$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

מגדלים במקום צריפין: 38 אלף מ"ר מסחריים מתוכננים בפרויקט אילה טאוורס

מרכז הכובד עובר אל מתחמי מסחר ועסקים המיישמים את מודל עירוב השימושים ומבקשים ליצור חיבור עם התושבים שבסביבתם. הפרויקט של אילה אגם ממשיך את המגמה: "החזון הוא ליצור מתחם אורבני ושוקק שלא יתרוקן כשהמשרדים נסגרים"

יונתן סידון 09:4018.07.19

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

מתחמי תעסוקה נעדרי תשתיות, צפופים ורועשים, הממוקמים בשוליים ומנותקים מההווי האורבני שסביבם, היוו לאורך שנים ארוכות חלק מתמונת הנוף ברבות מערי ישראל. מתחמים אלו, שנזנחו לחלוטין בשעות הערב עם סיום יום העבודה ובשעות החשיכה משכו אליהם לא פעם גורמים מפוקפקים – נעלמים אט אט מהשטח, כאשר מרכז הכובד עובר בעשור האחרון אל מתחמי תעשייה חדישים השוכנים במוצהר בתוך הערים ומבקשים לייצר דיאלוג פורה עם התושבים שבקרבתם.

 

המאפיין הבולט במתחמים החדשים הוא יישום מודל עירוב השימושים, המציע מסחר, עסקים, פנאי ובילוי במקום אחד. ברחבי העולם עירוב השימושים הוא לא עניין חדש, ואף על פי שלארץ הקודש המודל הגיע באיחור אופנתי, הוא הולך ותופס בהדרגה אחיזה משמעותית. מתחמי התעסוקה של המילניום השלישי המיישמים את מודל עירוב השימושים, מיישרים קו גם עם הגישה התכנונית של הערים המודרניות, החפצה בהנגשת מוסדות החינוך ומבני הציבור, מוקדי התעסוקה והקניות אל בתי התושבים, כשדרך זו גם עתידה לצמצם בטווח הארוך את השימוש ברכב הפרטי ולדלדל את עומסי התנועה והפקקים.

אחד ממתחמי התעסוקה היודע להתאים עצמו לרוח הזמן ולכללי המשחק החדשים, וכבר עכשיו מושך תשומת לב נרחבת, הוא אילה טאוורס (AYALA TOWERS) של חברת אילה אגם בצריפין. במסגרת המיזם, במגרש המשתרע על 5.8 דונם יוקמו שני מגדלים שבכל אחד מהם 17 קומות משרדים בשטח ברוטו של כ-38 אלף מ"ר, כשקומות הקרקע, בשטח ברוטו של כ- 1,800 מ"ר, ישמשו למסחר. המגדלים צפויים לאכלס 350-300 משרדים כאשר ביניהם תחבר פיאצה שתציע שלל בתי אוכל וחנויות.

 

הפרויקט של אילה אגם הוא חלק מתוכנית תמל/1019 המתייחסת למתחם 2 במחנה הצבאי הוותיק שפינויו כבר החל, ויעבור מידי צה"ל לסמכותה של מועצת באר יעקב. על פי התוכנית המתחם יכלול כ-3,200 יחידות דיור, לצד מוסדות ציבור וריאות ירוקות. כמו כן, שטח של כ-180 אלף מ"ר יוקצה למשרדים, תעסוקה ומסחר.

 

פרויקט אילה טאוורס בצריפין. מתאים את עצמו לרוח הזמן פרויקט אילה טאוורס בצריפין. מתאים את עצמו לרוח הזמן הדמיה: EVOLVE MEDIA

 

 "אילה טאוורס תהיה חלק חשוב מצריפין המתחדשת, עם מגדלי משרדים ומסחר בסטנדרט גבוה ובלתי מתפשר", אומר אדריכל הפרויקט גיא גולדשטיין, שותף במשרד ברעלי, לויצקי כסיף, המזוהה בין היתר עם תכנון מתחמים מסחריים ומגדלי משרדים דוגמת סינמה סיטי בראשון לציון ומגדלי אלון בתל אביב. לדבריו, "הפרויקט נמצא ממש בכניסה למתחם, והוא סמוך גם לשכונת מגורים וגם לאזור בו יוקם היכל תרבות ובית העירייה החדש של באר יעקב. החזון שלנו הוא לייצר מתחם אורבני ושוקק, סטייל רמת החייל, שיפעל לכל אורך שעות היממה ולא יתרוקן ברגע שהמשרדים יסגרו.

