$
פרויקטים

ערב חג הפסח: קרן חדשה בהיקף של חצי מיליארד שקלים תעניק הלוואות מהירות לעסקים קטנים בלחיצת כפתור

במסגרת יוזמה חדשה של בנק הפועלים ולהב, מציע הבנק אשראי לעצמאים בתנאים הדומים לריבית שנקבעה בהלוואות בערבות המדינה, ובתהליך דיגיטלי מהיר. בנוסף, לקוחות הבנק יכולים לדחות תשלומי הלוואות באמצעות האתר או האפליקציה

בשיתוף להב ובנק הפועלים 20:0607.04.20
התמונה המלאה באשר להיקף הפגיעה של מגיפת הקורונה בעסקים ובעצמאים עוד רחוקה מלהתבהר, ובעלי עסקים רבים חווים קושי בקבלת והחזר הלוואות, דווקא בימים אלו. לאור זאת, החליטו בבנק הפועלים להרחיב את הסיוע ללקוחות עצמאיים במטרה לאפשר להם לצלוח את המשבר.

 

כחלק מכך, יזמו בבנק, בשיתוף פעולה עם ארגון להב (ארגון העצמאים והעסקים בישראל), הקמת קרן בהיקף של חצי מיליארד שקלים, במסגרתה יעמיד הבנק הלוואה מיידית, ללא צורך בהגעה לסניף, בסך של עד 10,000 שקלים באתר או באפליקציה.

 

ההלוואות מיועדות לעצמאים בעלי עסקים קטנים הנתקלים בקשיים תזרימיים. שיעור הריבית על ההלוואה יהיה פריים + 1.5% (בדומה לשיעור הריבית שנקבעה בהלוואות בערבות מדינה). תקופת ההלוואה תהיה עד 60 חודשים עם דחיית תשלומים של עד שישה חודשים. נציין כי אישור מתן ההלוואות ייעשה באופן דיגיטלי וכל הלוואה שתאושר תזוכה עוד באותו היום לחשבון הלקוח.

 


 

 

לחצו כאן לפרטים נוספים >>

 

פגיעה של מיליארדי שקלים

לפי הערכות של להב, הפגיעה היומית בעצמאים כתוצאה מהמשבר מסתכמת בכ-100 מיליון שקלים, כך שבכל חודש של השבתה היקף הפגיעה עומד על כשלושה מיליארד שקלים. "מדובר באחד המשברים החמורים ביותר שידעו עסקים עצמאיים, ואנו מאמינים שהמחויבות שלנו היא לבוא לקראת הלקוחות שלנו ככל הניתן", אומרים בבנק.

 

בנק הפועלים מציינים ש"בשבועות האחרונים אנו רואים יותר ויותר בעלי עסקים שמתקשים להתמודד עם השלכות המשבר. עסקים רבים נמצאים במצוקה תזרימית, כאשר הם צריכים לשלם לספקים, ונותרו ללא הכנסה. חשוב לציין כי מעבר לצורך בהלוואה, ישנם עסקים רבים שאמורים להחזיר הלוואות שנלקחו טרם המשבר ונמצאים בסכנה של אי עמידה בתשלומים".

 

דחיית תשלומים

לכן, הוחלט לאפשר ללקוחות שהכנסתם נפגעה עקב המשבר, דחייה של שלושה תשלומים להלוואה קיימת, במענה מהיר וללא צורך בהגעה לסניף, זאת באמצעות אתר הבנק ובקרוב גם באפליקציה, וכן בשיחת טלפון. דחיית התשלומים נעשית תוך שמירה על שיעור הריבית המקורית בהלוואה ועל ההחזר החודשי. בנוסף, הבנק הצטרף להסכם הלוואות לעסקים בערבות המדינה יחד עם כלל המערכת הבנקאית, בהתאם לתנאים המפורטים באתר האינטרנט של הקרן.

 

קרן ההלוואות החדשה ופריסת הלוואות קיימות יסייעו להערכתנו לעצמאים ויקלו על קשיי תזרים, זאת לצד צעדים נוספים עליהם הכריזו בבנק שמטרתם סיוע ללקוחות הבנק, פרטיים ועצמאים כאחד.

 

לפרטים נוספים על הלוואות לעצמאים לחצו כאן >>

 

 

*האמור לעיל אינו מהווה הצעה או התחייבות למתן אשראי. קבלת ההלוואה ו/או דחיית תשלומים בהלוואה מותנית באישור הבנק ותנאיו. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. לבנק שמורה הזכות לאשר כל הלוואה.

 

x