$
פרויקטים

מסתבר שתשואה על השקעה סולידית בנדל"ן יכולה להגיע ל- 30% בשנה

עסקאות FLIP שהיו ידועות עד היום רק למשקיעים מנוסים בארה"ב, נפתחו לאחרונה גם למשקיעים הישראליים. מדובר בעסקאות פליפ סולידיות בנכסים אטרקטיביים שמניבות את התשואות הגבוהות והבטוחות ביותר בהשקעות נדל"ן. טוב מכדי להיות אמיתי? יצאתי לבדוק

בשיתוף FLIP REALTY מאת: יואב שני 14:0021.03.19

 

 

כששמעתי על עסקאות פליפ נדל"ן שמשיגות תשואות של 30% ויותר בשנה – התרשמתי. כששמעתי שההשקעה סולידית ובסיכון נמןך ביותר – זה נשמע לי חשוד. איך זה יכול להיות?

מסתבר שאסטרטגיית ההשקעה בעסקאות FLIP היא פשוטה אבל חכמה.

 

השקעה סולידית עם תשואה מדהימה

מדובר בנכסים שמחירם בדרך כלל 200 אלף דולר ויותר

אנו מדברים רק על נכסים שנמצאים באזורי ביקוש גבוה – Prime Location בערים הגדולות בארה"ב.

 

עו"ד דוד אנג'ל מנכ"ל חברת FLIP REALTY מסביר את השיטה:

"בארצות הברית, יש נכסים שנמכרים בהוראת בתי משפט בתוך חלון זמן קצר ולא מגיעים אפילו למאגרים של המתווכים ובוודאי לא לאלה שפתוחים לציבור. הם נמכרים במכרזים קצרים שנמשכים 30 דקות בערך, באתרי בתי המשפט. המשתתפים במכרזים האלה הם מקצוענים בעלי חשבון מורשה בבית המשפט עם כסף נזיל / מזומן.

 

מכרזי בתי המשפט בהם אנו מתמחים מאפשרים לקנות את הנכסים הללו ב- 30%-40% מתחת למחיר השוק שלהם ברכישה מהירה. מיד אחרי השלמת הרכישה הנכס עובר שיפוץ קל לפי הצורך וזה מוצע למכירה ללא שהות. זו מהות עסקאות ה- FLIP שמבוצעות על ידינו.

 

"יש לזכור כי אנו מתמקדים באזורי ביקוש גבוה – Prime Location (דמיינו לצורך ההשוואה דירה אטרקטיבית מול חוף הים בתל-אביב) ולכן תמיד יש לנכסים אלו ביקוש והמימוש/המכירה הינו מהיר ביותר. בדרך כלל אנו מבצעים מינימום שני סבבי FLIP בשנה.

 

לפיכך, אחרי כל ההוצאות, התשואה השנתית עומדת על 35%-25% כמובן בכפוף למודל שאנו סיכמנו עם הלקוח. בחישוב פשוט, אם המשקיעים עובדים עם הקרן בצירוף הרווח שנוצר מהעסקה הראשונה לעסקה השנייה וכך הלאה, הרי שמדובר במעין כדור שלג שהולך ותופח עקב הרכישה והמכירה המהירם של עסקאות הפליפ, כך בעצם יוצא שסכום הקרן יחדיו עם הרווח גדלים ממשית מעסקה לעסקה.

 

התוצאה: תוך 3 שנים בקירוב המשקיע יכול להכפיל את הקרן/ההון ההתחלתי שלו, ויותר."

 

חשוב להבין כי חברת FLIP REALTY מייצגת בלעדית בישראל ובארה"ב את הלקוח תוך עבודה עם חברת בת מקומית המתמחה בעסקאות כאלה בארה"ב. המומחיות של חברת הבת מתבטאת קודם כל ביכולת לזהות במהירות את הן את הנכסים המתאימים לביצוע עסקת פליפ מהירה והן את השווי האמיתי של הנכסים הללו.

 

לאחר זיהוי הנכס ואישור התאמתו למודל העסקי, מתחילים צוותים מיומנים בחברה לבצע בדיקה מקיפה, יסודית ומהירה מאוד של היסטוריית הנכס, חובות ושעבודים נסתרים, מצב הדירה, הבניין והשכונה, שווי ריאלי וכדאיות הרכישה.

