$
פרויקטים

משקיעי נדל"ן: הכירו את האסטרטגיה הנכונה להשקעה

לאחר תקופה ארוכה של עליית מחירים והשאת רווחים בשוק הנדל"ן העולמי, הסביבה הנוכחית מחייבת שמרנות ובחינה של הזדמנויות ההשקעה הקיימות. הפתרון: השקעה בקרן נדל"ן בעלת "פיזור על"

מאת נעה אורן, בשיתוף פרופימקס 14:5725.02.19
השנים הקרובות צפויות להיות מאתגרות בכל הקשור לניהול השקעות. גם בתחום הנדל"ן, שידע שנים טובות במיוחד, נראה כי לאחר תקופת גאות רוחבית בכלל הסקטורים, הסביבה הנוכחית מחייבת זהירות ובחינה שמרנית של הזדמנויות ההשקעה הקיימות.

 

"שוק הנדל"ן של היום שונה לחלוטין מבחינת התשואות שניתן לייצר", אומר אסף רוזנהיים, מנהל השקעות בפרופימקס שמתמחה בהשקעות נדל"ן ואנרגיה מתחדשת בחו"ל זה למעלה מ-20 שנה, ומשרתת משקיעים פרטיים כשירים, כמו גם משקיעים מוסדיים.

 

כמי שהשקיעו במאות השקעות ועברו את המשבר הפיננסי העולמי של 2008, פרופימקס מיישמת את האסטרטגיה שלהערכת מומחים, כולל הארי מרקוביץ חתן פרס נובל לכלכלה, היא הנכונה ביותר להגנה על כספי משקיעים: השקעה בקרן תוך "פיזור על": סקטוריאלי, גיאוגרפי, מנהלי, אסטרטגי ועוד.

 

"אם מישהו אומר לך שהוא לא הפסיד כסף בשום השקעה, כדאי לחשוד בדבריו, אלא אם הוא לא השקיע בתקופת המשבר או שאין מאחוריו ניסיון רב שנים של השקעות", מדגיש רוזנהיים.

 

"יש כמה אסטרטגיות לגידור הסיכון, כאשר היעילה מכולן היא פיזור ההשקעות בכמה פרמטרים באמצעות קרן מתמחה. לכן, לאחר המשבר הפיננסי של 2008 הקמנו את סדרת קרנות הבית של פרופימקס, מתוך רצון עז לספק ביטחון לכספי המשקיעים".

 

זהות אינטרסים

השקעה בקרן פרייבט אקוויטי יוצרת זהות אינטרסים בין המנהל לבין המשקיעים, כיוון שהמנהל לא מרוויח עד שהמשקיעים מקבלים את מלוא כספם חזרה, בתוספת תשואה שנתית מועדפת הצפויה מראש.

 

האתגר עבור המנהלים הוא כפול: הם נמדדים על פי מיצרף של כל ההשקעות, וכאשר מוסיפים לכך את המורכבות התפעולית שבניהול קרן השקעות, מדובר בהחלטה שמתאימה רק למנהלים מנוסים המחויבים למשקיעים שלהם לטווח הארוך.

 

דוגמה לקרן כזו היא קרן CircleOne V. הקרן היא המשך האסטרטגיה המוצלחת והמוכחת של ארבע הקרנות הקודמות של פרופימקס. ההשקעה בקרן מיועדת למשקיעים כשירים בלבד.

 

לקבלת פרטים על קרן CircleOne V של פרופימקס, לחצו כאן >>>

אלחנן רוזנהיים, מייסד ומנכ"ל פרופימקס אלחנן רוזנהיים, מייסד ומנכ"ל פרופימקס צילום: שחר אביב

 

 

אחד האתגרים של משקיעים בבואם לבחור השקעה בקרן, להבדיל מהשקעה בודדת, הוא נושא ה-“blind pool” - משקיעים רוצים לדעת לאילו השקעות הם נכנסים.

 

עם הניסיון המוכח של פרופימקס ושותפיה האסטרטגיים, התחייבה הקרן כבר למספר השקעות ונמצאת במקביל בשלבים מתקדמים של בדיקת השקעות נוספות בגובה של כחצי מהיקף הקרן עוד לפני הסגירה הראשונה המתוכננת לסוף מרץ 2019 - תופעה נדירה שנותנת יתרון עצום למשקיעים.

 

מנועים כלכליים חזקים

הקרן מתאפיינת בפיזור כאשר מתוך 16 העסקאות הראשונות, כ-70% מושקעים בארה"ב ו-30% באירופה, תוך דגש על אזורים המתאפיינים בצמיחה כלכלית, ובמדינות בעלות מנועים כלכליים חזקים. בממוצע, לכל סקטור יש חשיפה של כ-20%.

 

כך לדוגמה, משקיעה הקרן, בין היתר, במתחמי מולטיפמילי או מקבצי דיור להשכרה בארה"ב - אסטרטגיית השקעה הנשענת על ביקוש חזק ויציב באזורים בעלי הגירה פנימית חיובית, צמיחה כלכלית או תעסוקה טובה, בשילוב אסטרטגיות הוספת ערך ייחודיות שונות של המנהלים - שעם חלקם פרופימקס משקיעה כבר קרוב ל-20 שנה או ביצעה איתם עשרות השקעות.

 

בתחום המשרדים, פרופימקס ושותפיה מזהים ומנצלים הזדמנויות ארביטראז' להשקעה בנכסים עם תזרים מזומנים חזק. סוגי נכסים אחרים יתווספו לתמהיל ההשקעות בהתאם לניתוחי שוק וסיכויי צמיחה.

 

מתאימים לתנאי השוק

אחד הסקטורים איתו לפרופימקס ניסיון ארוך שנים ומוצלח ואשר גם לו נוכחות בקרן הוא מהמבוקשים אך גם הקשים ביותר לכניסה. מדובר בשטחי הלוגיסטיקה - כתוצאה מגידול בהיקף הקניות המקוונות, לצד צמיחה בביקוש וחסמי כניסה גבוהים.

 

לבסוף, הקרן מקצה חלק קטן מהיקפה להשקעה באנרגיה נקייה ומתחדשת. השקעות אלו, בהן לפרופימקס ניסיון רב, מספקות תזרים מזומנים גבוה יחסית, ונתמכות בכוונת האיחוד האירופי להגיע עד 2020 למצב שבו 20% מהאנרגיה באיחוד תהיה ממקורות ירוקים.

 

לדברי רוזנהיים, הקרן מנוהלת בהתאם להערכות מחלקת המחקר של פרופימקס באשר לתנאי השוק. "במצב הנוכחי של השווקים, פיזור, גידור סיכונים וניהול פורטפוליו הם מרכיבים שמקבלים משנה תוקף. אנחנו מאמינים בהשקעה שמרנית מוכוונת גידור סיכונים ובצפי לתשואות ריאליות, תואמות שוק ולא גבוהות מדי", הוא מסכם.

 

לקבלת פרטים על קרן CircleOne V של פרופימקס, לחצו כאן >>>

 

 

 

x