$
אקזיטוואלי

הסטארט-אפ הישראלי שמחסל תאים סרטניים

חברת Vessi Medical הישראלית פיתחה מכשור רפואי חדשני המאפשר לחסל תאים סרטניים בשלפוחית השתן באמצעות טכנולוגית הקפאת תאים מתקדמת, וללא פגיעה באיכות החיים של המטופל. כעת היא משלימה סבב גיוס השקעה בפלטפורמת ExitValley

בשיתוף ExitValley 09:4925.03.20
מדיקל סטארט-אפ ניישן – תעשייה צומחת בצל המגיפה

המגיפה הנוכחית מלמדת אותנו שתעשיית המדיקל הישראלית, על אף שנדחקה הצידה על ידי תעשיות 'חמות' כמו סייבר ומחשוב קוונטי, היא סקטור משמעותי ועמיד, אשר צומח בזמן משברים עולמיים, כפי שאנו חווים כיום. גם טרם ההתפתחויות האחרונות, מדינת ישראל הכריזה על יוזמת בריאות דיגיטלית בהשקעה של 922 מיליון שקלים ובשיתוף פעולה עם קופות החולים הגדולות, שמטרותיה העיקריות הן האצת הצמיחה של חברות ישראליות בתחום הבריאות הדיגיטלית והגדלת היצוא.

 

תעשיית המדיטק הישראלית כוללת בימים אלה למעלה מ-500 חברות סטארט-אפ כחול לבן המפתחות ומספקות מגוון פתרונות רפואיים חדשניים בתחומים שונים. אחת הבולטות שבהן היא חברת Vessi Medical אשר פיתחה טכנולוגיה חדשנית לחיסול תאים סרטניים בשלפוחית השתן.
מדיקל סטארט-אפ ניישן – למעלה מ-500 חברות סטארט-אפ כחול לבן המפתחות ומספקות מגוון פתרונות רפואיים חדשניים מדיקל סטארט-אפ ניישן – למעלה מ-500 חברות סטארט-אפ כחול לבן המפתחות ומספקות מגוון פתרונות רפואיים חדשניים צילום: שאטרסטוק

 

הסרטן הרביעי בשכיחותו בקרב גברים בעולם המערבי

סרטן שלפוחית שתן 'שטחי' (שאינו פוגע בשריר) נפוץ בעיקר בקרב גברים מעל גיל 55 והוא הסרטן הרביעי בשכיחותו בקרב גברים בעולם המערבי (אחרי סרטן ערמונית, ריאות ומעי גס) ומהווה בין 5 ל- 10 אחוז מכלל סוגי הסרטן בגברים באירופה ובארה"ב. בזכות זיהוי וטיפול רפואי, סרטן זה לרוב לא גורם למוות, אך היצע הטיפולים הקיים מביא לפגיעה משמעותית באיכות חיי המטופלים; כיום הטיפול הנפוץ ביותר לטיפול בסרטן זה כרוך בניתוח בהרדמה מלאה בבית חולים ובמסגרתו 'מגרד' הרופא את התאים הסרטניים (ולאחר מכן מבצע 'שטיפה' של השלפוחית). הליך כירורגי זה, לצד היותו יקר מאוד ופולשני מאוד, הינו מסובך ומסכן את שלפוחית השתן, ולכן מבוצע בזהירות ועדינות מרביים ולרוב לא מצליח למנוע את חזרת המחלה (בכ50%-80% מהמקרים הסרטן חוזר). מאחר והמטופלים זקוקים לניתוחים חוזרים ונשנים, אלו גורמים לבעיות רבות בשלפוחית השתן ופוגעים משמעותית באיכות החיים של המטופל – דלקות בדרכי השתן, פגיעה וניקוב השלפוחית, דימומים וסיבוכים נוספים.