 

התקבלה החלטה לרכוש את הנכס? עכשיו המטרה היא להקדים את כולם, לנהל בחוכמה את המכרז ולבצע את הרכישה במחיר הנכון שכבר מגלם תשואה של עשרות אחוזים.

וכל זה קורה בהתמחרות, בחלון זמן של 30 דקות בלבד ובהעברת התשלום תוך 24 שעות.

 

אין כאן איזה קאץ' שיכול להתגלות לאחר הרכישה?

"הצוותים מיומנים מאוד ומבצעים בדיקות מקיפות וקפדניות מספר פעמים, מנגד יש לזכור כי תהליך הרכישה בארה"ב הינו שקוף ביותר.

כמו כן, סכום ההשקעה נמצא בחשבון נאמנות של עורך הדין של החברה עד לאיתור העסקה המתאימה, כדי שיהיה זמין למימוש מהיר של ההזדמנות.

כאמור ציינתי כי הקניה הינה במסגרת מכרז שמנוהל על ידי בית המשפט. בסמוך לאחר הקניה מתבצע הרישום, הלקוח יכול לעקוב אחרי הרכישה ומכירת הדירה באופן שקוף ביותר הן בבית המשפט והן באתרים הרשמיים. בזכות כל הפלוסים האלה, מדובר בהזדמנות יוצאת דופן לתשואה גבוהה, בהשקעה סולידית לגמרי".

 

עכשיו אתם מציעים זאת גם בישראל

תראה עסקאות FLIP כאלו מבוצעות בארה"ב כבר שנים. הסיבה שלא שמענו עליהן עד היום היא שהן פשוט לא היו נגישות למשקיעים ישראלים. לאחרונה זיהינו שרמת ההבנה והתחכום של המשקיע הישראלי בנדל"ן עולה, ואנו החלטנו להציע למשקיע החכם להשתתף בעסקאות FLIP כאלה באמצעותנו.

 

עו"ד דוד אנג'ל, באיזה סכום השקעה מדובר?

"לאור העובדה כי מדובר בנכס בפריים לוקיישן עסקת FLIP מתחילה מ-200 אלף דולר. לאחר ה-FLIP הראשון (קניה ומכירה) המשקיע מעביר את הקרן והרווח כדי להגדיל את סכום ההשקעה לקניית נכס נוסף. כל סיבוב נמשך כחמישה חודשים וניתן לקנות ולמכור שוב ושוב. בתוך כ- 3 שנים 200 אלף הדולר התחלתיים יכולים לצמוח ל- 400 אלף דולר ומעלה. כלומר, המשקיע יכול להכפיל ואף לשלש את ההון שלו בתקופות קצרות ביותר במונחי השקעה.

 

אך דווקא הדבר היותר מעניין הינו כי השקעות פליפ נושאות תשואות גבוהות בהרבה מהשקעות בנכסים של נדל"ן מניב/השכרה תוך שהסיכון בעסקאות פליפ הוא דווקא נמוך בהרבה מעסקאות בנדל"ן מניב מאחר שהמשקיע נפגש עם הכסף תוך שנה ולא כמו נדל"ן מניב שמאפשר רק תיאורטית מלוא החזר ההשקעה במקרה הטוב ביותר ב -11 שנים ויותר".

 

למה נדל"ן מניב מאפשר רק תיאורטית?

פשוט, כולם יודעים כי הרבה יותר קל לחזות התנהגות שוק וביקוש של נכסי נדל"ן בארה"ב בשנה הנוכחית בעסקאות PLIP מהירות, מאשר היכולת לחזות באופן תיאורטי את השוק בארה"ב בעוד שנים רבות כשתרצו למכור את הנכס המניב לאחר החזר חלק מההשקעה קל וחומר את כולה.

 

פלוס ענק נוסף, עסקאות פליפ הינם מהירות ואנו נפגשים בזמן שיא עם הרווח (5 חודשים) ואז משקיעים את הקרן והרווח בעסקה נוספת וחוזר חלילה כך שהרווח הפוטנציאלי מעסקאות פליפ כאלו גבוה לעין שיעור מעסקאות נדל"ן מניב שבה הרוכש יכול לצפות לרווח מעסקה אחת בלבד.

 

מדובר בתשואה אחרי עלויות?

