שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרויקטים

בת ים מצטרפת לתל אביב: גם אתם יכולים להרוויח מזה, והרבה

האיחוד צפוי לצאת לדרך ב-2023, ומשקיעים רבים כבר זיהו את ההזדמנות לרשום רווח של עשרות אחוזים בתוך שנה בלבד

בשיתוף רום כנרת 14:3020.08.18
חמש שנים זה הרבה? תלוי את מי שואלים. עבור משקיעים לטווח הארוך, שחושבים עשר ועשרים שנים קדימה, חמש שנים הן פרק זמן קצר להפליא. רבים מאותם משקיעים כבר שמו לב לאחת הידיעות המעניינות ביותר של השנה שעברה, כאשר שר הפנים, אריה דרעי, הכריז על הכוונה לאחד את בת ים עם תל אביב בשנת 2023 בעקבות המלצות של ועדה שדנה בנושא. דרעי אף אמר שמדובר במהלך שנועד לחזק את בת ים.

 

הידיעה הזו עניינה את המשקיעים מאחר שהיא העלתה על המפה יעד השקעה מעניין עם פוטנציאל גבוה מאוד להשבחה. בת ים, שנהנית מכמה יתרונות חשובים, בהם קרבה גדולה לתל אביב וראשון לציון, נגישות גבוהה לצירי תחבורה ראשיים ולרכבת הרגילה והקלה, וחוף ים יפהפה, נמצאת בעיצומה של תנופת בנייה, שצפויה רק להתרחב בשנים הקרובות. המחירים, ברור לכולם, צפויים לזנק משמעותית ככל שהאיחוד המלא עם תל אביב יושלם.

 

אבל בעולם הנדל"ן אפשר לעשות אקזיט גם בטווח קצר יחסית, ולהרוויח אחוזים מכובדים בטווח של שנה או שנתיים. יאיר זגדון, מנכ"ל חברת השיווק המשווקת את פרויקט המגדלים Sea Tower שבשכונת פארק הים החדשה בבת ים מציין כי מחירי הנדל"ן בעיר צפויים לעלות כבר בטווח הקצר וככל שהבניה והפיתוח מתקדמים.

 

 פרויקט המגדלים Sea Tower פרויקט המגדלים Sea Tower הדמיה: רום כנרת

 

על פי הערכות של שמאים, מחירי הנדל"ן בבת ים צפויים לזנק בכ-10% בעקבות האיחוד עם תל אביב. זגדון מציין כי "מחירי הנדל"ן באזור במגמת עליה כבר כעת, וככל ששנת 2023 תתקרב, הם צפויים לזנק גם בעקבות המיתוג של העיר תל אביב שישפיע לחיוב על האזור כולו".

 

נציין כי המתנגדים לאיחוד נימקו זאת בכך שחששו מעליית מחירים דרמטית, ובצדק. יחד עם זאת, היות ושר הפנים אישר את האיחוד שצפוי כאמור להתרחש בעוד חמש שנים, מדובר בהזדמנות עבור המשקיעים ועבור מי שרוצה לרכוש דירה על הים במחיר סביר.

 

ממשיכים בתנופת הבנייה

בינתיים, בת ים ממשיכה בתנופת הבנייה. כך למשל, אחד ממוקדי ההתחדשות והבנייה הוא שכונת פארק הים, הנבנית בבת ים בימים אלה. שכונה זו, הסמוכה מאוד לראשון לציון, מנצלת את קרבתה הגדולה לחוף כדי להציע לרוכשים הזריזים ביותר נכס מהסוג שקשה מאוד למצוא בשוק – דירה חדשה ומרווחת על הים, בסטנדרט בנייה גבוה של מגדל יוקרתי, והכל במחיר אטרקטיבי משמעותית ביחס לדירות דומות בערים סמוכות.

 

כך למשל, דירת 4 חדרים חדשה בפרויקט המגדלים Sea Tower, עולה החל מ-2.2 מיליון שקלים לדירה בקומה שישית. המחיר הזה כמובן לא יישאר לאורך זמן, ולפי הערכות בשוק, בתוך שנה בלבד, העלות של הדירות בפרויקט, שפונות כולן לנוף לים, תזנק בעשרות אחוזים, לא רק בגלל התקדמות הבנייה אלא גם בגלל הצפי לאיחוד עם תל אביב.

 

דירות עם נוף לים בריביירה המתפתחת של ישראל דירות עם נוף לים בריביירה המתפתחת של ישראל הדמיה: רום כנרת

 

"אנחנו מאמינים בשכונה"

בחברת רום כנרת, אשר בבעלותו של עו"ד אילן ששון ושמאחוריה לא מעט מיזמי נדל"ן מוצלחים בישראל, מסבירים כי הבחירה לבנות בפארק הים נובעת מכמה סיבות. "בראש ובראשונה, רצינו לאפשר לרוכשים שלנו ליהנות מדירה עם נוף לים בריביירה המתפתחת של ישראל, במחיר מתקבל על הדעת, כשהעובדה שבת ים הולכת להצטרף לעיר תל אביב צפויה לשדרג משמעותית את הפרויקט בהמשך", אומר זגדון.

 

"שנית, שכונת פארק הים היא פרויקט הדגל של עיריית בת ים, ותספק לדיירים שלנו איכות חיים מצוינת, כמו פארק ירוק של 200 דונם, מרכזי קניות, פנאי ובילוי, מרכז תעסוקה חדש שייבנה בסמוך, קרבה לנתיבי איילון וכן תחנות של הרכבת ושל הרכבת הקלה".

 

לסיכום אומר זגדון כי דירות על הים הן עניין נדיר במיוחד בשוק הישראלי, ובוודאי במחירים סבירים. "יש להניח שבתוך זמן קצר יעלו המחירים גם שם, כך שמי שעדיין ירצה ליהנות מנוף לים, ייאלץ לנדוד רחוק יותר מגוש דן. במובנים רבים נראה שמדובר באחת ההזדמנויות האחרונות לדירות קרובות כל כך לחוף במחירים כאלו", מסכם זגדון.

 

למידע נוסף על פרויקט Sea Tower לחצו כאן >>

 

x