$
שוק ההון

נמרודי יבנה מתחם דיור בקרית ים בעלות של כמיליארד שקל

הוועדה המחוזית חיפה נתנה להכשרת היישוב אלפא, חברת הבת של הכשרת היישוב שבשליטת עופר נמרודי, אישור עקרוני לקדם תוכנית פינוי בינוי בעיר

צלי גרינברג 13:1211.12.18

הכשרת היישוב אלפא, חברת הבת של הכשרת היישוב שבשליטת עופר נמרודי, מדווחת היום (ג') על קידום תוכנית לפינוי בינוי בקרית ים שעלותה מוערכת בכמיליארד שקל. החברה צופה לעמוד בשיעורי הרווחיות הקיימים כיום במסגרת פרוייקטים של פינוי ובינוי העומדים על כ-20% ובתוך כך היא צופה רווח של כ-200 מיליון שקל.

 

 

 

התוכנית מייעדת הריסה של 224 דירות ובנייה של 14 בניינים על כ-35 דונם מקומם, שיכילו כ-1350 דירות. הבניינים החדשים מחוייבים לעמוד בתמהיל לפיו 20% מהדירות יהיו בנות 80 מ"ר, 20% בנות 135-140 מ"ר ו-60% הנותרים יהיו בנות 100 מ"ר. מתחם הבניינים יכיל פארק ושטחי מסחר בחזית הבניינים הפונים לרחוב, בהיקף של כמה מאות מ"ר.

 

בעלי הזכויות במתחם יהיו זכאים ל-224 דירות חדשות בפרויקט, הגדולות ב-25% מדירתם כיום, לשכר דירה לתקופת הבנייה וערבות על פי מחיר הדירה החדשה ועבור השכירות. מחיר ממוצע למ"ר במערב קרית ים עומד כיום על בין 9 אלף שקל ל-10 אלף שקל ובבניינים חדשים הוא מגיע גם לכ-11 אלף שקל למ"ר.

 

מאז החלה החתמת בעלי הזכויות בדירות הקיימות במתחם הפרויקט לפני כחצי שנה מדווחת החברה כי כ-48% מהם חתמו על הסכמי פינוי-בינוי מחייבים והחברה מעריכה כי המחיר הממוצע לשלבי הפרויקט ההתחלתיים ינוע סביב 1.3 מיליון שקל לדירה.

 

אלכס מריאש, המנכ"ל הנכנס של הכשרת היישוב אלפא, מספר ל"כלכליסט", כי "מדובר באזור עם צפיפות נמוכה של כ-7 יחידות לדונם וזה מעלה את הזכויות. יש כאן רצון הן של התושבים, הן של הוועדה המחוזית והן של הגורמים המקומיים ואנו מאמינים כי תוך חצי שנה נאשר תב"ע ותוך שנתיים מהאישור נעלה על הקרקע".

 

 

עופר נמרודי עופר נמרודי צילום: ורדי כהנא
 

"את הפרוייקט נעשה ב-3 עד 4 שלבים ואני מעריך כי תוך 5 שנים מהרגע שנעלה על הקרקע נשלים את הפרוייקט וסביר שגם המחיר הממוצע לדירה יעלה עד אז ויגדיל הרווחיות. האזור הוא מצויין כי אין בו בנייה חדשה כמעט ובוודאי לא מתחמים חדשים שלמים ואנו נספר אלטרנטיבה מצויינת למבקשים דירות חדשות".

 

הדיווח הבוקר הגיע לאחר שהחברה קיבלה את סיכום הישיבה שהתקיימה במנהל התכנון של מחוז חיפה בעניין הפרויקט בו נקבע כי התוכנית תתוקן בהתאם לסוגיות שהועלו בישיבה, לצורך הגשתה לדיונים במסלול הסטטוטורי המקובל.

 

מתחם קרית ים הוכרז בהחלטה מקדמית של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מנובמבר 2018, כמתחם פינוי בינוי במסלול מיסוי. במהלך חצי השנה האחרונה קיימה 'הישוב החדש' מספר ישיבות עם צוותי התכנון בעיריית קריית ים, לרבות 2 דיוני "פרה-רולינג" (החלטה מקדמית) בוועדה המחוזית.

 

הקמת הפרויקט כפופה, בין היתר, לכך שייחתמו חוזים פרטניים על ידי 100% מבעלי הזכויות במתחם, ולאישור תוכנית בנין עיר מתאימה בסמכות ועדה מחוזית, שתקודם על ידי 'הישוב החדש'.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x