"כן. ואני אגיד לך יותר מזה. מעצם העניין הרי בכל עסקת FLIP יש לנו (בישראל ולחברה בת האמריקאית) הוצאות לא מבוטלות בזמן האיתור והבדיקה של הנכס, הקניה, השיפוץ והמכירה. אך אנו החלטנו לקחת על עצמנו את כל ההוצאות על העבודה והטרחה הזו, ולקבל את החלק שלנו אך ורק בסוף עסקאת הפליפ ורק מתוך הרווח של המשקיע שיתקבל כמובן לאחר המכירה. ולא, כמו שקורה לא פעם בעסקאות של גופים אחרים, שההוצאות העבודה הללו מחושבות כתשלום שמגולם בעסקה (בקניה או במכירה), והמשקיע אפילו לא יודע מזה.

 

יתרון משמעותי אחר הוא שאין צורך להתעסק עם הנכס ולדאוג לשכירות ולהוצאות התחזוקה השוטפת באמצעות חברות הניהול שלעולם אין לדעת מהם מה באמת היו ההוצאות הניהול והתיקונים בנכס שלנו.

בעסקאות פליפ - כל כאב הראש וההתעסקות הזו בכלל לא קיימת.

 

אצלנו, כל סכום ההשקעה (הקרן) הולך נטו לטובת העסקה וההשבחה ולא לשום הוצאה אחרת. כך באותו סכום השקעה, המשקיע יכול לקנות נכס איכותי יותר ולהרוויח יותר ותכלס להגדיל את הרווחים שלו.

 

תתאר איך זה עובד

"אדם שבא ומשקיע 230 אלף דולר אצלנו. הכסף מופקד בחשבון נאמנות ואנו מתחילים לאתר נכס מתאים להשקעה. תוך 14-30 יום אנחנו מודיעים למשקיע שביצענו עסקה ורכשנו נכס עבורו. מאותו רגע החברה מטפלת בכל, ברכישה, ברישום, בתהליך השיפוץ, בפרסום הנכס, במציאת הקונה ותהליך המכירה לרבות תשלומי המיסים – הכל בצורה יעילה ביותר ובשקיפות מלאה.

 

אנחנו מצדנו מספקים למשקיע ליווי צמוד שמבטיח שעסקת ה- FLIP כדאית ובטוחה עבורו.

כיוון שכל התהליך בארה"ב שקוף ומסודר מאוד כאשר כידוע כל פרטי העסקה מופיעים באתרים רשמיים בארה"ב, כך שניתן לבדוק את הסטטוס של כל נכס בכל שלב בעסקה.

 

מי מבטיח שהנכס יימכר?

"בנדל"ן 3 גורמים עושים את העסקה: Location Location Location (מיקום, מיקום, מיקום).

כמו שהסברתי אנחנו מוודאים שהנכסים שאנחנו רוכשים ממוקמים באזורים חמים שיש בהן ביקוש גבוה בערים גדולות בארה"ב. זו המסננת הראשונה שלנו.

כך אנחנו בטוחים שלנכס יהיה ביקוש חזק, שרמת המחירים תישאר גבוהה, יציבה ואפילו במגמת עליה. בדיוק כמו שקורה לנכסים שממוקמים צמוד לחוף הים בת"א".

 

אם משקיע רוצה להשאיר את הנכס בבעלותו למטרת השכרה?

"זה אפשרי, אנו נעזור למשקיע שירצה להשאיר בבעלותו את הנכס והחברה בארה"ב תטפל בהשכרת הנכס ובתחזוקה השוטפת לטובת המשקיע, אך כפי שאמרתי יש לזכור כי אנחנו מרוויחים אחרי מכירת הנכס של הלקוח ולכן במקרים כאלו אנו מבצעים סיכום מראש בין הצדדים".

 

התרשמתי, אין ספק שעולה כי עסקאות FLIP הן אפיק השקעה ראוי למי שמחפש השקעת נדל"ן סולידית עם תשואות גבוהות בזמן קצר ובליווי משפטי צמוד.

 

מעוניינים בתשואה גבוהה בזמן שיא? רוצים לקבל מידע נוסף? הקליקו כאן , השאירו פרטים ונציג מטעם חברת FLIP יחזור אליכם עם כל הפרטים בהקדם.

 

 

 

 

x