 

התאמה של טכנולוגיה רפואית מוכחת ומצליחה לטיפול בסרטן המורכב

קריותרפיה (Cryotherapy) היא טכנולוגיה להקפאת תאים המשמשת לפרוצדורות רפואיות שונות ונעשה בה שימוש יעיל בטיפול בסרטן מסוגים שונים (סרטן עור, כליות, ריאות ועוד). באמצעות טכנולוגיה זו, התאים הסרטניים עוברים הקפאה והפשרה מהירות, מה שמחסל אותם באופן מדויק ולא משאיר אזורים לא מטופלים. בשל מורכבותה האנטומית של שלפוחית השתן והרצון להימנע מפגיעה באיבר עצמו במהלך הפרוצדורה הניתוחית, עד היום לא התאפשר טיפול מבוסס קריותרפיה בסרטן השלפוחית.

 

המערכת שפיתחה Vessi Medical, מאפשרת לראשונה לטפל בסרטן השלפוחית השטחי בטכנולוגית קריותרפיה וללא ניתוח. הטיפול החדשני, משלב בין מערכת ה"קריו" הייחודית של VessiMedical ואופטיקה תקנית, כך שהרופא מזהה את הסרטן, ושולט על דיוק הטיפול בזמן אמת. הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת לאזן את טמפרטורת הקירור ואת מידת הלחץ האידיאליים להרס תאים ממוקד, תוך הגנה מלאה על שלפוחית השתן. כמו כן הטכנולוגיה פותרת את בעיית ה'ערפל' שנוצר בשלפוחית, מה שמאפשר לרופא המטפל לזהות ו"לצרוב" (להקפיא ולהפשיר במהירות) את כל תאי המטרה של הסרטן ללא דימומים, ללא ניקוב השלפוחית, כפי שהוכח בניסויים פרה-קליניים.

וסי מדיקל – מקפיאים את הגידול. מחסלים את הסרטן וסי מדיקל – מקפיאים את הגידול. מחסלים את הסרטן קרדיט: Vessi Medical

 

טכנולוגיה פורצת דרך בשוק עצום הצמא לחדשנות

המכשור החדשני שפיתחה Vessi Medical פונה למספר שווקים רפואיים: ראשית – שוק הטיפולים בסרטן שלפוחית השתן, השוק בו עלות הטיפול עבור חולה היא הגבוהה ביותר מבין כל טיפולי הסרטן, והחמישי היקר ביותר לטיפול מבחינת סך ההוצאות הרפואיות (כ-3.7 מיליארד דולר בשנה). בשוק זה, עלויות ההליכים הרפואיים הרלוונטיים לחברה מוערכים ב-1.2 מיליארד דולר בשנה, כאשר כמחצית משוק היעד נמצא בארה"ב. הטכנולוגיה של Vessi Medical צפויה להפחית בעשרות אחוזים לא רק את עלויות הטיפול הישירות של הפרוצדורה הרפואית, אלא להפחית משמעותית את עלויות הטיפול וההוצאות הרפואיות הנובעות מחזרתיות המחלה והפגיעה באיכות חיי המטופלים. שנית – שוק הטיפולים הלא סרטניים בשלפוחית השתן - הטכנולוגיה החדשנית שפיתחה החברה, מאפשרת טיפולים ופרוצדורות רפואיות נוספות שלא היו אפשריות בעבר בשלפוחית השתן, ושאינן סרטניות, דוג' דלקות עמידות בדרכי השתן, שלפוחית רגיזה ועוד. שווקים אלו מוערכים בכ-15 מיליארד דולר בשנה.

 

להצטרף להשקעה בהובלת משקיע המדיקל הגדול בישראל

בימים אלה, משלימה החברה קמפיין גיוס השקעה בפלטפורמת ExitValley ומזמינה את הציבור להצטרף אליה כמשקיעים בעלי מניות ולקחת חלק בהצלחתה.

ההשקעה בחברה מובלת ע"י גוף השקעות המדיקל הגדול בישראל ובשיתוף חממת Trendlines, הנתמכת על ידי רשות החדשנות. החברה חצתה לא מכבר 100% מיעד הגיוס, וכעת היא מאפשרת לציבור המשקיעים להצטרף להשקעה באותם התנאים.

 

ההשקעה המינימלית בחברה עומדת על 10,000 $