$
פרויקטים

תעשיה ישראלית בצל הקורונה: בתדיראן ממשיכים לייצר ולפתח

לקראת יום העצמאות בחרנו לבקר במפעל ובמרכז הפיתוח של תדיראן, שתציין השנה 60 שנות פעילות. “המפעל הוא חלק מזרוע החדשנות שלנו. מכאן אנחנו מפתחים טכנולוגיה ישראלית מתקדמת" אומר המנכ"ל משה ממרוד

בשיתוף תדיראן 15:4526.04.20
לקראת יום העצמאות בחרנו לבקר במפעלה של תדיראן, אחת החברות הוותיקות והמובילות בישראל, שמציינת השנה יובל עגול של שישים שנות פעילות. ביקשנו לברר האם וכיצד ממשיכים לייצר ולפתח מזגנים גם בתקופת משבר הקורונה.

 

תדיראן הוכרזה כמפעל חיוני למשק, בשל היותה חלק משרשרת האספקה בענף הבנייה, שהוחרג מן ההגבלות שבתקנות שעת החירום. הודות לכך, נמשכה הפעילות במפעל תדיראן שבעפולה כסדרה, אם כי מספר העובדים בכל משמרת צומצם כדי להגן על בריאותם.

 

החרגתה של החברה אפשרה לא רק את המשך ייצור המזגנים, אלא גם את המשך מתן השירות ללקוחות החברה – ובהם בתי חולים ברחבי הארץ, בתי אבות ודיור מוגן. בימים שבהם הפעילות בבתי החולים אינטנסיבית מתמיד ובתי האבות נאלצו לנעול את שעריהם ודייריהם נצורים בחדריהם, חשיבותה של מערכת מיזוג אוויר תקינה ואיכותית מקבלת משנה תוקף. היא מסייעת באופן משמעותי לתפקוד התקין של מוסדות אלה ובשמירה על בריאותם של השוהים בהם. תדיראן אגב נותנת שירות גם לרשת דן, שחלק ממלונותיה הוסבו למלונות החלמה עבור חולי הקורונה, וכן לגופים ומתקנים ביטחוניים ולעוד מאות מוסדות ציבור.

 

במקביל, תדיראן ממשיכה לספק שירות למאות אלפי לקוחותיה הפרטיים בתקופת הקורונה. "אנחנו ממשיכים לשרת את כל הלקוחות שלנו מתוך הבנה שבמדינה חמה כשלנו המזגן הוא מצרך חיוני ולא מותרות," אומר משה ממרוד, מנכ"ל ובעל השליטה בחברה. "הטכנאים מגיעים כמובן מצוידים וממוגנים היטב," הוא מדגיש.

 

ראשיתה של תדיראן בשני מפעלים קטנים - מפעל האלקטרוניקה "תדיר" ומפעל הסוללות "ראן". בשנת 1960, באזור מלאכה קטן בתל אביב, מוזגו שני המפעלים לאחד והוקמה תדיראן. שנתיים מאוחר יותר החלה החברה לייצר מזגנים. כיום, תדיראן היא החברה המובילה בישראל בתחום מיזוג האוויר הביתי והמסחרי. היא מעסיקה כ-400 עובדים. כ-150 מהם במפעל החברה בעפולה שבו מתבצעים פיתוח וייצור מתקדמים ופורצי דרך.

 

גם פעילות המחקר והפיתוח של תדיראן משיכה בתקופת הקורונה. מרכז הפיתוח והייצור בעפולה נחשב לאחד המתקדמים בעולם. במפעל זה נרשמו עשרות פיתוחים חדשניים ופורצי דרך, בהן מערכת INVIZ VRF BOX שזכתה בפרס החדשנות בתערוכת MCE מילאנו הגדולה בעולם. מהנדסי תדיראן הם "המוח" שמאחורי פיתוח טכנולוגיות חדשות מהמובילות בעולם ובישראל- דוגמת הסנס והאינוויז. לצד מערך הפיתוח והייצור, גם מערך השירות של תדיראן הוא עתיר טכנולוגיה. החברה פיתחה את מערכת תדיראן Connect, מערכת מבוססת IoT שמאפשרת לשלוט במזגן מרחוק ולנהל את השירות והתחזוקה של המזגן מכל מקום ובכל זמן.

 

בימים אלה עומלת תדיראן על פיתוחים טכנולוגיים חדשניים שהיא צפויה להשיק בשנים הקרובות. “המפעל הוא חלק מזרוע החדשנות שלנו. מעבר ליכולות הייצור, הוא משמש גם שדה הניסויים שלנו כדי לבנות טכנולוגיות מתקדמות פרי פיתוח ישראלי" אומר המנכ"ל משה ממרוד.

 

 


 

x