$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

אחרי איירפורט סיטי, גם נצבא סיטי מבקש אישור המראה

פארק העסקים החדש של חברת נצבא, הסמוך למחלף קסם, יתאכלס רק בעוד שנתיים אך כבר מסקרן כמה מהחברות הגדולות במשק. ככה זה כשאפשר לנסוע לעבודה בניגוד לכיוון הפקקים

יונתן סידון 10:2104.04.19

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

פארק העסקים נצבא סיטי – תעודת זהות

מיקום: בפאתי ראש העין, בסמוך למחלף קסם ולמפגש הכבישים 5 ו-6

היקף בינוי מתוכנן: 272 אלף מ"ר של שטחי משרדים ומסחר

אפיון: מבנים עד 8 קומות ומתחם מסחרי

תחילת אכלוס הפרויקט: המבנים הראשונים במתחם עתידים להתאכלס החל מ-2021

 

את המתחם המרשים שממזרח לכביש 40, בסמוך לנתב"ג, קשה לפספס. 18 השנים שבהן איירפורט סיטי פועל הספיקו לו כדי להפוך לאחד ממרכזי העסקים והיי-טק המרכזיים בישראל. הביקוש מצד חברות גדולות רב, הפארק נמצא בתפוסה כמעט מלאה ומניב למשקיעים תשואות מרשימות. בעלת המתחם, חברת איירפורט סיטי, לא נחה על זרי הדפנה, וכבר פועלת באמצעות חברת הבת נצבא לשחזר את הפורמט באתר חדש – פארק העסקים נצבא סיטי, בסמוך למחלף קסם.

 

מדובר במתחם חדיש ומתקדם, שלדברי מתכנניו עתיד להיות מוקד העסקים הבא של מטרופולין תל אביב. הפארק, בהיקף של 272 אלף מ"ר, יכלול שטחי משרדים ומסחר כמו גם מסעדות, בתי קפה ופארק פנימי רחב ידיים. בניית המתחם מתאפיינת במבנים נמוכים של עד 8 קומות (וכ-3,000 מ"ר בקומה), עם אפשרות תכנונית לגשרים המחברים ביניהם. כמו כן ייבנו שטחי שירות תת קרקעיים בהיקף של כ-307 אלף מ"ר.

פארק העסקים נצבא סיטי. "ישמש גם מרחב חברתי" פארק העסקים נצבא סיטי. "ישמש גם מרחב חברתי" הדמיה: באדיבות קבוצת איירפורט סיטי/נצבא

 

מחשבה רבה הושקעה בבחירת מיקומו של הפארק, בצמידות לעורקי תחבורה ראשיים. כך, ניצב המתחם במפגש הכבישים 5 ו-6, כשההגעה ברכב בשעות הבוקר והחזרה בשעות אחר הצהריים והערב היא נגד כיוון התנועה והפקקים ועם גישה ישירה לכביש 5 ולכביש 444. עניין משמעותי נוסף נוגע להרחבה של מחלף קסם שכבר בוצעה, ואשר מסייעת בהפחתה ניכרת של התנועה בצומת היציאה מכביש 5, ממערב לכביש 444. את פארק העסקים עצמו ישרתו שבע כניסות שונות שיסייעו בוויסות התנועה ובזרימה חלקה פנימה והחוצה.

 

עבור אלה שאינם מתניידים ברכב, קיימת בקרבת הפארק תחנת רכבת (בקו ראש העין-תל אביב), כשמהלך השנים הבאות עתידה רכבת ישראל לסלול את תוואי המסילה המזרחית מחדרה, כשהמסלול יעבור בין היתר דרך ראש העין צפון וראש העין דרום, לכיוון נתב"ג.

