$
תשתיות

החל שיווק הדירות בפרויקט של קבוצת יושפה ברחוב שלמה המלך בתל אביב

ברובע 3, המתאפיין במיזמי תמ"א במסלול חיזוק ותוספת בנייה, תבנה החברה פרויקט ייחודי במסלול הריסה ובנייה מחדש. על פי התכנון, ייהרסו שש דירות ישנות ויוקם בניין בוטיק עם 11 דירות חדשות ובהן דירות גן ופנטהאוז

רונן ניב 11:2205.11.19

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

שיווק הדירות בפרויקט ההתחדשות העירונית של קבוצת יושפה, המנוהלת בידי האחים שרון ואורן יושפה, ברחוב שלמה המלך 26 בתל אביב יוצא לדרך. מדובר במיזם בתמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש), במסגרתו ייהרס בניין ישן על שלוש קומותיו ושש הדירות שבו, ובמקומו יוקם בניין בוטיק חדיש ומודרני הכולל חמש קומות וחצי, 11 דירות פרימיום וחניון רובוטי תת-קרקעי.

 

מרבית הדירות בבניין המתחדש הן של 3.5 חדרים, ולצידן כולל ההיצע גם דירות גן, כשגולת הכותרת בפרויקט היא דירת הפנטהאוז היוקרתית. דירה זו משתרעת על שטח של 110 מ"ר, עם מרפסות מרווחות בשטח של 70 מ"ר וארבעה כיווני אוויר, והכניסה אליה היא ישירות מהמעלית.

 

במסגרת שלב הפרי-סייל, כבר נמכרה דירה ראשונה בפרויקט - דירת 3.5 חדרים בשטח של 86 מ"ר לה תוצמד חניה ותכלול גם מחסן, אשר נמכרה ב-5.25 מיליון שקל. "מדובר בבניין ישן ומתפורר, שנבנה לפני כמה עשרות שנים ומצבו רע מאוד", אומר אורן יושפה. "הריסת המבנה והקמת בניין חדש, העומד בכל התקנים והדרישות ועמיד בפני רעידות אדמה וכולל חדרים מוגנים, הכרחיות ומתבקשות בהתחשב בסיכונים הקיימים. כמובן שהדבר גם ישפר את פני העיר ואת איכות חיי הדיירים והשוכרים שיגורו בבניין".  

הפרויקט בשלמה המלך 26. "הקמת בניין חדש העמיד בפני רעידות אדמה – הכרחית ומתבקשת" הפרויקט בשלמה המלך 26. "הקמת בניין חדש העמיד בפני רעידות אדמה – הכרחית ומתבקשת" אדריכלות: מילבאואר אדריכלים

  

על האינטראקציה מול הדיירים מספר יושפה: "מראשית הדרך הקפדנו על דיאלוג שקוף ופתוח. מיזמי התחדשות עירונית מחייבים התנהלות רגישה וסבלנית, והתפקיד שלנו הוא לדעת לספק לדיירים כתובת בכל עניין שעולה על הפרק. אנו עם 100% הסכמה של הדיירים, ורואים בהם שותפים שלנו לדרך". 

 

רחוב שלמה המלך נכלל ברובע 3 ותחום בין רחוב אבן גבירול ממזרח, חוף הים במערב, נחל הירקון בצפון ורחוב בוגרשוב בדרום. ברובע מתגוררים כ-62 אלף תושבים והוא נחשב לאחד האזורים המבוקשים ביותר בתל אביב.

 

ב-2018 אושרה תוכנית רובע 3, המסדירה את זכויות הבנייה באזור, כאשר בכל הנוגע למיזמי התחדשות עירונית מתאפיין רובע זה בתעדוף פרויקטים במסלול חיזוק ותוספת בנייה על פני פרויקטים במסלול הריסה ובנייה מחדש. "המיזם שלנו, כפרויקט הריסה ובנייה מחדש, הוא בהחלט חריג בנוף ההתחדשות העירונית בסביבה", קובע יושפה. "חשוב גם להביא בחשבון כי הבניין נכלל בתוך אזור ההכרזה שהוגדר על ידי ארגון אונסק"ו העולמי כאתר מורשת, דבר המגביל בין היתר מיזמי תמ"א 38 בבנייה של עד 5.5 קומות ולא מעבר לכך".

 

היתר הבנייה לפרויקט צפוי להתקבל תוך פרק זמן של 4-3 חודשים, לאחר שכבר התקבלו כל האישורים הן על ידי העירייה והן על ידי הרשויות הרלוונטיות הנוספות ובהן כיבוי אש, מי אביבים והג"א. מועד האכלוס הצפוי הוא בראשית 2023.

 

רחוב שלמה המלך בתל אביב. "הביקוש למגורים באזור רב, וההיצע רחוק מלהדביק אותו" רחוב שלמה המלך בתל אביב. "הביקוש למגורים באזור רב, וההיצע רחוק מלהדביק אותו" צילום: מערכת זירת הנדל"ן

 

"מדובר בפרויקט באזור פריים לוקיישן, שתואם את אופי הפרויקטים של הקבוצה", מרחיב שרון יושפה. "כמי שפועלים בתל אביב ומכירים את השטח היטב, זיהינו כי הביקוש למגורים באזור רב מאוד, בעוד ההיצע של דירות חדשות רחוק מלהדביק אותו. שלמה המלך הוא רחוב מרכזי הנמצא בלב אזור תוסס, ובמרחק הליכה מחוף הים וממוקדי הבילוי, התרבות והקניות של העיר, דוגמת דיזינגוף סנטר, תיאטרון הבימה ושוק הכרמל".

 

קבוצת יושפה, היא חברה יזמית בתחום ההתחדשות העירונית. ברזומה של הקבוצה מספר רב של פרויקטים מסוג הריסה ובנייה חדשה, שכבר הושלמו ואוכלסו. החברה מקדמת כיום כ-15 פרויקטים נוספים באזורי הביקוש בגוש דן והשרון.

 

שלמה המלך 26 – הפרויקט במספרים

 

המיזם: תמ"א 38/2, הריסת בניין ישן של 3 קומות ובו 6 דירות ישנות, ובניית בניין בוטיק תחתיו הכולל 5.5 קומות ובו 11 דירות חדשות

 

התהמיל: דירות 3.5 חדרים, דירות גן ופנטהאוז

 

המיקום: רובע 3, מרכז תל אביב

 

המחירים: במסגרת פרי-סייל, החל מ-5.25 מיליון שקל לדירת 3.5 חדרים

 

האכלוס המשוער: ראשית 2023

 

החברה היזמית: קבוצת יושפה

 

ב"כ הדיירים: עו"ד דולפין מינצר כרמון

 

ב"כ היזם: עו"ד זיו גרומן

 

אדריכלית הפרויקט: אורית מילבאואר

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

בטל שלח
  לכל התגובות
  פאנל התחדשות עירונית בחולון
  "תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
  ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
  דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
  עוד בזירת הנדל"ן