שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרויקטים

"סטארטאפ-אושן": נמל אשדוד מכריז על הסטארטאפים הזוכים בתכנית הליווי הראשונה בנמלי ישראל

לראשונה בעולם נמלי הים תשולב בינה מלאכותית, מערכות הגנה מפני תקיפות סייבר ועוד

בשיתוף נמל אשדוד 14:2805.02.20
הליך מכרזי ראשון מסוגו שהתקיים בנמל אשדוד הגיע לסיומו לפני מספר ימים עם הכרזת הסטארטאפים הזוכים אשר עתידים לשנות את פני הנמל. הסטארטאפים הנבחרים עוסקים בתחומי הלוגיסטיקה, התפעול והאבטחה ומציעים פתרונות טכנולוגיים לנושאים יומיומיים בנמל, אשר יציבו את נמל אשדוד בחזית החדשנות בעולם נמלי הים.

 

הסטארטאפים הזוכים עוסקים בין היתר בהפיכת מכולות ל'חכמות', בעזרתן יוכלו לשקול את המכולות בצורה אוטומטית ומדויקת, ולהעניק מידע בזמן אמת שייעל משמעותית הליכים שונים בנמל. סטארטאפ נוסף יספק הגנת למערכות ימיות שונות הקיימות בנמל מפני התקפות סייבר.

 

 

 

במסגרת שיתוף הפעולה בין הסטארטאפים הזוכים לנמל אשדוד, יזכו הראשונים לגישה לנתונים ולמידע העצום הקיים בנמל, ויוכלו לפתח את הטכנולוגיות שלהם, אשר ייושמו בנמל ויביאו תועלות משמעותיות בין היתר בהיבטים של תפעול, יעילות ושירות.

 

אורנה הוזמן בכור, יו"רית נמל אשדוד, הוסיפה: "פרצנו גישה וחיבור לעולמות החדשנות והטכנולוגיה שהיו חסומים בפנינו עד כה. גישרנו על הפער שבין השפה המהירה והמתקדמת של הסטארטאפים אל מול עודף הביורוקרטיה אשר לא אחת חברה ממשלתית סובלת ממנה. אני גאה לעמוד בראש הנמל הראשון בישראל אשר הרים את הכפפה והניע את התהליך. במסגרת היערכות הנמל לתחרות, וכחלק מהשינוי הארגוני שאנו עוברים, שילוב הטכנולוגיות בפעילותו השוטפת יצעידו את הנמל לסטנדרט עולמי מתקדם."

 

 קרדיט: נשיונל ג'אוגרפיק בעמ

 

מדובר בסנונית ראשונה של פעילות חברות הסטארט אפ בנמל אשדוד. שכן, בעקבות הצלחת הפיילוט, הנמל פרסם בימים אלה מכרז נוסף, המרחיב את תחומי הפעילות לאנרגיה, איכות הסביבה ועוד. כל זאת, כחלק מההתכנית האסטרטגית להקמת אקסלרטור בתחום נמלי הים.

 

בימים אלה נבחנים שיתופי פעולה אפשריים עם אחד האקסלרטורים המובילים בעולם בענף נמלי הים. בנוסף, הנמל מקדם תחרות האקתון אזורית לפתרון אתגרים תפעוליים בנמל.

 

x