$
פרויקטים

מה הגימיקים שיהפכו את המשרד שתקנו לסחורה חמה בשוק ההשכרה?

ג'ימבורי, גינה לכלבים, מרפסת וחדר כושר - כך תוודאו שהמשרדים שלכם יזכו לביקוש גבוה כשמשקיעי הנדל"ן נוהרים לשוק המשרדים

בשיתוף בריטניה ישראל 11:2301.01.19

מחירי הדיור בישראל ממשיכים לעלות ומייצרים הזדמנויות השקעה חדשות בשוק הנדל"ן. כך למשל, תחום המשרדים להשכרה הפך לאטרקטיבי עבור משקיעים פוטנציאליים שמבקשים ליהנות מהשקעה בסכומים נמוכים יחסית המייצרת תשואה לאורך זמן.

 

כיצד אם כן ניתן לבחור את הפרויקט שיניב את התשואה הגבוהה ביותר, ומה הם הפרמטרים שחשוב לשים אליהם לב על מנת להפוך את המשרדים שלכם לבעלי ביקוש גבוה? הנה חמישה דברים שכדאי לשים לב אליהם:

 

1. כל משרד צריך מרפסת: יותר ויותר פרויקטים של משרדים להשכרה כוללים מרפסות, וזאת לאור הצורך שמגיע מהעובדים עצמם, אך פועל גם לטובת המעסיקים: משרד הכולל מרפסת יחסוך זמן על הפסקות של עובדים שיוצאים החוצה להתאוורר או להפסקת עישון. קפיצה קטנה למרפסת תאפשר לעובדים לנשום אוויר, ולמעסיקים יותר שליטה על הנעשה במסגרת שעות העבודה.

 

2. ומה עם הילדים? בשוק התעסוקה הנוכחי עובדים רבים מחפשים סביבת עבודה שתספק פתרונות לילדים בחגים ובחופשים. לכן, פרויקטים רבים בתחום המשרדים להשקעה מוסיפים חדרי משחקים לילדים שמאפשרים להם לשהות בסביבת ההורים, מבלי להפריע לעבודה השוטפת.

 

3. נפש בריאה בגוף בריא: חדרי כושר כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מסביבות עבודה רבות. מעסיקים רבים מבינים את הרצון של עובדיהם לשמור על הכושר ועל בריאות תקינה ומספקים להם, בין השאר, גם חדרי כושר מאובזרים.

 

4. ידידותיים גם לכלבים: יותר ויותר חברות מאפשרות היום לעובדיהן להביא איתם לעבודה את כלביהם, ובכך להימנע ממצב שבו הכלב מבלה שעות ארוכות לבדו בבית. בפרויקטים שונים החלו להציע פתרונות לעובדים בעלי כלבים, דוגמת גינה או חדר מיוחד לכלבים. אלו מאפשרים להם להיות חלק מהנוף של החברה.

 

5. סביבה גמישה: לכל חברה צרכים שונים - יש מעסיקים שזקוקים לחללים גדולים, ויש מעסיקים שמסתפקים במשרדים קטנים יותר. פרויקטים שמבינים את הצורך הזה מציעים פתרונות מודולריים ובגדלים שונים, כך שמי שרוצה משרד קטן יחסית לא צריך לחפש פתרון במתחמי העבודה המשותפים, ויכול לעבוד ממשרד קטן בבניין משרדים יוקרתי.

 תמונה להמחשה בלבד תמונה להמחשה בלבד צילום: שאטרסטוק

 

פארק הורוביץ כדוגמה

 

עסקה שעומדת בכל הקריטריונים האלו היא פרויקט פארק הורביץ ברחובות של קבוצת בריטניה-ישראל נדל"ן. כעת מציעה החברה מבצע מיוחד לפרק זמן קצוב: משרד בשטח של כ-45 מ"ר בעלות של כ-135 אלף שקלים הון עצמי, תאפשר לקבל משרד שני בחצי מחיר על הזכויות הנוספות ככל ותהיינה בכפוף לתקנון ובתוספת חניה. במילים אחרות, המשרד השני יהיה בעלות של כ-67,500 אלף שקלים.

 

מבצע לזמן מוגבל - קנה משרד וקבל משרד שני בחצי מחיר כולל חניה חינם בעלות של 135,000 הון עצמי. (המבצע בכפוף לזכויות נוספות ככל שיחולו ובכפוף לתקנון המבצע)

 

מדובר בפרויקט על שטח של כ-8,000 מ"ר שיאכלס בעיקר משרדים, חברות היי טק ועסקים קטנים ובינוניים. הקבוצה מציעה משרדים קטנים, בגדלים של כ-45 עד 100 מ"ר, המתאימים לעסקים בגדלים שונים. המשרדים כוללים מרפסות לנוחיות המשתמשים, והמתחם כולל ג'ימבורי לילדים, גינת כלבים, חדר כושר מאובזר ועוד.

 פרויקט מתחם הורביץ  פרויקט מתחם הורביץ הדמיה: בריטניה ישראל

 

המיקום של הפרויקט הופך אותו לאטרקטיבי אף יותר - העיר רחובות צפויה לגדול בצורה משמעותית בשנים הקרובות, וכפועל יוצא - הביקוש למתחמי התעסוקה בה יגדל. אחד המתחמים המרכזיים שמתוכננים להתפתח מאסיבית ולגדול במיוחד הוא מתחם הורוביץ שנמצא במערב העיר, בסמוך לצירי התחבורה המרכזיים. הנגישות לפארק צפויה להפוך לקלה עוד יותר לאור תכניות הפיתוח של העירייה והכוונה להקים בו תחנת רכבת.

 

נדגיש כי פרויקט פארק הורוביץ צפוי להיות קרוב במיוחד לתחנת הרכבת, כך שהנגישות אליו תהיה קלה, מה שצפוי לסייע לאטרקטיביות של המשרדים בפרויקט.

 

בשורה התחתונה, תחום ההשקעה במשרדים הופך ליותר ויותר אטרקטיבי ומאפשר השקעה בתחום בעלויות נמוכות יחסית. יחד עם זאת, חשוב לבחון היטב את הפרויקט בו תשקיעו ולוודא כי לאורך זמן הוא ייהנה מביקושים גבוהים.

 

מבצע לזמן מוגבל - קנה משרד וקבל משרד שני בחצי מחיר כולל חניה חינם בעלות של 135,000 הון עצמי. (המבצע בכפוף לזכויות נוספות ככל שיחולו ובכפוף לתקנון המבצע) 

 

 

x