 

"עוד כשהתחלנו בתכנון פארק העסקים איירפורט סיטי, לפני יותר מ-20 שנה, הבנו את חשיבותה של הנגישות התחבורתית", אומר שרון תוסייה-כהן, מנכ"ל משותף בקבוצת איירפורט סיטי/נצבא. "עם תכנון נכון, מקיף ויסודי הוכחנו שניתן להצליח לא רק במרכז גוש דן. הקונספט הזה הוא שמנחה אותנו גם בנצבא סיטי, ואני שמח שנפלה בידנו ההזדמנות לפתח קרקע במיקום אופטימלי, הסמוך לצירי תנועה מרכזיים ולתחבורה ציבורית".

  

ראש העיר ראש העין, שלום בן משה. "פארק העסקים עתיד לתרום לחוסנה של העיר" ראש העיר ראש העין, שלום בן משה. "פארק העסקים עתיד לתרום לחוסנה של העיר"

מיני עיר בתוך ראש העין

כחלק ממתחם נצבא סיטי כבר מתרומם מיזם נוסף של החברה, המיועד למגורים. מדובר ב-19 מגדלים ובהם 1,244 יחידות דיור לצד ריאות ירוקות בשטח של כ-50 דונם, בסמיכות למוסדות חינוך, מבני ציבור ומגוון שירותים קהילתיים.

 

"השם 'נצבא סיטי' לא נבחר במקרה", מציין תוסייה-כהן. "מדובר באזור שלם המציע עירוב שימושים. ליד פארק העסקים קמה שכונה חדשה ואוטונומית שאכלוסה נמצא בעיצומו ממש בימים אלה. בין פארק העסקים לשכונת המגורים יפעל מתחם המיועד למסחר. התשתיות במתחם מוקמות כולן על ידי נצבא, ובהתאם להסכם שנחתם בין החברה לעירייה ובאישור משרד הפנים, זו תהיה קריה בפני עצמה – מעין מיני עיר בתוך ראש העין".

 

בינתיים בשטח, העניינים בתזוזה. פארק העסקים כבר נמצא בשלבי ביצוע ראשוניים של חמישה בנייני משרדים, הכוללים גם קומת מסחר בכל בניין בשטח כולל של כ-84 אלף מ"ר ברוטו ומרתפי חניה בשטח של כ-70 אלף מ"ר. לדברי תוסייה-כהן אכלוס הפרויקט יחל ב-2021.

 

גם בעיריית ראש העין מבינים היטב את הפוטנציאל הגלום במתחם החדש. "ראש העין מקדמת בברכה את בניית פארק העסקים נצבא סיטי, ופועלת מצדה כדי להאיץ את בנייתו", אומר ראש העיר, שלום בן משה. לדבריו, "הפארק עתיד לשמש עוגן כלכלי חשוב ולתרום לחוסנה של העיר. אנו מאמינים שהוא יספק עוד מוקדי תעסוקה בתחומים שונים לתושבים, ובדרך זו גם יסייע להפחתת הנסיעות למקומות עבודה מחוץ לעיר ויצמצם את עומסי התנועה בכבישים. בימים אלה כבר הושלמו ונפתחו הכניסות והיציאות לפארק מכביש 444 ומכביש 5, שמקלים מאוד על זרימת התנועה".

שרון תוסייה-כהן "עם תכנון נכון, ניתן להצליח לא רק במרכז גוש דן" שרון תוסייה-כהן "עם תכנון נכון, ניתן להצליח לא רק במרכז גוש דן" צילום: באדיבות קבוצת איירפורט סיטי/נצבא

 

בנצבא אומרים כי עם התקדמות הפרויקט, גם ההתעניינות בו לא נשארת מאחור. "היתרון התכנוני של נצבא סיטי טמון במבנים שבו, הנמוכים באופן יחסי, המקיפים פארק ובסמיכותו לשטח פרטי וציבורי ירוק, אשר יוצרים כולם תחושה אינטימית", מסכם תוסייה-כהן. "זה יהיה מתחם שיהווה גם מרחב חברתי ויכלול בתי קפה ומסעדות. אני באמת מאמין שנצבא סיטי יהיה בשורה של ממש בנוף הנדל"ן הישראלי".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"