 

"תשומת לב נרחבת הושקעה בקומות המסחר ובפיאצה על מנת שיספקו חווית בילוי וקניות עשירה. התאמנו את המתחם למגוון רחב של מסעדות ובתי קפה, עם פיתוח שכולל בין היתר פרגולות, צמחייה ירוקה ואזורי ישיבה רבים ומרווחים. הרצון שלנו הוא לייצר אווירה מזמינה ונעימה בכל המרחב ולא רק בבתי העסק, אווירה שתגרום לאנשים לרצות ולחזור לכאן".

 

אדריכל הפרויקט, גיא גולדשטיין. "לייצר אווירה שתגרום לאנשים לחזור" אדריכל הפרויקט, גיא גולדשטיין. "לייצר אווירה שתגרום לאנשים לחזור"

 

"על אילה טאוורס צריך להסתכל בראייה מקיפה ולהביא בחשבון את כל הגורמים שהם חלק מצריפין המתחדשת", מוסיף גולדשטיין, "אנו סבורים כי למתחם הזה נכון מאוד התמהיל הממזג בתי מגורים יחד עם מבני ציבור ומוקדי פנאי, מסחר ותעסוקה. בהקמה של עוד שכונות מנומנמות, אין בשורה יוצאת דופן. האתגר הוא לבנות אזורים בדגש על עירוב שימושים, המספקים את הכל מהכל, ובהם ניתן גם לגור, גם לעבוד וגם לבלות".

 

גולדשטיין מודע היטב גם למורכבות של תוכנית תמל/1019 המבקשת מחד לשמר את צביונה הפסטורלי של באר יעקב, ומנגד לייצר אקלים עירוני תוסס וצבעוני. "יש פה מאמץ גדול לאפשר לדברים ללכת יד ביד, מבלי שהאחד ישתלט על השני. בעוד שכונות המגורים שומרות על הקהילתיות של באר יעקב, בזכות מבנים שהם אינם בגובה מפלצתי, ושילוב גינות ופינות חמד, הרי שלעומתם מתחמי העסקים משדרים עוצמה ומודרניות, כפי שמצופה מאזור שמבקש למצב את עצמו בשורה הראשונה".

 

אחד היתרונות הבולטים שמציע הפרויקט נוגע גם לענייני התחבורה ולמיקומו האידיאלי, על דרך 4313 ובסמיכות לכביש 431, כביש 44 ותחנת הרכבת. בקרבת המתחם, עתיד לעבור גם הקו החום של הרכבת הקלה, המיועד לשרת את תושבי חלקו הדרומי של מטרופולין תל אביב ולחבר את האזור עם לב גוש דן.

 

איתן לוי (מימין) וג'קי סויסה. "פרויקט יוצא דופן במיקום יוצא דופן" איתן לוי (מימין) וג'קי סויסה. "פרויקט יוצא דופן במיקום יוצא דופן"

 

"פרויקט אילה טווארס מתקדם בקצב משביע רצון", מרחיב ג'קי סויסה, מנהל משותף ומבעלי אילה אגם. "ההיתרים צפויים להתקבל בתוך כשנה כשהבנייה בשטח עתידה לצאת לדרך בשנה הבאה. כבר היום, עוד לפני שהעבודות בכלל החלו, קיימת התעניינות גדולה מאוד. אנשים מבינים שיש פה פרויקט יוצא דופן, במיקום יוצא דופן. עירוב שימושים, זה העתיד ומי שמבין בנדל"ן מסחרי מאמץ את המגמה".

 

את הבחירה להקים פרויקט דווקא בצריפין, מסביר איתן לוי, מנהל משותף לצדו של סויסה ומבעלי החברה: "אנחנו מכירים מצוין את האזור ומזהים בו פוטנציאל אדיר. כאן הולך להתפתח מוקד עסקים ומסחר מוביל, שישתלב היטב עם מיזמי המגורים, וימשוך לצריפין אוכלוסייה מגוונת. בכלל, הגוש הזה שכולל את באר יעקב, ראשון לציון, רחובות, נס ציונה, רמלה ולוד הולך בשנים הבאות לתת את הטון, ולספק אלטרנטיבה איכותית למתחמי התעסוקה הוותיקים בתל אביב".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן