$
תשתיות

41 אלף חיפושים רק בשנה האחרונה: מהי השכונה הכי מבוקשת ברמת גן?

בזכות צביון פסטורלי, קרבה למוסדות חינוך מובילים ומרחק נגיעה מהאקשן של תל אביב, מיצבה עצמה רמת חן כשכונה הנחשקת בעיר. יעקב אטרקצ'י, הבעלים של חברת אאורה ישראל: "זהו אחד הלוקיישנים הטובים ביותר בגוש דן"

רונן ניב 09:2526.02.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו בדצמבר האחרון, מציבים את רמת גן כעיר בעלת איכות החיים הגבוהה ביותר בקרב 14 הערים הגדולות בישראל. כך מדורגת העיר בצמרת הגבוהה במדדים הנוגעים לתוחלת חיים ולשביעות הרצון מהעבודה, כמו גם לצפיפות דיור נמוכה ביחס לשכנותיה. אם בעבר סבלה רמת גן מתדמית מנומנמת משהו, הרי שעם תנופת ההתחדשות העירונית ברחובותיה ומרכזי התעסוקה הצצים בפאותיה, היא ממצבת עצמה כאחת הערים האטרקטיביות ביותר בגוש דן.

 

בעיר הצומחת, אחת השכונות שמנקזת אליה תשומת לב נרחבת היא רמת חן, מי שנבחרה רק בתחילת החודש לשכונה המבוקשת ביותר ברמת גן, על פי מדד יד 2 ודה מרקר, כשזכתה ללא פחות מ-41 אלף חיפושים רק במהלך השנה האחרונה.

 

 

 

"רמת חן הוקמה בסוף שנות ה-40 ועל אף השינויים שעברה העיר לאורך העשורים הבאים, הצליחה השכונה לשמר את צביונה הפסטורלי", מסביר יועץ הנדל"ן הרמת גני, תום הרוש. "רמת חן בנתה לה מוניטין כשכונה אידיאלית לגידול ילדים הן בשל הקרבה למוקדי חינוך מובילים - בית הספר רמת חן, בית ספר נטעים, בית הספר לאומנויות ולמדעים ע"ש אילן רמון ותיכון בליך, כשבשנים הקרובות צפוי להיפתח באזור גם בית הספר למצוינות – והן בשל הריאות הירוקות שבסביבתה, ובראשן הפארק הלאומי. בזכות אלו ערכה הנדלני של השכונה נמצא בעלייה מתמדת, מה שבא לידי ביטוי בהתעניינות ובמחירים".

 

רמת חן. "בנתה לה מוניטין כשכונה אידיאלית לגידול ילדים" רמת חן. "בנתה לה מוניטין כשכונה אידיאלית לגידול ילדים" צילום: תום הרוש

 

כשכונה הממוקמת בלב אזור המאופיין בבתים בני עשרות שנים, צפויה רמת חן למתיחת פנים, וזאת בין היתר כחלק מהסכם הגג שנחתם בסוף 2019 ושם דגש על תוכניות התחדשות לשכונות העיר הוותיקות. "רמת חן והשכונות הסמוכות לה נדרשות להתרענן ולהתאים עצמן לרוח הזמן", מבהיר סגן ראש העיר, עו"ד רועי ברזילי, המשמש גם מ"מ יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה. "אנו נקדם פה התחדשות עירונית אמיתית בראייה היקפית תוך התייחסות למרחב העירוני-ציבורי, לתשתיות, לגידול הדמוגרפי ולצרכים הנובעים ממנו. את הטון הולכים לתת מיזמי פינוי-בינוי בעירוב שימושים הממזגים בין מגורים, מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור פתוחים".

 

מייצרים שינוי

מי שמגשימה את החזון העירוני בשטח היא אאורה ישראל, המובילה את פרויקט היוקרה אאורה רמת חן בין הרחובות שלם ודרך הטייסים. "המדיניות של ראש העיר כרמל שאמא הכהן שמתעדפת במוצהר התחדשות עירונית בראייה מתחמית על פני פרויקטים נקודתיים בתמ"א 38, היא המדיניות הנכונה ביותר לרמת גן", קובע יעקב אטרקצ'י, הבעלים והמנכ"ל של אאורה ישראל. "באופן הזה הפוקוס הוא לא רק על חידוש המבנה אלא גם על המעטפת. זו הדרך לייצר שינוי אמיתי באיכות חייהם של התושבים".  

