שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מ־1 בינואר: קנדה תצמצם את הפקת הנפט באופן זמני כדי להעלות מחירים

היקף הייצור יצטמצם ב־8.7%, שהם 325 אלף חביות ביום; המגבלות יישארו בתוקף עד ש־35 מיליון החביות שנמצאות כעת במחוז ישוחררו לשוק

שירות כלכליסט 19:2703.12.18
פרובינציית אלברטה שבקנדה הודיעה כי החל מ־1 בינואר 2019 תגביל זמנית את הייצור היומי של חביות הנפט. היקף הייצור יצטמצם ב־8.7%, שהם 325 אלף חביות ביום. כך דיווח אתר החדשות הקנדי CBC.

 

בהודעה רשמית שנשאה מושלת אלברטה רייצ'ל נוטליי נמסר כי המגבלות יישארו בתוקף עד ש־35 מיליון החביות שנמצאות כעת במחוז ישוחררו לשוק. במטרה לזרז את הזרמת הנפט אל השוק צפויה ממשלת אלברטה לרכוש קטרים וקרונות נוספים עד סוף השנה הבאה. באותו המועד יחל לפעול צינור הובלת הנפט ליין 3 של חברת אנברידג', המחבר בין קנדה וארה"ב. "אנחנו מאמינים כי השווקים הם הדרך הטובה ביותר לקביעת מחירים", אמרה נוטליי, "אבל כשהשווקים לא עובדים וחברות נאלצות למכור את המשאבים שלנו תמורת כמה גרושים, אנחנו חייבים לנהוג באחריות".

 

קידוח נפט קידוח נפט צילום: גטי אימג'ס

צמצום הייצור מגיע על רקע פער מחירים בין סוג הנפט המופק באלברטה (ווסטרן קנדיאן סלקט) ובין הנפט מסוג ווסט טקסס אינטרמדייט. פער זה הגיע באוקטובר ל־50 דולרים לחבית. זאת, בעקבות קיבולת חסר של צינורות נפט מאלברטה.

 

על פי הערכת הממשלה המקומית, אלברטה מפסידה 80 מיליון דולר ביום בעקבות פערים אלה. הצעדים שננקטים כעת צפויים להוסיף 1.1 מיליארד דולר קנדי לקופת הפרובינציה עד סוף 2020.

 

הטלת המכסה תשפיע בעיקר על 25 יצרניות הנפט הגדולות. חברות המפיקות פחות מעשרת אלפים חביות ביום יוחרגו מהפיקוח. לדברי נוטליי, השפעת המהלך תימדד מדי חודש כדי להבטיח שהייצור לא הופחת יותר מהדרוש.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x