$
פרויקטים

למה כדאי להשקיע במולטי פמילי גם כשהשוק יקר או יורד?

מייסון סליפר, מנהל בכיר בקבוצת פראדיום, משותפותיה האסטרטגיות של פרופימקס, ממפה את איזורי ההשקעה האטרקטיביים בארה"ב ומדגיש את חשיבות הבחירה במנהל השקעות נדל"ן מנוסה

נעה אורן, בשיתוף פרופימקס 12:4627.10.19
"אם יש פורטפוליו שאנחנו רוצים למכור, סביר להניח שהקונה יהיה אחד מהשחקנים המוסדיים הגדולים שיכולים להיות מאוד אגרסיביים מבחינת מחיר הקנייה", אומר מייסון סליפר, מנהל בכיר בקבוצת פראדיום העוסקת בנדל"ן בארה"ב. "זה לא אומר שזו הדרך היחידה לממש נכסים. הדרך המסורתית היא למכור אותם אחד-אחד, אבל כשיש כל כך הרבה הון שרודף אחרי הזדמנויות, למה לא לנצל את היתרון הזה?".

 

סליפר ביקר בישראל כאורח של פרופימקס, שותפה אסטרטגית של פראדיום. במסגרת הביקור הוא נפגש עם משקיעים וסיפר להם בהרחבה על פעילותה הנוכחית של פראדיום.

  

לפרטים נוספים על השקעות עם פראדיום ופרופימקס לחצו כאן >>>>

 

92% תפוסה

כשהוא נשאל לגבי השלב הנוכחי במחזור הנדל"ן, וההשפעה שלו על האסטרטגיה של פראדיום, אמר סליפר כי "הכלכלנים טועים כל הזמן. אנחנו נמצאים בתקופה ארוכה מאוד של התרחבות כלכלית, אף שהצמיחה נמוכה יותר מתקופות אחרות. צריך לבחון מה יכול להתרחש בירידה, ואיפה אנחנו רוצים להיות בתרחיש כזה.

  


 

"אם בודקים את סקטור המולטי פמילי והביצועים שלו בתקופות מיתון קודמות, אפשר לראות שב-2009, אחרי המשבר הפיננסי הגדול, וכששוק הנדל"ן בארה"ב היה בתחתית, התפוסה במולטיפמלי היתה 92%. זו הסיבה שאנחנו אוהבים את המולטיפמלי באופן כללי, וגם בזמנים של שוק יורד".

 

השיעור שנלמד

על חשיבותו של הניסיון בהתמודדות עם משברים, אמר סליפר כי "אנחנו פועלים בתחום כבר קרוב ל-30 שנה. עברנו כמה מחזורים, אנחנו יודעים מה קורה כשהכלכלה משתנה וכשהמיתון מכה, ואיך הנדל"ן מתנהג בתקופה כזו: מה קורה עם קומפלקסים דירות, איזה סוג דירות עדיין מבוקש, מה אנשים עושים בזמן מיתון, מי מאבד את מקום עבודתו, מי לא, ומה הם עושים בענייני דיור בתקופה הזו.

 

"לדעתנו, צריך להכיר היטב את כל הנושאים האלה כדי לקבל את החלטת ההשקעה הנכונה ולדעת איפה אתה במחזור הנדל"ן. כבעלי ניסיון גם בזמני שפל, אנחנו מוצאים שחלק מהמנהלים החדשים יותר, פועלים רק כ-10 שנים ואין להם את הניסיון הזה. הם ראו את הדברים רק בדרך אחת. בכנות, אם יש לך את היסטוריית הביצועים הארוכה שיש לנו, תמיד תהיה השקעה או שתיים שלא היית מאושר איתה. זה סוג של שיעור שנלמד, תהליך שהוא חשוב מאוד לבניית דיסציפלינת ההשקעות שלך".

 

לפרטים נוספים על השקעות עם פראדיום ופרופימקס לחצו כאן >>>>

x