 

יעקב אטרקצ'י. "מדיניות של התחדשות עירונית בראייה מתחמית היא הנכונה ביותר לרמת גן" יעקב אטרקצ'י. "מדיניות של התחדשות עירונית בראייה מתחמית היא הנכונה ביותר לרמת גן" צילום: ראובן קופיצ'ינסקי

 

 

במסגרת המיזם יהרסו שמונה מבני רכבת רעועים ובמקומם יוקם מתחם הכולל שלושה מגדלים חדישים בני 30 קומות ובהם כ-520 יחידות דיור, המציעות נוף פתוח לקו הים של תל אביב ממערב, לפארק אריאל שרון ופארק מנחם בגין מדרום, ולהרי ירושלים ממזרח. השאיפה לספק לדיירים את כל הדרוש ממש מתחת לבית, תתורגם לגן ילדים שיוקם בתוך המגדלים, לצד חלל עבודה שיתופי, חדר כושר, ג'ימבורי, בית קפה שכונתי, מתקני משחקים ושטחים פתוחים. "זהו פרויקט שהותאם באופן מדויק לאזור ולתושביו", מדגיש אטרקצ'י. "למשל הקפדנו על מרחק של 22 מטר בין מגדל ומגדל, כך שענייני צפיפות שמאפיינים לא פעם מיזמי פינוי-בינוי, פה כלל לא עומדים על הפרק. התהליך התכנוני התמקד לא רק בדיירים העתידיים, אלא ביקש להביא בחשבון את צרכיהם של הדיירים הוותיקים. מבחינתנו הם שותפים מלאים לדרך, ועוגן משמעותי בפרויקט הזה".

 

בהתאם לכך באאורה רמת חן ניתן למצוא מגוון הנע מדירות 3 חדרים ועד פנטהאוזים מפוארים. "הרציונל שמנחה אותנו הוא לתת לכל משפחה את פתרון הדיור שהכי מתאים לה", מפרט אטרקצ'י. "אנו מכוונים לקהל יעד רחב, משפרי דיור לצד מצמצמי דיור, משפחות צעירות שמבקשות להמשיך ולגור ברמת גן, ומשפחות מחוץ לעיר שבמבקשות להיקלט בה. בנוסף מושך אליו הפרויקט גם משקיעים, שמבינים היטב שערך הדירות כאן צפוי בשנים הבאות לטפס".

 

"מעבר לסטנדרט מגורים בלתי מתפשר, אחד היתרונות הגדולים של הפרויקט טמון במיקום", מוסיף אטרקצ'י, "זהו אחד הלוקיישנים הטובים ביותר בגוש דן, שמאפשר להיות חלק משכונה רמת גנית ותיקה, איכותית ושלווה, כשהאקשן, הבילויים והקניות של תל אביב נמצאים ממש במרחק נגיעה".

 

 

אאורה רמת חן. "פרויקט שהותאם באופן מדויק לאזור ולתושביו"  אאורה רמת חן. "פרויקט שהותאם באופן מדויק לאזור ולתושביו"

 

גם בכל הקשור להיבט התחבורתי, לדיירים עתיד להיחסך כאב הראש הטמון בעמידה ממושכת בפקקים, בזכות נגישות מהירה לכביש 4. למתניידים ללא רכב עתיד לספק מענה הולם הקו הסגול של הרכבת הקלה, כמו גם מתחם האוטובוסים באלוף שדה המציע שורה ארוכה של קווים אל תוך העיר ומחוצה לה. כחלק משדרוג התשתיות באזור, מתוכנן שביל אופנים בדרך אלוף שדה בקטע עודד וברחוב רזיאל בקטע אלוף שדה-הפארק הלאומי, שיחבר בין דרום העיר לצפונה ויתממשק עם שבילי האופניים בגוש דן.

 

הפרויקט ברמת חן, יש לציין, הוא לא הראשון שמקדמת אאורה ישראל ברמת גן, ומבחינת החברה הוא רק ממחיש את החיבור החזק שלה לעיר. "רמת גן זו עיר מובילה, עיר שאנשים רוצים לגור בה", מסכם אטרקצ'י. "אנחנו רוצים להיות שותפים לקפיצת המדרגה שמבצעת העיר".

 

אאורה רמת חן - תעודת זהות

הפרויקט: 3 מגדלי יוקרה בני 30 קומות, הכוללים כ-520 יחידות דיור

המיקום: בין הרחובות שלם ודרך הטייסים, רמת גן

התמהיל: דירות 6-3 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים

המחירים: מחירי השקה מיוחדים - החל מ-2.09 מיליון שקל

האכלוס: 2024

היזם: אאורה ישראל

האדריכל: ישר אדריכלים

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן