$
פרויקטים

"למרבית הישראלים המשקיעים בחו"ל אין דרך לבדוק ולהשוות את התשואות וגובה העמלות של תיקי ההשקעות שלהם"

שלושת השותפים בברון אשל שרוני מספרים על השותפות עם חברת ZWEI Wealth המנהלת מאגר מידע עם נתונים השוואתיים על תיקי השקעות המנוהלים בשוויץ. "בעזרת טכנולוגיה מתקדמת אנחנו מכניסים שקיפות במקום שבו יש חושך מוחלט"

בשיתוף ברון אשל שרוני 11:5526.05.19
"במוצרי השקעה רבים לא ברורים התנאים, המחירים והעמלות, ומשקיעים מתקשים להשוות את התשואות, הסיכון וגובה העמלות של התיק לכאלו שמנוהלים ללקוחות אחרים בחו"ל", אומר מאיר ברון, שותף מייסד בברון אשל שרוני, המסייעת ללקוחות כשירים לטפל בעושר המשפחתי שלהם בישראל, שוויץ ואנגליה.

 

חוסר השקיפות הזה הוא בדיוק מה שגרם למאיר ברון, אמיר אשל ואורי שרוני להקים לפני שנתיים את ברון אשל שרוני, כאשר לקוחותיהם נהנים מהניסיון רב השנים שלהם בניהול עושר, בישראל וברחבי העולם.

 

אלא שהייחוד הגדול שלהם טמון בשותפות מעניינת עם חברה בינלאומית שמצליחה להביא טכנולוגיה מתקדמת לתיקי השקעות בעולם. במטרה לספק ללקוחותיהם שירות אובייקטיבי ומקצועי בניהול השקעות בחו"ל, ברון אשל שרוני חברה ל - ZWEI Wealth, חברת ייעוץ פיננסי מובילה הפועלת משוויץ שמשתמשת בטכנולוגיה מתקדמת המשלבת ביג דאטה ופינטק (Big Data & FinTech).

 

לקבלת מידע נוסף על ניהול אובייקטיבי של ההון המשפחתי ללקוחות כשירים >>>

 

מאגר מידע עצום

ל-ZWEI מאגר מידע אודות מאות גופי השקעה בשווייץ המתעדכן באופן שוטף. המאגר מאפשר לחברה להעניק ללקוחותיה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, ניתוח השוואתי של התשואות, העלויות והסיכון בתיקי ההשקעות שלהם, לעומת מדדי השוואה שונים שכוללים מידע ייחודי אודות תיקים שמנוהלים על ידי למעלה מ-300 מנהלי השקעות מובילים. כך הם יכולים לאתר עבור הלקוח את גוף ההשקעות המתאים ביותר לניהול כספו, ובעלויות מופחתות.

 

"ZWEI מביאה את השקיפות למקום שבו יש חושך מוחלט. ללקוחות שמנהלים או מיועצים באמצעות בנקים וגופי השקעות שונים, אין את הכלים הדרושים על מנת לדעת באם התשואות שלהם טובות, מה הסיכונים שנלקחו על ידי מנהל התיקים, האם הם יכולים לחסוך בעלויות ומה עושים המתחרים", אומר אמיר אשל, שותף מייסד בברון אשל שרוני.

 

יעילות בהוצאות

מאחר שמדובר בלקוחות כשירים, שיש להם הון פנוי גדול להשקעה, הוזלת עלויות הניהול יוצרת עבורם יתרון אדיר. כך למשל, בברון אשל שרוני מספרים על לקוח שהופנה לקבלת שירות בשווייץ עם תיק של כמה עשרות מיליוני דולרים. בעזרת המערכות הטכנולוגיות המתקדמות שלה, הצליחה ZWEI להוזיל את העמלות אותן שילם הלקוח בכמעט חצי מיליון דולר.

 

לדברי אורי שרוני, המשמש גם הוא כשותף מייסד בחברה, "כפי שעולה מבדיקת ZWEI, הלקוחות שבוחרים בשירותיה נהנים מהוזלה משמעותית בעלויות. החברה מקבלת את שכרה מהלקוח בלבד וצריכה להוכיח שהשירות שלה מצדיק את התשלום – בין אם בבקרה, בהתאמה ללקוח ו/או בהוזלת עלויות. בכל מקרה, הלקוח תמיד במרכז".

 

 צילום: pixabay

 

למנוע ניגוד אינטרסים

על מנת למנוע מצב של ניגוד אינטרסים, ולו למראית עין, וכחלק מבידולה המקצועי, בברון אשל שרוני אימצו את המודל של Zwei Wealth גם בישראל.

 

בחברה הוחלט לא לעסוק בניהול או ייעוץ השקעות, אלא להציע שירות המסייע ללקוח לפגוש את גופי ההשקעה והניהול המתאימים ביותר עבורו ולבחור ביניהם, בין אם מדובר בבנקים, מנהלי השקעות או ברוקרים. במידת הצורך משתמשת החברה במיקור חוץ בנושאים כגון תכנון העברת הנכסים לדורות הבאים, ייעוץ פנסיוני ועוד.

 

"גורם נוסף המבדל אותנו נובע מהעובדה שאנחנו מקבלים את שכרנו מהלקוח בלבד, ובמידה ומתקבלים אצלנו החזרים מגופים שונים, הם מוחזרים ללקוח וזאת על מנת למנוע כל אפשרות לניגוד אינטרסים", מדגיש אשל.

 

שומרים על ההון במקום בטוח

שלושת השותפים בברון אשל שרוני מביאים, כאמור, ניסיון רב ללקוחותיהם. אשל היה ראש הדסק הישראלי בבנק השוויצרי UBS, ניהל סניף של כלל פיננסים והיה מנכ"ל הפמילי אופיס FGG.

 

ברון עבד ב-UBS Wealth Management Israel כמנהל הפיתוח העסקי והשיווק, כחבר הנהלה וכחבר מועצת המנהלים של החברה בישראל, ולפני כן היה המשנה למנכ"ל בית ההשקעות IBI, מנכ"ל אופק קרנות נאמנות וסמנכ"ל בפסגות בית השקעות; ושרוני שימש מנהל השיווק והפיתוח העסקי של בנק הפועלים שוויץ (ציריך), וכשותף ומייסד של מילניום בית השקעות.

 

לשמור על ההון

כמי שמסייעים ללקוחות כשירים לקבל החלטות על כספם, ולאור ניסיונם רב השנים, בברון אשל שרוני מקפידים על התנהלות זהירה, שקולה ולטווח הארוך.

 

"אנחנו יודעים שלקוחות סומכים עלינו ומפקידים בידינו את העתיד הפיננסי של משפחתם, ואסור לנו לטעות. השירותים שלנו לא מתאימים למי שרוצה לקצר תהליכים. אנחנו לא יודעים איך לעשות את זה. אנחנו מאמינים ופועלים בתכנון ארוך טווח", אומר ברון.

 

"מרבית הלקוחות אותם פגשנו במהלך הקריירה שלנו עשו את הונם במו ידיהם, ותפקידנו הוא לשמר את ההון, לשרת את צרכי הלקוח ומשפחתו, ובמידת הצורך - להעביר הון זה לדורות הבאים", מסכם שרוני.

 

לקבלת מידע נוסף על ניהול אובייקטיבי של ההון המשפחתי ללקוחות כשירים >>>

x