$
תשתיות

ראדקו בנווה אביבים: יוצא לדרך פרויקט ההריסה הראשון

בעיריית תל אביב זיהו כי רבים מהמבנים בשכונה שליד האוניברסיטה זקוקים לחיזוק, והדרך ליזמים נסללה. בקרוב יעלה על הקרקע פרויקט הריסה ובנייה ראשון בשכונה: "רק התחילו לזהות פה את הפוטנציאל"

רונן ניב 09:4104.07.19

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

מאז הקמתה בשנות ה-60 ידועה נווה אביבים כאחת המבוקשות מבין שכונות עבר הירקון של תל אביב, ומזוהה עם האצולה הוותיקה של העיר, לרבות ראשי ממשלות ונשיאים שהתגוררו בה. השכונה המוכרת גם בשם רמת אביב ב' משתרעת על שטח של כ-775 דונם ותחומה בארבעה רחובות ראשיים: חיים לבנון ממזרח, איינשטיין מדרום, דרך נמיר ממערב וקק"ל מצפון.

 

לאורך השנים ידעה נווה אביבים לשמור באדיקות על צביונה ולמזג בין גינות חמד פסטורליות וריאות ירוקות לבין חיים אורבניים תוססים. בתחומה מוסדות חינוך וסניפי תנועת נוער, מרכזיים מסחריים וקאנטרי המציע מגוון פעילויות לכל המשפחה, כאשר אוניברסיטת תל אביב, קניון רמת אביב ומוזיאון ארץ ישראל נמצאים במרחק נגיעה ממנה.

 

 

המוניטין היוקרתי שיצא לנווה אביבים בא לידי ביטוי גם במחירי הדירות בה. על פי אתר מדלן מחירה הממוצע של דירה בשכונה היה בחודש שעבר כ-3.4 מיליון שקל, למעלה מ-600 אלף שקל יותר בהשוואה למחירה של דירה ממוצעת ביתר חלקי העיר.

שכונת נווה אביבים. מתאימה את מבניה לרוח הזמן שכונת נווה אביבים. מתאימה את מבניה לרוח הזמן צילום: באדיבות ראדקו

רחוב איינשטיין המרכזי, בו יעבור הקו הירוק של הרכבת הקלה, עתיד לעבור שינוי של ממש. לפי תוכנית שכבר אושרה, הוא מתוכנן לשמש הרחוב העירוני הראשי של האזור בדגש על עירוב שימושים של מגורים ומסחר, לצד מבני ציבור ושטחים פתוחים. הרחוב במתכונתו המשודרגת יתאפיין במדרכות רחבות ובשבילי אופניים.

 

עולים לפנטהאוז

לאחר שנים ארוכות של קיפאון בבנייה חדשה, משנה נווה אביבים בהדרגה את פניה ומתאימה אט אט את מבניה לרוח הזמן. הפוקוס מופנה כעת אל רחוב התנאים, שם עתיד לצאת לדרך פרויקט הריסה ובנייה מחדש ראשון בשכונה. מדובר בפרויקט שמובילה חברת ראדקו מקבוצת רפאלי, במסגרתו ייהרס בניין רכבת ישן של ארבע קומות וארבע כניסות, ותחתיו יוקמו שני בניינים חדישים של שמונה קומות כל אחד, כשמספר יחידות הדיור יוכפל מ-32 ל-64.

 

"נווה אביבים היא ללא ספק אחת השכונות האיכותיות ביותר בתל אביב, אבל המציאות מלמדת שלא נבנו בה בניינים חדשים כבר שנים רבות. הפרויקט שלנו מביא למעשה את בשורת הבנייה החדשה והמודרנית לשכונה", אומר רפי רפאלי, המנכ"ל והבעלים של חברת ראדקו. "בהתחשב בזה שישראל היא מדינה היושבת על השבר הסורי-אפריקאי וחשופה בנוסף גם לאיומי טילים, הרי שהבנייה פה חייבת להביא בחשבון גם את ההיבט הבטיחותי. התחדשות המבנים הוותיקים פירושה גם תוספת הכרחית של ממ"ד בכל דירה".

