$
מחפשי עבודה

המצאה ישראלית חדשה - צאו לטיול אחרי צבא, תחזרו לקריירה בהייטק

שיתוף פעולה בין רשת ההוסטלים סלינה לסטארט-אפ אלביישן הוביל לתוכנית 'בוטקאמפ' של שלושה חודשים ללימוד תכנות באתרי נופש בפנמה. "אנחנו מציעים חוויה משולבת בין טיול ללימודים שתשים את המשתתפים בנקודה טובה יותר לכניסה לשוק העבודה"

מעין מנלה 13:3807.07.19

השינויים בשוק התעסוקה שגורמים לכך שיש יותר פרילנסרים, יותר 'נוודים דיגיטליים', שדורשים מאנשים להישאר רלוונטיים לשוק התעסוקה עם מקצועות שנוצרים וכאלה שנעלמים, בשילוב עם דור המילניאלס שמחפש דרכים לרכוש ידע בדרכים אחרות ופחות פורמליות - כל אלה הובילו לפתיחת תוכנית חדשה שמשלבת בין טיול לבין לימודים. בוטקאמפ (טירונות) של שלושה חודשים בהם לומדים תכנות באתר נופש על חופי פנמה.

 

התוכנית היא פרי שיתוף פעולה בין רשת האירוח הבינלאומית סלינה לבין הסטארט-אפ Elevation, פלטפורמה למקצועות ההייטק והדיגיטל. במהלך שלושה חודשים המשתתפים ילונו באתרי הנופש Playa Venao ו-Pedasi שבחלקה הדרומי של פנמה בה הם יחלקו את זמנם בין יוגה, טיולים, הכרת התרבות של מרכז אמריקה, בילוי בחופים ובעיקר לימוד שפות תכנות ופיתוח אפליקציות במטרה להכינם לקריירה בהייטק.

 

לומדים 7 שעות ביום במשך שלושה חודשים, בשאר הזמן מטיילים - וחוזרים מתכנתים לומדים 7 שעות ביום במשך שלושה חודשים, בשאר הזמן מטיילים - וחוזרים מתכנתים צילום: selina education

 

 

בכל יום במשך חמישה ימים בשבוע ילמדו בין השעות 9 בבוקר ל-4 או 5 אחה"צ ובשאר הזמן יבלו, יטיילו ויחוו תרבות אחרת. המחזור הראשון של התוכנית ייפתח באוגוסט ויכלול כ-15 סטודנטים שרובים מגיעים מאירופה. העלות של חופשת לימודים כזאת היא 6,000 דולר לא כולל טיסות והעלויות של תוכניות עתידיות במקומות אחרים צפויות לנוע בין 6,000 ל-10,000 דולר. לשם השוואה, העלות של בוטקאמפ בלבד בניו יורק היא בין 11,000 ל-16,000 דולר ובתל אביב בוטקמפ עולה בין 22 ל-25 אלף שקל. מלבד הבוטקאמפ של שלושה חודשים צפויים להיפתח גם קורסי-חופשה קצרים יותר של שבוע או סוף שבוע ומחירם ינוע בין 1,000 ל-2,000 דולר.

 

אבי שניר, מנכ"ל אלביישן אבי שניר, מנכ"ל אלביישן צילום: אלביישן

 

"הבנו שיש שינויים שלוקחים אנשים לנוודות דיגיטלית ולעבודה בתור פרילנסרים. בארה"ב יש 30% פרילנסרים גם אם הם עובדים במקביל כשכירים והצפי הוא שזה יגיע בעתיד הלא רחוק ל-50%. כשמסתכלים קדימה הטיסות צפויות להיות יותר זולות וקצרות, תהיה פחות בעלות על דירות וכלי רכב, אנשים יותר חופשיים ויכולים לנוע יותר בעולם. גם הדרך שבה אנשים רוצים ללמוד היום שונה", אומר אבי שניר, מנכ"ל אלביישן. "20% מהאנשים שהגיעו לבוטקאמפ תכנות אצלנו הגיעו מחו"ל והבנו שהחוויה שהם עברו שונה לגמרי. הם למדו תרבות חדשה, שפה והבנו שאם אדם רוצה לבנות קריירה חדשה הדרך העדיפה לעשות זאת היא כחוויה מרוכזת במקום טיפה מנותק ומהנה - אז חברנו לסלינה. אם אנשים צריכים היום לבחור בין לטייל או ללמוד אז אנחנו יודעים לייצר להם חווייה משולבת שתשים אותם בנקודה טובה יותר להיכנס לשוק העבודה".

 

הלימודים הם באנגלית ופונים לאנשים שרוצים ללמוד ולהיכנס לתכנות, בין אם מדובר באקדמאים שמחפשים לעשות הסבה, אנשים עם ניסיון שרוצים לרכוש כישורים חדשים או כאלה בלי ניסיון שמחפשים דרך אלטרנטיבית ללמוד בה. כדי להשתתף בתוכנית יש לעבור מבחני קבלה שאינם בוחנים ידע אלא יכולת חשיבה באמצעות מבחן לוגי וראיון אישי.

 

"אנחנו רוצים שהישראלים יבינו שהמסלול גם ככה שבור אז צריך לחשוב עליו שונה. אם פעם המסלול היה שלומדים משהו באוניברסיטה ועם זה ממשיכים, וההביטחון התעסוקתי הוא במעסיק אז היום אנחנו מדברים על מיקרו-קריירות וביטחון תעסוקתי פנימי, תבין מה אתה רוצה לעשות ואוהב לעשות ותבין איך זה מתממשק עם כל מני משרות קיימות וכאלה שנוצרות כל הזמן בשוק. אם לא מתאים לך ללמוד באוניברסיטה כי היא דורשת מכולם ללמוד באותה צורה - אתה לא חייב. מספיק מקומות עבודה אמרו שאפשר לעבוד אצלם גם בלי תואר ראשון באוניברסיטה. כשמילניאלס מדברים על חוויה אחרת ללמוד - אנחנו יודעים איך לייצר את החוויה שתתאים לכולם", אומר שניר.

 

"אנחנו מאמינים שלומד עצמאי חי ויוזם הוא זה בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להטמעה הפנמה ושימוש אמיתי ופונקציונלי בידע חדש הנרכש. הקמפוס הנודד מעניק מרחב בטוח לטעויות, להתנסות עם הידיים, וללמוד מאנשים שהם כבר עמוק בתהליך. התלמידים שלנו יכולים ללמוד בכמה נושאים (1) קוד, פרונט + באק אנד (2) אומנויות המסך - בדגש על עשייה דוקומנטרית (3) תנועה - בדגש על מחקר עמוק וקשרי גוף-נפש-קוגניציה, דימוי עצמי וחירות (3) הרפתקה - לימוד קבוצתי עמוק בנושאים משתנים. הלימוד נעשה דרך מסעות טבע ושהיות ארוכות בסביבות פראיות, 1-4 ימים בחופי ים מנותקים, מפלים מרוחקים וקרחות ג'ונגל. התלמידים בקמפוס לומדים בין שניים לשלושה מסלולים במקביל. חלק מהלומדים מצטרפים למסלול מיוחד המיועד לנוודים עם פרויקטים אישי כגון תזה בכתיבה או תסריט בפיתוח כמרכז השגרה היומית שלהם", אומרת שירה ליברטי, Head of Education בסלינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x