רשות החדשנות וזכייה במענק Horizon 2020 היוקרתי של האיחוד האירופאי. בין משקיעי החברה ניתן למנות את חממת טרנדליינס (אחת מחממות המדיקל המובילות בישראל), Pix Vine Capital, ואחת החברות המובילות בעולם בתחום ה-Compression Therapy.

 

החברה חצתה לא מכבר 140% מיעד הגיוס, וכעת היא מאפשרת לציבור המשקיעים להצטרף להשקעה באותם התנאים דרך פלטפורמת ההשקעות ExitValley.

 

ההשקעה המינימלית בחברה עומדת על 7,000 $.