 

הפרויקט נהנה ממיקום שקט ונגיש, כאשר היצע הדירות מתבסס בעיקר על דירות של 4 חדרים - כשעל פי סקר מעמיק שערכה החברה טרם כניסתה לפרויקט, דירות 4 חדרים הן המבוקשות ביותר בשכונה. כמו כן מציע הפרויקט דירות גן ופנטהאוזים. גולת הכותרת של הפרויקט היא הפנטהאוז האקסקלוסיבי, הנושא תג מחיר תואם ליוקרתו – 14 מיליון שקל. לדברי רפאלי, "מדובר על דירת ענק יוקרתית בשטח של כ-230 מ"ר בנוי במפלס אחד, בתוספת מרפסות בשטח של כ-150 מ"ר".

 

הפרויקט ברחוב התנאים. שני בניינים חדשים ו-64 דירות במקום בניין הרכבת הישן הפרויקט ברחוב התנאים. שני בניינים חדשים ו-64 דירות במקום בניין הרכבת הישן הדמיה: רן צרפתי

 

העבודות על הפרויקט צפויות להתחיל במהלך החודשים הקרובים, כשבתהליך יושם דגש על בנייה ירוקה ותומכת סביבה. בראדקו מדגישים כי הפרויקט ייהנה מעיצוב חדשני וממפרט עשיר ויוקרתי, שיכלול בין היתר לובי מפואר ורחב ידיים, חניון תת-קרקעי, מעלית משוכללת, מחסן וחניה לכל דירה.

 

המיזם ברחוב התנאים הוא רק יריית הפתיחה לפעילות של ראדקו בנווה אביבים, כשפרויקט התחדשות עירונית נוסף של החברה בשכונה הוא זה שברחוב יהודה הנשיא 12-10, שם ייהרסו שני בניינים של ארבע קומות ובמקומם יוקם בניין של שמונה קומות ו-64 יחידות דיור.

 

סנונית אביבית

"עשרות שנים לאחר שנבנו, רבים ממבניה של השכונה מחויבים ברענון, חיזוק והגדלה", אמר ל"כלכליסט" תא"ל במיל' רועי אלקבץ, יו"ר הוועדה להתחדשות עירונית בתל אביב וחבר מועצת העיר. "הפרויקט ברחוב התנאים הוא סנונית ראשונה ובעקבותיו צפויים לצאת לדרך מיזמי התחדשות עירונית נוספים ברחבי השכונה. זהו בפירוש תהליך מבורך וחשוב לנווה אביבים.

 

"האתגר העיקרי שלנו כעירייה הוא לייצר את האיזונים הנכונים בין הזכויות הקנייניות של הפרט לבין המרחב הציבורי שהוא חי בו, תוך ראייה קהילתית-חברתית. העירייה תקפיד כי כל מהלך של התחדשות עירונית יתנהל באופן אחראי ושקול, ובהתאם לקיומן של תשתיות ציבוריות-עירוניות ראויות".

 

רפי רפאלי. "מעמדה של השכונה יתחזק וילך" רפי רפאלי. "מעמדה של השכונה יתחזק וילך" צילום: באדיבות ראדקו

 

"בנווה אביבים רק התחילו לזהות את הפוטנציאל הטמון בבנייה חדשה ואת היתרונות הרבים שהיא מביאה", מסכם רפאלי. "אנו מציעים הזדמנות למגורים בבניינים מודרניים בסטנדרט הגבוה ביותר, באחד האזורים הטובים ביותר בתל אביב. הבנייה החדשה נחוצה לשכונה והיא תבוצע בתשומת לב כדי לשמור על ייחודה. אני גאים להיות חלק ממתיחת הפנים שעוברת השכונה, ואין לי ספק שמעמדה של נווה אביבים יתחזק וילך בשנים הבאות".

 

הפרויקט: הריסת בניין רכבת, כשבמקומו ייבנו שני בניינים של שמונה קומות ובהם 64 יחידות דיור

המיקום: רחוב התנאים

התמהיל: דירות 4 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים

המחירים: החל מ-3.95 מיליון שקל

האכלוס: מ-2022

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן